Ambienti on/off

Join the new world

 

International eRepublik Meeting 2013 [MK VERSION]

Dita 1,900, 09:55 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republika e Maqedonisë (IRFJ) nga Plainswalker


Поздрав до целиот Нов Свет!

Чест нѝ е да ве известиме дека почнавме со организирање на Меѓународната еРепублик средба 2013.

Како што можеби знаете, последната еРепублик средба се случи во Темишвар, каде согласно со традицијата на средбите се одлучува која ќе биде следната земја. Земјата со најголемиот број на присутни играчи беше нашата убава Грција. Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција и е лесно достапен со кола, воз, брод и се разбира со авион.Сѐуште треба да одлучиме за датумот на средбата.
Со цел да ги задоволиме сите, креиравме прашалник во кој сите граѓани самите ќе го одлучат датумот!
Имајте на ум дека летата во Грција се навистина топли, па имаме две опции: јуни или септември.
Сепак можете да предложите било кој месец кој ви одговара и одлуката ќе биде донесена согласно со резултатите од прашалникот.
На следниот линк можете да го најдете прашалникот!Ве молам пополнете го одговорно со цел сите да имаат корист од резултатите.

Прашалникот ќе биде достапен во траење од еден месец, така што одлуката донесена од сите нас ќе биде објавена на почетокот на март. Не морате да го пополните денес. Имате време.

Повеќе информации на http://summit.erepublik.gr и на facebook http://www.facebook.com/pages/eSummit2013/131174133718669

Тимот “Меѓународна еРепублик средба 2013”

Sunsetter
XtaSia
_Taina_
Asomac
Charisiadis Hlias
Earentir
Iaswn
McLarenDr
The Voyager
 

Komentet

TashaMKD
TashaMKD Dita 1,900, 10:08

o7

Ashkolsun
Ashkolsun Dita 1,900, 10:09

Еј, а тука смее коментари од стилот „Солун е наш?“

Mr.Santino
Mr.Santino Dita 1,900, 10:24

o7

Chucky001
Chucky001 Dita 1,900, 10:31

Сите што ке одите носете си вазелинче xD

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dita 1,900, 10:45

07

Uber kiko
Uber kiko Dita 1,900, 10:45

Ojdeme li? Ja sum za : )

Stef40
Stef40 Dita 1,900, 10:46

па чим одбираат земји со најголеми претставници на самитот, да им одиме.

Quosai
Quosai Dita 1,900, 11:40

NO !

kiolum
kiolum Dita 1,900, 11:45

''нашата убава Грција''
http://cdn.head-fi.org/7/71/71b14a93_jackie-chan-meme_thumb7.png

DiplomatMk
DiplomatMk Dita 1,900, 13:14

./

tole pasaII
tole pasaII Dita 1,900, 14:32

Кој не сака да оди во нашиот Солун, зар има такви 🙂, НЕ. Сигурно ке бидеме најбројни а и како нема да бидеме кога ќе бидеме свој на свое. Автобусите од Штип возат 800 денари повратна карта.

ltpao
ltpao Dita 1,900, 14:59

Solun e nas, a Atina ke ja delime (mozebi).

thekoki
thekoki Dita 1,900, 16:43

PREDAVNIK!!!

FriedmanPAS
FriedmanPAS Dita 1,900, 16:50

WELCOME TO THESSALONIKI
THE CAPITAL OF MACEDONIA
THE HEART OF GREECE

cenodekaMKD
cenodekaMKD Dita 1,900, 17:25

Idam i ja obavezno xD

Mr B...
Mr B... Dita 1,900, 20:09

zsh ne ga napraviva u ohrid 😃 😃

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dita 1,901, 00:15

сомнително е што поканава има геј знаме на неа : )
случајност или пошто грција е домаќин?

Plainswalker
Plainswalker Dita 1,901, 00:28

: )

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dita 1,901, 02:05

Ne vregjaat vaka koga pishuvaat, kakva grcija kakvi bakrachi. Solun e nash: http://www.erepublik.com/en/article/-1-2197782/1/20

Stickman Warrior
Stickman Warrior Dita 1,901, 03:13

Од Охрид организиран превоз е 20 евра некаде 😃

theconqueror86
theconqueror86 Dita 1,901, 03:50

You will see how the real Macedonia looks like ; )

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dita 1,901, 04:46

@theconqueror86

Being creators of it, we know how the real Macedonia looks like, but we cannot see how the "real greece" looks like. )))

Ghost of Styx
Ghost of Styx Dita 1,901, 05:28

tesko tesko koga odbrale vakva sranje drzava nema da imaat max odziv mozele BG, Srbija nesto takvo da odberat oni bas gejcive

sto na kurot barame nie tamu koga ne sme ni dobredojdeni

Konan MkD
Konan MkD Dita 1,901, 05:47

Нема да им одиш во Атина па да не си добредојде..... Ке си одиш во Солун на наша терирорија xD

TheTrooper69
TheTrooper69 Dita 1,901, 06:25

tessaloniki.

virus.mkd
virus.mkd Dita 1,901, 10:50

Цицки!

BoboBTMK
BoboBTMK Dita 1,901, 12:51

i poentata na ova e??

eDnopmk
eDnopmk Dita 1,901, 13:38

Одиме на наша територија, присуство ваљда ќе биде големо. Ако најдам време доаѓам со мммммм.... 😃

ПС. Пријавете го педерон погоре!

ППС. Честит празник на сите грци, за многугодини нека ви е, да си го славите во африка таму од кај што сте дошле!

povratnikot
povratnikot Dita 1,901, 15:49

koj ke ide ke jade kotek...mozebi...poise od sigurno

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Dita 1,902, 05:40

Дали ќе има поинтимни контакти меѓу членовите како на коштаплерските собиранки?

Mac123321
Mac123321 Dita 1,903, 09:06

Солун е најубавиот град во *јужниот дел на Македонија. 🙂

Danco the Conqueror
Danco the Conqueror Dita 1,903, 14:24

АЈде на наше море , во нашиот Солун ајде гемиџии

Circless
Circless Dita 1,905, 15:38

Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција

I posle DSW bile predavnici....

Euphorique
Euphorique Dita 1,923, 00:18

TrinityKiller disapproves of Plainswalker

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.