Ambienti on/off

Join the new world

 

еУчебник v1.0

Dita 1,892, 02:38 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republika e Maqedonisë (IRFJ) nga Mihail0vskii93


Најпрво здраво на сите,

и јас сум еБебе но како и сите така и јас ќе се потрудам на новите еБебиња заедно да им помогнеме за кратко време да ја сватат суштината на еРепублика и подолго да останат во неа заедно со сите нас. За таа цел решив да направам една бесплатна веб страна на која ќе има многу туторијали за помош на новите еБебиња, можете да членувате сите кои имате време и желба за тоа.

еМакедонија и Фејзбук страната насловена како Емакедонија туторијали се креирани на 24/01/13 и ќе се потрудам никогаш да не бидат деактивирани, се надевам дека некогаш и ќе бидат додадени во претседателската порака.


еУчебник за еБебиња
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2199779/1/20

-shout-
 

Komentet

Mr.borros
Mr.borros Dita 1,892, 02:56

прв.. со среќа со весников пошо гледам тазе ти е 😉)
убаво од тебе шо си се потрудил да направиш нешто убаво 😉) камо да имавме многу повеќе такви како тебе 🙂

pop trajan
pop trajan Dita 1,892, 03:01

с159 в3
Само продолжи така, полека апдетирај го сајтот и продолжи со добрата работа 🙂

marjansp
marjansp Dita 1,892, 03:49

v i s

Jurukov
Jurukov Dita 1,892, 03:56

o7

TashaMKD
TashaMKD Dita 1,892, 04:18

o7

Felllix
Felllix Dita 1,892, 04:19

o7

Macedonian lion best
Macedonian lion best Dita 1,892, 04:42

o7 samo pisi deka cokolatceto ne vredi 5 gold nekoj da ne kupii voopsto ne vredi 1gold skoro 290mkd 0.02 mkd e lebot

rengenzy
rengenzy Dita 1,892, 04:51

o7

The Argead
The Argead Dita 1,892, 04:53

v 27 Ubavo napraveno 😃

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Dita 1,892, 04:55

v + s

SaJrUs
SaJrUs Dita 1,892, 05:05

bravo o/

v+s+s

Hiperion1
Hiperion1 Dita 1,892, 05:14

samo da ti kazam
ne e maksimum 650... 700 e
. 😃

DeXteR MkD
DeXteR MkD Dita 1,892, 05:33

v+s

iMacedon
iMacedon Dita 1,892, 05:46

v40 s169

El Che G
El Che G Dita 1,892, 05:54

в+С

Mr.Santino
Mr.Santino Dita 1,892, 05:56

o7

DejanDodevski
DejanDodevski Dita 1,892, 06:33

o7

seki1
seki1 Dita 1,892, 08:24

o7

RiffleRRRBabY1g
RiffleRRRBabY1g Dita 1,892, 08:26

v48 s170

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Dita 1,892, 09:06

o7

denesce
denesce Dita 1,892, 11:33

mnogu podobar od onoj na aexil junior. bravo!

Runnern
Runnern Dita 1,892, 19:18

s+v

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dita 1,893, 08:43

07

vlado77
vlado77 Dita 1,893, 15:41

o7

DGKukusev
DGKukusev Dita 1,894, 00:10

Bravo
v+s
o7

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.