Ambienti on/off
Amza Pellea

offline [ offline ] 59 Amza Pellea

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: Rumania Rumania, Banat Shtetësia: Rumania Rumania
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Shk 09, 2012

Renditja kombëtare: 0

Nuk ka aktivitet politik

Asnjë Njësi Ushtarake

Drejtor Shtypi

No Residence City

Shokët (813)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

[ex RazvanAlin]
[egov#CONNECT]891593[/egov]

http://tinyurl.com/cv2mxj5 - About Amza Pellea

Arritjet

 • Freedom Fighter
  13

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  22

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  2

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  1

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  27

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  5

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 5 rajone

 • super soldier
  94

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  5

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  21

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 3
Në dispozicion për nivelin 50-69 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 3
 • Shkakto 750,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 30,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 4 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 3
Forca 23,509.40
Grada Ushtarake Zot i Luftës ** 231,268,613 / 500,000,000 Zot i Luftës **
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Airman 0 / 10 Airman

Dekoratat

 • Liberation Comitee of South Africa

  One of the first 50 citizens from South Africa to win 10 Freedom Fighter medals.

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • I renditur në top 50 në South Africa, Turniri Epik i Luftimit. Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,129.

 • I renditur në top 50 në South Africa, Gara e Mburojes Nacionale. Dekorata e dhuruar në Ditën 2,094.

 • 3

  I renditur në top 10 në South Africa, renditja ditore e Turnirit Epik të Luftimit. Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,129.

Patriot i Vërtetë

Dëmi

40,014,067 për Rumania

Progresi:
40,014,067 / 900,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

221,315 për USA

Progresi:
221,315 / 900,000,000
Dëmi

807,317,641 për South Africa

Progresi:
807,317,641 / 900,000,000
Dëmi

10,782,371 për Republic of Moldova

Progresi:
10,782,371 / 900,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

51,547,960 për Afrika e Jugut

 E arritur duke provuar të pushtohet Western Cape nga Uruguaji në ditën 2,060

Historia e Luftimeve Guerile

14
32
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura80 Bombat e Mëdha të përdorura9 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Britania e Madhe në lufën kundër Franca në ditën 2,239