Hogyan legyünk divatmajmok: Charlie Hebdo

Day 2,607, 12:40 Published in Hungary Hungary by N3G4TOR

Már az E-republikot is elérte a Charlie Hebdo szerkesztőségét ért támadással kapcsolatos hisztéria. Mielőtt bárki azt hinné, érzéketlen vagyok, lássunk egy pár megmásítatlan tényt.

Lássuk a tényeket az újságról:
- 1969-ben alapították, L'Hebdo Hara-Kiri néven.
- 1970-ben De Gaulle elnök halálával vicceltek, a lapot be is tiltották, ekkor váltottak a ma ismert Charile Hebedo névre
- 1980-tól 1992-ig nem adtak ki újságot

Igaz Több más európai újsággal együtt 2006 februárjában a Charlie Hebdo is bemutatta az eredetileg a dán Jyllands-Posten című lapban közölt 12 Mohamed karikatúrát.

2011 novemberében az újság különkiadásban jelent meg Sharia Hebdo címmel, amely az iszlám saría nevű erkölcsi és vallási vezérelvének kifigurázása. A lapban ismét karikatúrákat adtak közre az iszlám szent prófétájáról. A megjelenés napján a szerkesztőségben robbantás történt, és a honlapjukat is támadás érte.

2012 szeptemberében egy iszlámellenes filmet készítettek, mely elleni tiltakozók több amerikai nagykövetséget is megtámadtak a Közel-Keleten.

2015 a szerkesztőséget ért támadással sokan tisztában vannak…

A szerkesztőséget több ország is bírálta és figyelmeztették őket, hogy a hangvételen lehet egy kicsit állítani kellene. A szerkesztőség hozzáállása a következő volt:

„Ez nem provokáció. A sajtószabadság gyakorlása nem provokáció – fogalmazott az akkori főszerkesztő.”

„ Azok az emberek nem hisznek Istenben. Nem hisznek a vallásukban. A fegyverekben, az eltűntetésben és a halálban hisznek, de nem a vallásukban. Ők gonosztevők, csak ők tesznek ilyet – mondta az egyik karikaturista, a Luz néven ismert Renald Luzier.”

„ Nem lehet Mohamedről karikatúrát rajzolni Franciaországban? De igen, készíthetünk. Franciaországban a vallást filozófiaként értelmezzük, egy eszmeként, és ugyanúgy készíthetek karikatúrát Mohamedről, mint Marxról – mondta a lap főszerkesztője, Stéphane Charbonnier”

Az újság elleni jogi panaszok nem vezettek sehova, bár többen úgy vélték, hogy a karikatúrák csak olajat öntöttek a tűzre.

A Chard-ként ismert Charbonnier, akit most megöltek, így vélekedett:

„Valójában senki sem tud semmit Mohamedről vagy erről a vallásról. Egy vallásról, amely megrémíti az embereket, mert mindig, amikor szóba kerül, egy szélsőséges kisebbség által elkövetett támadás társul hozzá. Ezért szerintem azzal kellett volna kezdenünk, hogy megismertetjük Mohamedet és az iszlámot, mielőtt nevetünk rajtuk vagy velük”

Egyszóval a helyzet az, hogy tudták, hogy komoly következményei vannak annak amit csinálnak de igazából tettek rá magasról és sérthetetlennek hitték magukat. Nem vagyok érzéketlen, meghalt pár ember igaz, viszont csak azért kapták fel ennyire a témát mert „szegény újságírókkal” történt. Csak azért lett ekkora tömeghisztéria és nagy nemzetközi együttérzés az ügyből, mert Joachim Roncin, az ingyenes Stylist című magazin művészeti vezetője, zenei újságírója a twitteren kiposztolta ezt:
https://twitter.com/joachimroncin/status/552794930725539840/photo/1

És innentől kezdve mindenki úgy érezte csak akkor ember ha ezt mondja vagy kiteszi a facebookra???

Kérdezem én mikor volt ekkora médiafelhajtás az elmúlt 10 évben amikor bárhol másutt volt terrortámadás ( szeptember 11-et kivéve )

2004 és 2011 között összesen a 79 766 terrortámadás történt és 111 ezer halálos áldozatot követeltek ezek az akciók. A sebesültek száma 228 ezer volt. A legtöbb haláleset 2007-ben történt az elmúlt hét évben.

A legszörnyűbb statisztikák – nem túlzottan meglepő módon – Irakból származnak: 50 ezer halott, 25 600 támadás nyomán. Pakisztánban 2004 és 2011 között 9946 ember halt meg, Afganisztánban 12 775 a terroráldozatok száma. A száraz és hátborzongató statisztikák ezzel még nem értek véget: Indiában 6992-en, Szomáliában 5233-an vesztették életüket. Kongóban 3480, Kolumbiában 2759, Thaiföldön 3156 a halottak száma. Oroszország 2260 áldozattal szerepel a listákon.

2011-ben az Oslói támadás aminek következtében sokan meghaltak, többek között ártatlan gyerekek is.

Szóval ha az a kérdés együtt érzek-e? Igen mert emberek haltak meg, de maguknak keresték a bajt, mindenféle klisé mögé bújva.

Nem vagyok Charlie, N3G4TOR vagyok