Ambienti on/off
Bogdan Sabo

offline [ offline ] 50 Bogdan Sabo

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: Republika e Kinës (Tajvan) Republika e Kinës (Tajvan), Gyeonggi-do Shtetësia: Rumania Rumania
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Sht 11, 2009

Renditja kombëtare: 0

Rreth meje

Wiki page

Once CP of eROMANIA
Once MoFA of eROMANIA
Twice MoFA of eSouth Korea
Once MoD of eSouth Korea
31 times CONGRESSMAN of eRomania,eCroatia and eSOUTH Korea
Once adviser of eBulgaria CP on military and diplomacy problems

Arritjet

 • Freedom Fighter

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  39

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  31

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president
  1

  President

  Ka fituar Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  3

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  87

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero
  5

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  53

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 53 rajone

 • super soldier
  176

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  8

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  2/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  19

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 3
Në dispozicion për nivelin 50-69 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 3
 • Shkakto 750,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 30,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 4 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 3
Forca 44,038.94
Grada Ushtarake Zot i Luftës * 151,419,203 / 200,000,000 Zot i Luftës *
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Senior Airman * 287 / 380 Senior Airman *

Dekoratat

Patriot i Vërtetë

Dëmi

666,513,491 për Rumania

Progresi:
666,513,491 / 700,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

67,131,036 për Rumania

 E arritur duke mbrojtur me sukses Burgas kundër Bullgaria në ditën 2,236

Historia e Luftimeve Guerile

38
42
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura50 Bombat e Mëdha të përdorura2 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Rumania në lufën kundër Bullgaria në ditën 2,236