Ambienti on/off

Join the new world

 

" Smirushat "

Dita 1,912, 12:45 E Publikuar në Albania Serbia nga samenamenonameless

- Pershendetje dhe mirembrema miq te nderuar .

- Ne ket artikull dua te shkruaj , shfaq shqetesimin tim ne lidhje me nje fenomen qe e mendoja te zhdukur me ne fund nga ambjeni i eShqiperise por ja qe " Smirushat " jane ende prezent ne loje .

- Te kalojm me konkretisht ne aktualitetin e shoqerise tone . Cdo dite po shikojme akuza nga me te ndryshmet qe i behen qeverise ( edhe pse kjo e fundit ende si ka mbush 10 dite ne pushtet ) . Dhe lind pyetja pse behen keto akuza ?
Arsyet mund te jene nga me te ndryshmet , disa mund te jene akuza me baze solide disa mund te jene te pabaza fare por nuk ka rendesi nqs ka ose nuk ka akuza rendesi ka pse duhet te egzistoje kjo fryme kaq armiqsore ne loje ? ( nqs ndokush ka pergjigje i lutem te me ndriqoje ne lidhje me kete gje )

- Cdo dite shikoj akuza per qeverisjen e Ujkut ( te cilin ende nuk e kam pergezuar per fitoren ) por a mund te kete ndonje menyre tjeter per te sheshuar kete debat te eger qe sinqerisht me kujton debatin Berisha - Rama qe po na ben jeten ferr ne RL . Mendoj qe ne vend te akuzave te egra mund te behet dicka me e bukur si pershembull nje artikull keshillues sepse besoj qe te gjithe jemi ketu per te njejtin qellim . Dhe sepse nje artikull me ngjyra te forta " urrejtje " " frikeson " lojtaret e rinj sepse shum kan hyre ketu sa per te hedh nje sy dhe pastaj kan vene re mundesi te shumta si ne aspektin intelektual ( me keto artikujt qe dikush i perdor edhe per gjera qe qendrojne jasht kontekstit te lojes ) si ne aspektin e nje loje per te kaluar ca kohe te lire ( dhe duhetthene qe eshte nje loje qe nuk del nga kjo pa fituar dicka ) si edhe ate arratisjen nga monotonia dhe rutina e perditshme . Prandaj gjithe keto akuza i stresojne lojtaret e rinj

- Nuk dua ti drejtoj gishtin askujt per ta quajtur fajtor por besoj qe dalja nga nje " regjim totalitar " ka merzitur shum persona por nuk prisja kaq shum smire ne drejtim te nje personi i cili po shpenzon parate e veta ( Ujku ) per te miren e disa personave qe as nuk ja dine qe as do ja dine dhe qe ky nuk ka asnje perfitim por e ben i shtyre nga nje ndjenje e theksuar patriotike . Nuk pres asnje feedback pozitiv nga askush dhe nuk e dua nje feedback te tille dua thjesht qe kjo " lufte " mes llojit te marre fund sinqerisht ka ardh momenti qe cdo gje te disiplinohet

- Dhe dicka perpara se te mbaroj kete artikull . Kam vene re shum akuza edhe ne drejtim te Don Curtis une thjesht dua tju them lereni cunin te punoje aman se per mendimin tim UML eshte nga te paktat gjera te mira qe i kane ndoll eShqiperise prandaj CURT vazhdo punen plak , e njejta gje vlen edhe per Ujkun dhe kabinetin e tij .

- Ai qe i hap gropen tjetrit bie vete brenda -

- Ju lutem te lini nje feedback ne lidhje me artikullin ne lidhje me redaktimin e tij pranohet cdo keshille dhe cdo kritike 🙂

p.s Edhe pse artikulli ka pak ngjyrim politik une nuk jam ne korelacion me asnje parti/levizje politike qe militon sot per sot ne eShqiperi

p.p.s Dua te uroj edhe Komandar Cercizin per aktivizimin e tij ne fushen ushtarake kohet e fundit suksese komandar o7 .

- Me respekt

- Samenamenonameless

 

Komentet

Zzo0mlesS
Zzo0mlesS Dita 1,912, 13:22

First

enzq
enzq Dita 1,912, 15:20

V

enzq
enzq Dita 1,912, 15:21

+S 🙂

Arius argiri
Arius argiri Dita 1,912, 15:30

V S

Sleven777
Sleven777 Dita 1,913, 04:04

duket sikur e kena ne DNA shume vk po s'ke c'i ben , kurse sa per akuzat mund te jen 2 pergj. edhe pse ujku eshte i vetmi shok qe kam ne ket loje edhe eshte me te vertete i sinqerte ,mund te them qe erdhi ne pushtet duke share qeverine kjo krijon urrejtje nga ata qe ishin me perpara, edhe tjetra qe eshte shume e shpifur njerzit nuk dine as te kekojne as te pergjigjen,
dua te them ka menyra me paqesore per te kritikuar nje veprim edhe qeveria duhet ta mirepresin ate , jo si qeveria e meparshme qe menjehere ju vu kundra ujkut, nuk besoj se kjo ka per te perfunduar duket si tradite leshit qe vazhdon e vazhdon, kujtoj hmmmmAlbania e disa lojtar qe e kane lene lojen.

ujku76
ujku76 Dita 1,913, 07:27

V, po ndryshoje pak ate shprehjen ne kllapa. Hiqe ate fjalen dhe shkruaj dicka tjeter.

e kam fjalen per kete shprejen: (me keto artikujt qe dikush i perdor edhe per k...)

samenamenonameless
samenamenonameless Dita 1,913, 15:07

ajo gje u mor parasysh dhe u eliminua faleminderit per feedback por ndonjeher edhe behem me nerva edhe e teproj me fjalorin paksa

ujku76 Dita 1,913, 15:10

Komenti u fshi

ujku76
ujku76 Dita 1,913, 15:10

tani po 🙂

EFALB
EFALB Dita 1,913, 15:50

Vote

Andiroid
Andiroid Dita 1,913, 16:51

V+S

Nuk po komentoj ne favor te qeverise por dua vetem te dal ne mbrojtje te UML.

Per te paren here ne Shqiperi po ndahen ndihma per çdo lojtar te çdo MU nga fonde shtetrore dhe private!
Por farkeqsisht jane nja 3-4 emra te perhershem (smirusha per ta lidhur me artikullin) qe provojne te gjejne kleçkat edhe aty ku duhen vetem pergezime te sinqerta!
Jo e lagu, s'e lagu, jo po pse 12q6 dhe jo 5q7.
Nejse nuk ka nevoje per fjale te teperta pasi populli ka sy dhe vesh vete.

o7

samenamenonameless
samenamenonameless Dita 1,914, 09:48

nuk e di pse kan qejf te krijojne destabilitet

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.