Ambienti on/off

Join the new world

 

Cafea... de sarbatori

Dita 1,860, 12:00 E Publikuar në Romania Rumania nga Andre.Andre


o cafea de sarbatoare,
si mai tare si mai mare,
insotita de-o urare
sa ai ziua-nfloritoare.
o saptamana minunata !Se stie deja ca din meniul meu zilnic nu lipseste cafeaua!


Hoinarind pe ici pe colo am gasit o cafea pe care am si testat-o 🙂

" Pentru cafeluta mea am nevoie de 200 de grame de ciocolata neagra, 100 mililitri de cafea foarte tare (fara zahar), patru linguri de coniac sau rom, doua linguri de zahar tos, 400 de grame de frisca, praf de cacao pentru servit.
Ingredientele sunt pentru sase cani clasice.
Se rupe ciocolata in bucati, se pun intr-un vas, se adauga alcoolul, zaharul si cafeaua. Se pune pe foc si se amesteca incet pana ce se topeste complet ciocolata. Adaugati jumatate din cantitatea de frisca, si lasati totul pana ce incepe sa fiarba. Puneti cafealuta in cani, puneti deasupra o lingura de frisca, pudreaza cu cacao si destindeti-va in zilele de Craciun, langa brad deschizand cadourile Mosului"Sarbatori fericite!!!

 

Komentet

Storm7
Storm7 Dita 1,860, 14:51

Sarbatori fericite!

Emil J C
Emil J C Dita 1,860, 21:32

Sarbatori fericite!

sokm
sokm Dita 1,860, 22:14

Sarbatori fericite!

Real Vasi
Real Vasi Dita 1,861, 23:16

Sarbatori cafeinizate! (:

EtzeL the Hun
EtzeL the Hun Dita 1,861, 10:18

v+s good job

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.