Ambienti on/off

Join the new world

 

Mposhtet CR7 dhe bashkëkombësit e tij

Dita 1,905, 14:45 E Publikuar në Albania SHBA nga Cakolli

Përfaqësuesja e Portugalisë ka pësuar humbje prej 2-3 nga Ekuadori në miqësoren e zhvilluar në Estadio Dom Afonso Henriques në Guimaraes.
Pas një gjysme të parë mjaft interesante, rezultati ishte i barabartë, 1-1.

Jefferson Montero dërgoi një harkim në zonë, ndërsa Antonio Valencia e dërgoi topin në rrjet për epërsinë e mysafirëve (2’).

Fabio Coentrao dhuroi një asistim të bukur me thembër drejt Cristiano Ronaldos, i cili e ndali topin me mjeshtri dhe e plasoi në rrjet (23’).

Pas një ore lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Helder Postigas, i cili shënoi falë asistimit të Nanit.

Mirëpo, një autogol i Joao Pereiras, shumë shpejtë e ktheu lojën në baraspeshë (61’).

Ekuadori kaloi në avantazh me anë të Felipe Caicedos, i cili u asistua nga Christian Benitez (70’) dhe ky rezultoi goli i fitores

 

Komentet

jonkastrioti
jonkastrioti Dita 1,906, 07:46

v+ sub 1 o/

jonkastrioti
jonkastrioti Dita 1,906, 07:47

Se harrova urime per gazeten

jonkastrioti
jonkastrioti Dita 1,942, 11:07

E PASKAM BERE SUB 🙂 NESE NUK E KE HARRU http://www.erepublik.com/en/article/allied-forces--2222543/1/20

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.