Ambienti on/off

Join the new world

 

Happy Born Day Demon War aka Acil

Dita 1,842, 05:29 E Publikuar në Indonesia Indonezia nga Chlife

Sebenernya gw ga suka bikin artikel tapi berhubung ini permintaan eadek gw demon war maka gw bikin artikel hari ni...

video for u
I just wanna sayHappy Birthday (English)
Selamat Ulang Tahun (Indonesian)
srecan rodjendan (serbia)
Otanjou-bi Omedetou Gozaimasu (Japanese)
Saeng il chuk ha ham ni da (Korean) or 생일 축하합니다. from theirina
Fijne Verjaardag! (Netherland) from MaartenW 😘
Maligayang Bati sa Iyong Pagsilang! (Philippines) from Vincenzo Roque
Selamat Hari Jadi (Malay)
Qu Ni Sheng Er Kuai Le (Mandarin)
Joyeux Anniversaire (French)
Fortuna dies natalis (Latin)
Feliz Aniversario (Portuguese)
Droonkher Tashi Delek (Tibetan)
Dogum gunun kutlu olsun (Turkish)
Feliz Cumpleaos (Spanish)

buat Mochamad Fadil in RL yang ke 21 tahun 5 Desember 2012
and Demon War in erepublik yang ke 2 tahun 6 Desember 2012

dan karena gw ga bisa berpuisi2 panjang2 gw cuma bisa bilang semoga2 semua keinginan lu di erep dan di RL tercapai... 😘 monmon aka acil aka fadil aka demon_war

sekalian nemu ini di google jadi gw masukin aja 

Komentet

Burakyzn
Burakyzn Dita 1,842, 05:31

v1 +s276 !!!

Chlife
Chlife Dita 1,842, 05:38

@_@... nyasar dari mana atas gw... cepet pula pertamaxnya

Happy birthday Acil

theirina
theirina Dita 1,842, 05:44

For Korean : 생일 축하합니다.

nubiunyu
nubiunyu Dita 1,842, 05:45

hbd om demon o7

Canester
Canester Dita 1,842, 05:47

お誕生日おめでとうございます
ここで、あなたのために提示
http://www.erepublik.com/en/article/-2169103/2/20#comments
: P

Kucing Imut
Kucing Imut Dita 1,842, 05:50

HBD om lemon unyu

Mr.Smile16
Mr.Smile16 Dita 1,842, 05:52

HBD om demon

Sheikha Al Jalila Al Maktoum
Sheikha Al Jalila Al Maktoum Dita 1,842, 06:07

v 9 s277.

Satria Pandawa
Satria Pandawa Dita 1,842, 06:09

semoga panjang umur dan sukses selalu DW..

S T R A N G E R S
S T R A N G E R S Dita 1,842, 06:14

hbd

Vincenzo Roque
Vincenzo Roque Dita 1,842, 06:20

Happy Birthday!
Maligayang Bati sa Iyong Pagsilang!

Angie aprilia
Angie aprilia Dita 1,842, 06:22

Happy B'day eOpa 😘

MaartenW
MaartenW Dita 1,842, 06:24

Fijne Verjaardag!

If we all put some money in we can arrange a stripper for him ! 😃

PurpleQueen
PurpleQueen Dita 1,842, 08:21

MET ULANG TAHUN ACIIILLL!!! \o/

GadjahMadaa
GadjahMadaa Dita 1,842, 08:27

HBD Om Lemon Waria..

woodward354
woodward354 Dita 1,842, 09:04

semoga Demon War bagi2 donasi buat yg komen 😃

RaviMirza
RaviMirza Dita 1,842, 10:32

ea eaaa ternyata seumuran sama gw xD

RyGnwn
RyGnwn Dita 1,842, 14:56

Happy birthday, brother \o/

Banteng Miring
Banteng Miring Dita 1,842, 16:12

Happy birthday, brother

si petung
si petung Dita 1,842, 16:18

wew 21 tahun.. ternyata demon lebih tua dari gua (18 tahun). mulai sekarang manggil om ah.

met ultah ya \(^3^)/

Dendi Uzumaki
Dendi Uzumaki Dita 1,842, 17:05

njis ultahnya sama ama ultah kantor ane, kalau ngelamar langsung diterima tuh ...

amien123
amien123 Dita 1,842, 17:25

Hbs om acil

def0
def0 Dita 1,842, 18:16

MaartenWDay 1,842, 06:24
11h 40m ago
Fijne Verjaardag!

If we all put some money in we can arrange a stripper for him ! ....x2

Meurah Noe
Meurah Noe Dita 1,842, 21:00

Happy B'day demon_unyu

Rhiannon28
Rhiannon28 Dita 1,842, 21:09

Met B'day dedek demon 😛

Gargan M
Gargan M Dita 1,842, 22:41

Happy Birthday masbro

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.