Ambienti on/off
Johnny Spoon

offline [ offline ] 41 Johnny Spoon

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: Greqia Greqia, Attica Shtetësia: Irlanda Irlanda
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Korr 12, 2009

Renditja kombëtare: 0

Rreth meje

Wiki page

"If Nature is against us, we shall fight Nature, and make it obey."
-Simon Bolivar

"Libertad και ας μην μαμήσω ποτέ"
-Zervakus

Arritjet

 • Freedom Fighter

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  40

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  7

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  1

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  20

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero
  1

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  1

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 1 rajone

 • super soldier
  107

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  2

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  15

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 2
Në dispozicion për nivelin 35-49 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 2
 • Shkakto 375,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 20,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 3 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 2
Forca 26,870.62
Grada Ushtarake Zot i Luftës 51,872,594 / 100,000,000 Zot i Luftës
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Airman 0 / 10 Airman

Dekoratat

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

Patriot i Vërtetë

Dëmi

6,311,018 për Irlanda

Progresi:
6,311,018 / 300,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

7,129,743 për USA

Progresi:
7,129,743 / 300,000,000
Dëmi

223,810,324 për Greece

Progresi:
223,810,324 / 300,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

30,481,957 për Greqia

 E arritur duke mbrojtur me sukses Thrace kundër Republika e Maqedonisë (IRFJ) në ditën 1,863

Historia e Luftimeve Guerile

2
0
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura21 Bombat e Mëdha të përdorura0 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Greqia në lufën kundër Bullgaria në ditën 1,929