Ambient on/off

Join the new world

 

[MoFA MACEDONIA] ЈАВНА БЛАГОДАРНИЦА ДО ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ

Day 1,915, 04:11 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by MNR MakedonijaДраги наши Македонци и Македонки,

После сите планови и стратегии на пат сме многу близу до реализација на нашата цел - Преселба на блискиот исток.
Како што можете да видите, полека но сигурно завземаме еден по еден регион. Ни недостига уште Шајран и ете не во Дубаи.
Наша задача е да се преселиме сите таму и да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот за да преселиме главен град во Дубаи.

Сето ова ќе беше многу покомплицирано доколку нашите пријатели од ОАЕ не ни помогнеа. Сепак морам да нагласам дека тие веднаш ни излегоа во пресрет иако таа помош ги остава со помалку ресурси и региони.

ДОГОВОР КУЌА ГРАДИ !

Изразуваме голема благодарност до Обединетите Арапски Емирати, кои како вистински пријатели се согласија да останат на 2 региони а останатите да ни ги препуштат на нас без никаква надокнада за да можеме да преселиме главен град долу и да си направиме база за понатака.
Како знак на добра волја и пријателство, секој од УАЕ што ќе посака Македонско Државјанство поради поголем број на ресурси, истото ќе му биде одобрено без никаков проблем.

We express our gratitude to the United Arab Emirates because as a true friends they agreed to stay on 2 regions and the rest of their regions to give to us free of charge so we can move our Capital there and make a base.
Once Again, Thank you UAE.
As a sign of goodwill, every citizen of UAE who will ask Macedonian citizenship due to the resources, it will be approved without any problem.
MoFA eMacedonia
[MoFA MACEDONIA] ЈАВНА БЛАГОДАРНИЦА ДО ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ
http://www.erepublik.com/en/article/-mofa-macedonia-1-2213375/1/20


 

Comments

MNR Makedonija Day 1,915, 04:12

Comment deleted

SaveAss
SaveAss Day 1,915, 04:14

o7

tonikuze
tonikuze Day 1,915, 04:17

o7

dDejan
dDejan Day 1,915, 04:18

o7

mojov
mojov Day 1,915, 04:18

o7

marjansp
marjansp Day 1,915, 04:18

o7

CRAZYMANAS
CRAZYMANAS Day 1,915, 04:18

o7

Maced0n
Maced0n Day 1,915, 04:20

o7

NIKOLCHO GOSHEVSKI
NIKOLCHO GOSHEVSKI Day 1,915, 04:20

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,915, 04:22

Договор куќа гради ама сила бога не моли xDD

Red Tornado
Red Tornado Day 1,915, 04:29

o7

truba66
truba66 Day 1,915, 04:29

o7

Gukii
Gukii Day 1,915, 04:32

o7

IronLionMK
IronLionMK Day 1,915, 04:33

o7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,915, 04:34

o7

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,915, 04:34

o7

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,915, 04:36

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,915, 04:38

Thank you UAE o7

CHIVAREGALSR
CHIVAREGALSR Day 1,915, 04:41

o7 thanks UAE

Nenormalen MKD
Nenormalen MKD Day 1,915, 04:42

o7

ZareLegenda
ZareLegenda Day 1,915, 04:42

o/

Bardokva
Bardokva Day 1,915, 04:47

مرحبا بكم في شبه الجزيرة العربية أحفاد الإسكندر الأكبر!

SaJrUs
SaJrUs Day 1,915, 04:53

Thanks o/

Sirma Nova
Sirma Nova Day 1,915, 04:55

Kakvo preseluvanje bre? Pa neli ovoj reon ke si ostane, a vie Hrvatska ke ne pravite? Ste ja utnale celtta na igrava, treba da imate m**a da se shirite od svojata matichna zemja a ne da ja napushtate. Vie gi ostavivte Srbija i Grcija da si go ostvarat planot od realniot zhivot i se shirat na Balkanot. BRAVO! Sega ke se prefrlam na dvoklikash se dodeka ovaa nokna mora ne prestane! @#$*^%$

BlackMK
BlackMK Day 1,915, 04:58

Преселуваме само главен град а од Балканот не се откажуваме, пак ќе си ги вратиме регионите.

