Ambienti on/off
Marcellus Bracara

offline [ offline ] 128 Marcellus Bracara

Vendndodhja: Portugalia Portugalia, Northeast of Brazil Shtetësia: Brazili Brazili
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Mar 27, 2010

Renditja kombëtare: 73

Anëtar i partisë

PANELA Krahu Qendër e djathtë

Drejtor Shtypi

Resident

Shokët (1274)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

[gId#102742115989326942310] [egov#CS]9[/egov] [egov#CONNECT]347758[/egov]

Arritjet

 • Freedom Fighter
  2

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  76

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  11

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president
  1

  President

  Ka fituar Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  1

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  6

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero

  Hero i Rezistencës

  Fillo një Luftë të Rezistencës dhe çliro atë rajon

 • super soldier
  663

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder

  Ndërtues i Shoqërisë

  Fto 10 persona në eRepublik dhe ndihmoju atyre të arrijnë në nivelin e 10

 • mercenary
  1

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  1/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  22

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 4
Në dispozicion për nivelin 70+ Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 4
 • Shkakto 1,500,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 40,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 5 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 4
Forca 165,874.68
Grada Ushtarake Zot i Luftës ** 390,968,245 / 500,000,000 Zot i Luftës **
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Senior Airman 249 / 270 Senior Airman

Dekoratat

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Patriot i Vërtetë

Dëmi

923,211,506 për Brazili

Progresi:
923,211,506 / 1,000,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

423,067,805 për Spain

Progresi:
423,067,805 / 1,000,000,000
Dëmi

152,159,520 për USA

Progresi:
152,159,520 / 1,000,000,000
Dëmi

11,149,102 për Turkey

Progresi:
11,149,102 / 1,000,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

50,506,736 për Spanja

 E arritur duke provuar të pushtohet North of Brazil nga Brazili në ditën 2,203

Historia e Luftimeve Guerile

0
3
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura113 Bombat e Mëdha të përdorura0 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Spanja në lufën kundër Finlanda në ditën 2,355