Ambienti on/off

Join the new world

 

Kuiz Nga MoE

Dita 1,910, 11:07 E Publikuar në Albania Shqipëria nga Mustafa XXL

Po nxitojme atehere te lajmerojme edhe per aktivitetin e pare qe do organizoje ministria jone…Besoj se disa lojtare te vjeter e njohin,duke qene se nuk eshte hera e pare qe nje kuiz i tille po zhvillohet.Kuizi ne fjale eshte ai i Mr.Tosi(PlanetLab)

Atehere te shpjegojme ne cfare konsiston ky kuiz.Do behen pyetjet nga nje bot i chatit.I pari qe jep pergjigjen e sakte do marri 1 pike.Pyetjet do te jene rreth Erepublik,keshtu do mund te mesoni me njeri-tjetrin duke u argetuar,dhe ne fund tre lojtaret qe do kene me shume pike do shpallen fitues dhe do marrin cmime ne ALL.

Ky aktivitet behet per t’ju nxitur ju,lojtare te rinj per te mesuar me shume rreth lojes.Shpresojme qe duke u argetuar se bashku,te mund te fitojme sa me shume njohuri rreth lojes,dhe ne fund ata qe kane treguar se kane marre me shume informacion rreth lojes do marrin cmimet ne ALL.
Prandaj ftojme secilin prej jush te marri pjese ne Kuizin qe do zhvillohet te enjten me date 14 shkurt,ne oren 21:30(per tu futur duhet te futeni qe ne 21:15 pasi kuizi do filloje fiks ne 21:30),ne chatin zyrtat te Ministrise se Edukimit #Alb_MoE .Pjese ne kuiz do marrin lojtaret qe jane livel 20-25.Shpresojme qe pjesemarrja te jete e madhe

Ministria e Edukimit


Ndihmat ditore:tinyurl.com/programiUML

Chati shqiptar: tinyurl.com/catishqiptar

 

Komentet

LiL Serxhio
LiL Serxhio Dita 1,910, 12:03

o> vlla 😃 ide gjeniale 🙂

iPanchO
iPanchO Dita 1,910, 12:07

o7

Boom3ranG
Boom3ranG Dita 1,910, 12:57

Kuizi ka qen gati qysh 3 muj . sido qoft kto ideja i kemi ba realitet motiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ujku76
ujku76 Dita 1,913, 08:05

bravo!

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Dita 1,910, 13:22

PO a duhet me apliku kund se dua te marr ppjes 🙂

CmenduriaMB
CmenduriaMB Dita 1,910, 13:43

Boom3rang,clidhje ka kjo?Ti leme te rinjte pa u bere aktivitete argetuese dhe edukuese vetem sepse i keni bere ju para 3 muajsh????

Fuego195 nuk ka nevoje per aplikim, mjafton te hysh nga ora 21:15-21:20 ne chat,ne 21:30 fillon dhe te gjithe ata qe jane ne chat do marrin pjese 🙂

Stealth Fighter
Stealth Fighter Dita 1,910, 13:56

Pasi te fitoj do i jap CC per bamiresi 😛

Rilindasi
Rilindasi Dita 1,911, 07:04

Ide e mirë për me i mbajt lojtaret e rinjë me qenë pjesë e komunitetit. Shumë suksese në ketë nismë që e keni fillue.

Mr.Tosi Dita 1,911, 08:11

Komenti u fshi

Rilindasi
Rilindasi Dita 1,911, 08:31

Krejt si plato po më dukesh. Mvjen mirë qe pata rast me e njoft edhe administratorin e lojës.

Mustafa XXL
Mustafa XXL Dita 1,911, 08:31

Z.Tosi Na Vjen Mire Qe ke be kuize.Prej juve na ka ardh ideja per kuize pasi eshte nje menyre e mire qe te mbash lojtaret e ri ne erepublik

Mr.Tosi
Mr.Tosi Dita 1,911, 09:35

ihyyy qe sta kom qefin hiq o ti djali lindi rilindi

CyberVirus07 Dita 1,911, 10:46

Komenti u fshi

Icmi
Icmi Dita 1,913, 23:17

V

ujku76
ujku76 Dita 1,913, 08:08

Respekte djema. Me vjen mire qe po punoni dhe sillni gjera te bukura per lojen. Suksese!

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Dita 1,913, 10:23

Prina komandant o7

Icmi
Icmi Dita 1,914, 05:17

Ne kohe lufte nuk i shkon njeriu mendja per s...shenvalentin...! 😁)))))

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.