Ambienti on/off
kispisti007

offline [ offline ] 48 kispisti007

Qytetar i vdekur
Vendndodhja: SHBA SHBA, Washington Shtetësia: Japonia Japonia
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Pri 08, 2009

Renditja kombëtare: 0

Nuk ka aktivitet politik

Asnjë Njësi Ushtarake

No Residence City

Shokët (773)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

"Ha hátul lenne a szemünk,akkor csak magunkat látnánk, ahogy egyre eltávolodunk a szülőhelyünktől.És így, sosem jutnánk előrébb.
A szemünk elől van...ezért ha gyalogolunk, a messzi táj egyre közelebb kerül.
Ezért képesek az emberek tovább lépni."
Szenti hivatalosan elismert fakeje

Arritjet

 • Freedom Fighter

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  40

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman
  6

  Antarë i Parlamentit

  Ka fituar Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul
  3

  Media Mogul

  Ka arritur 1000 abonues në gazetë

 • battle hero
  7

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero
  1

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  6

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 6 rajone

 • super soldier
  59

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  1

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  15

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 2
Në dispozicion për nivelin 35-49 Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 2
 • Shkakto 375,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 20,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 3 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 2
Forca 14,859.32
Grada Ushtarake Zot i Luftës 60,749,250 / 100,000,000 Zot i Luftës
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Airman 0 / 10 Airman

Dekoratat

Patriot i Vërtetë

Dëmi

232,877,163 për Japonia

Progresi:
232,877,163 / 300,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

2,694,176 për Finland

Progresi:
2,694,176 / 300,000,000
Dëmi

4,089,035 për Malaysia

Progresi:
4,089,035 / 300,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

200,718,264 për Japonia

 E arritur duke provuar të pushtohet Jeju nga Korea e Jugut në ditën 2,001

Historia e Luftimeve Guerile

0
6
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura19 Bombat e Mëdha të përdorura0 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Tailanda në lufën kundër SHBA në ditën 2,036