Ambienti on/off
Kinyas

offline [ offline ] 148 Kinyas

Vendndodhja: Turqia Turqia, Southeastern Anatolia Shtetësia: Turqia Turqia
Qytetarë i Rritur

 

Ditëlindja në eRepublik

Jan 29, 2009

Renditja kombëtare: 72

Nuk ka aktivitet politik

Komandant

Drejtor Shtypi

No Residence City

Shokët (1526)

shiko të gjithë shokët

Rreth meje

Wiki page

Benim adım Kinyas. İsmimi kendi­me ben verdim. Bitmeyen bir öfke ve bitmeyen bir mutsuzluğun ifadesi. Bütün insanlara kızgınım. Yaşadıkları için. Hayattan mi­dem bulanıyor...

Ateşle oynarım. Yeterince benzin ve karşımda oturan adamın ceketinin iç cebindeki çakmakla dünyayı yakabili­rim.

Arritjet

 • Freedom Fighter
  211

  Luftëtarë i Lirisë

  Çliro rajonet e pushtuara duke luftuar në Luftëra të Rezistencës

  Më shumë info

 • hard worker
  95

  Punëtor i Zellshëm

  Ka punuar për 30 ditë

 • congressman

  Antarë i Parlamentit

  Fito Zgjedhjet e Parlamentit

 • president

  President

  Fito Zgjedhjet Presidenciale

 • media mogul

  Media Mogul

  Arrijë 1000 abonues në gazetën tënde

 • battle hero
  53

  Hero i Betejës

  Arrijë influencën luftarake më të madhe në një luftë

 • sky hero
  1

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero
  4

  Hero i Ekspeditës Ushtarake

  Arrij influencën më të madhe ushtarake në një Ekspeditë

 • resistance hero
  6

  Hero i Rezistencës

  Ka filluar Luftë të Rezistencës dhe ka çliruar 6 rajone

 • super soldier
  648

  Ushtarë i Fuqishëm

  Shto 250 pikë të forcës

 • society builder
  3

  Ndërtues i Shoqërisë

  Ka ftuar 10 persona në eRepublik dhe i'u ka ndihmuar të arrijn në nivelin e 10.

 • mercenary
  66

  Mercenarë

  Mposht 25 kundërshtarë për 50 shtete të ndryshme

 • Top Fighter

  Top Fighter

  Bëjë një ndër influencat më të mëdha ditore në eRepublik për 30 ditë të ndryshme..  0/30 ditë në Top Fighters

 • true patriot
  102

  Patriot i Vërtetë

  Ka luftuar për vendin e nënshtetsisë.

  Bëj dëm për vendin tuaj të shtetsisë. Ju mund t'a shikoni progresin në seksionin e Patriotit të Vërtetë më poshtë.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Atributet Ushtarake

Ground
Division 4
Në dispozicion për nivelin 70+ Tiparet:
 • Ju luftoni në Divizionin 4
 • Shkakto 1,500,000 dëm me Bombat e reja të Vogla
 • Shto 40,000 dëm në bazuka me Përforcuesit e rinjë të Bazukave
 • Merr 5 Gold duke fituar medaljen e Herojit të Betejës
Division 4
Forca 162,236.85
Grada Ushtarake Titan ** 4,093,404,185 / 10,000,000,000 Titan **
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Tiparet:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Squadron Leader * 164,896 / 170,000 Squadron Leader *

Dekoratat • Celebrated the 8th Anniversary of eRepublik on Day 2,922.

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of Georgia, Division 4

 • Ndërtues i Perandorisë

  Ka mposhtur më shumë se 1000 kundërshtarë gjatë misioneve "Si të Ndërtojmë një Perandori". Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,456.

 • Hero i Perandorisë

  Është bërë Hero i Betejës për shtetin e tij dhe ka kompletuar misionet "Si të Ndërtojmë një Perandori". Dekorimi i shpërblyer në Ditën 2,456

 • Liberation Comitee of Turkey

  One of the first 50 citizens from Turkey to win 10 Freedom Fighter medals.

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of Georgia, Division 4

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • Soldier of Fortune

  Proved to be the architect of my own fortune by taking part in the Soldiers of Fortune Event! Decoration awarded on Day 2,782.

 • Ranked in the top 50 in Turkey, National Shield Competition. Decoration awarded on Day 2,317.

 • Witnessed an Epic Day 3,000 and completed the "Epic Day 3,000" Mission.

 • 30

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 30

  Slayer

  Ranked 1st in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • 182

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 183

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Patriot i Vërtetë

Dëmi

8,970,732,588 për Turqia

Progresi:
8,970,732,588 / 9,000,000,000

Historia e Patriotit të Vërtetë

Dëmi

56,942,859 për USA

Progresi:
56,942,859 / 9,000,000,000
Dëmi

58,323,157 për Georgia

Progresi:
58,323,157 / 9,000,000,000

Dëmi më i madh në një ekspeditë

Dëmi

307,993,425 për Republika Çeke

 E arritur duke pushtuar me sukses Southern Bohemia nga Uruguaji në ditën 3,010

Historia e Luftimeve Guerile

38
54
Ju mund të futeni në luftën guerile pasi të mposhtni 5 kundërshtarë në fushëbetejë

Historia e armëve të shkatërrimit masiv

Bombat e Vogla të përdorura379 Bombat e Mëdha të përdorura12 Përdorimi i fundit: Bombë e Vogël për Meksika në lufën kundër Emiratet e Bashkuara Arabe në ditën 3,449