Ambienti on/off
sumo_zr

offline [ offline ] 126 sumo_zr

Vendndodhja: Serbia Serbia, Vojvodina Shtetësia: Serbia Serbia
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Maj 30, 2009

Renditja kombëtare: 516

Anëtar i partisë

Kongresna stranka Krahu Majtas në Qendër

Drejtor Shtypi

No Residence City

Shokët (1180)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

DRUGARI,AKO JE NEKO ZAINTERESOVAN ZA MOGUĆNOST SOLDNE ZARADE I POVRACAJ NOVCA PRI SVAKOJ KUPOVINI U PREKO 1000 PARTNERSKIH FIRMI U SRBIJI KAO STO SU: NIS,TEMPO, MAXI, LILLY, AVIA, OMV, MBGAS, WIN-WIN,TEHNOMANIJA,PERSU, KIKA... NEK MI SE JAVI U INBOX ILI NA IRCU

Arritjet

 • Freedom Fighter
  12

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  96

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  2

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  1

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  10

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  2

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 2 rajone

 • super soldier
  447

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder

  Ndërtues i Shoqërisë

  Fto 10 persona në eRepublik dhe ndihmoju atyre të arrijnë në nivelin e 10

 • mercenary
  21

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  1/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  146

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 4
Në dispozicion për nivelin 70+ Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 4
 • Shkakto 1,500,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 40,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 5 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 4
Forca 111,895.89
Grada Ushtarake Titan * 2,292,843,810 / 4,000,000,000 Titan *
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Squadron Leader * 163,271 / 170,000 Squadron Leader *

Dekoratat

 • Team Player

  Helped his Military Unit to win the 1st place in the New World Cup, Division 4, Serbia. Decoration awarded on Day 2,415.

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 2

  Slayer

  Ranked 2nd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 3

  Slayer

  Ranked 3rd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

Patriot i Vërtetë

Dëmi

13,393,965,461 për Serbia

Progresi:
13,393,965,461 / 13,400,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

40,073,860 për Poland

Progresi:
40,073,860 / 13,400,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

90,654,162 për Serbia

 E arritur duke provuar të mbrohet Lika and Gorski Kotar kundër Kroacia në ditën 3,325

Historia e Luftimeve Guerile

33
113
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura84 Bombat e Mëdha të përdorura12 Përdorimi i fundit: Bombë e Madhe për Britania e Madhe në luftën kundër SHBA në ditën 3,321