Ambienti on/off

Join the new world

 

[MoI/AI] Bagaimana Nak Tahu Bayi Yang Lahir Di eMalaysia

Dita 1,863, 17:30 E Publikuar në Malaysia Indonezia nga mhifzan

Meh aku tunjuk cara mcm mana nak check citizen baru born kat eMy
mula2 gi sini

http://egov4you.info/citizens/overview

pastu set filter mcm nipastu klick age supaya dia susun yg termuda dulumcm tu la cara check new born eMy 😉

 

Komentet

nikanoz
nikanoz Dita 1,863, 17:54

dah banyak nama diatas sudah tiada lagi.. pergi mane semua?

Leo Syahmessi
Leo Syahmessi Dita 1,863, 18:02

V

Nerzhu1
Nerzhu1 Dita 1,863, 18:05

Baru lahir dah kena culik tu nikanoz

Hendrig
Hendrig Dita 1,863, 18:13

dijemput yang maha Plato

mhifzan
mhifzan Dita 1,863, 19:23

@henchee , haha X D
@nikanoz, kana banned sbb multi kot

PeterBlades
PeterBlades Dita 1,863, 21:48

saw my name! cool! 😃

MiVEX
MiVEX Dita 1,864, 00:10

V o7

Asyraf F
Asyraf F Dita 1,864, 03:44

Tua gila aku rupanya. lol

infinityReborn
infinityReborn Dita 1,864, 03:45

saya orang baru!

BobTheBomber
BobTheBomber Dita 1,864, 04:02

mude sungguh saya~

1NebuLA
1NebuLA Dita 1,864, 08:10

mcam tutorial aku dlu je 😛 hahaha

mhifzan
mhifzan Dita 1,864, 16:42

@1Nebula, ni tutorial Team MoI, ko pun dpt copy paste juga : P
haha X D

Leo Syahmessi
Leo Syahmessi Dita 1,864, 20:12

@nebula okay..hg dah boleh bersedia utk next term dah..kan hifzan? ;p

mhifzan
mhifzan Dita 1,865, 23:23

@leo, ikut ko la, ko leader term ni 😛

Allea230112
Allea230112 Dita 1,871, 00:50

v14 s20

o7

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.