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,915, 09:45

TAKA E @$*@&$(@*&$@_(*!#_(#@+">{}|>{|}!($&@)$

eDnopmk
eDnopmk Day 1,915, 12:35

Прво научи што е двоклик, второ нема да се изгубат регионите од Балканот, ова е стратешки план за повеќе ресурси за тенкарите (оружарите) со што се зајакнува нашата економска моќ, и една битка со Јужниве троседи вреди колку што ти ќе заработиш голд во наредните 2 години ....

Sirma Nova
Sirma Nova Day 1,916, 23:59

Pripazi shto treskash, nikoj ne e dolzhen da gi trpi tvoite navredi bazirani na izmislici.

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,916, 07:56

da pripazi sho treskas (*^@(*$&!@)&%!@$

Pur3BlooD
Pur3BlooD Day 1,915, 04:55

Thanks UAE o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,915, 04:56

Каде има сила, нема правдина. Ако не се согласеа вака ќе ги окупиравме како и да е.

Shred Them  All
Shred Them All Day 1,915, 04:56

o/

eDnopmk
eDnopmk Day 1,915, 05:15

o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia Day 1,915, 05:22

Kolku smeshno zvuchi ova "ДОГОВОР КУЌА ГРАДИ!" Kade gradish kuka, apashine, vo arabija? tztztz...

povratnikot
povratnikot Day 1,915, 05:29

Asto vikate Kina da ja sprdime malku?
A?
A?
A?

povratnikot
povratnikot Day 1,915, 05:32

Korekcija:
-Vo igrava osven Izrael nema druga drzava od Bliiskiot Istok,nie sakame glavniot grad da go preselime vo Sreden Istok.

Nexus.MKD
Nexus.MKD Day 1,915, 05:42

Достаааа, одличен е планот. Малку шаренило во сивилото сто надвисна над играва последниве пола година. Нели гледате дека сме повторно во друство со Бугарија и Србија. Да се напукаме со ресурси на другиов крај на светов малку.

El Che G
El Che G Day 1,915, 05:44

браво
ЦП-то И Владата си ја знаат својата работа
Нцелосна доверба имам во нив
о/

viljus1
viljus1 Day 1,915, 05:47

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,915, 05:49

o7

Mr.borros
Mr.borros Day 1,915, 05:55

ај некој нека напише една статија наменета за младите играчи и да им ја објасни ситуацијава со преместувањето на главниот град оти гледам по коментари не се согласуват па дури у пцујат за тоа 😉

BlackMK
BlackMK Day 1,915, 06:00

Имаше веќе обраќање од ЦП за тоа

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Day 1,915, 06:25

o7

seki1
seki1 Day 1,915, 06:45

se soglasuvam so predsedatelot dobra e idejata .podrska od mene

LyDEjKO
LyDEjKO Day 1,915, 06:47

браво за претседателот,владата и останатиот тим кој работат на овој план 🙂

thedragon
thedragon Day 1,915, 07:57

o7

Angry Saso
Angry Saso Day 1,915, 08:01

super plan bravo za vladata i precedatelot

MKDpedza
MKDpedza Day 1,915, 08:13

o7

MACEDONP4
MACEDONP4 Day 1,915, 08:25

o7

Only one Macedonia
Only one Macedonia Day 1,915, 09:07

Abe chekajte malku, tochno e deka ponovite igrachi ne znaat nekoi raboti (vkluchuvajki me i mene vo niv) no bash zatoa NEMOZHE nekoj vaka kako "Buce nash" drsko i bezobrazno da izleze so statija kade ke napishe "Наша задача е да се преселиме сите таму и да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот за да преселиме главен град во Дубаи."

Da povtoram ako nekoj propushtil: "да им дозволиме на јужниве да не избришат на Балканот"

ALOOO...pa ovo nema ni u Beogradu! )))

Ako treba da se seli gradot samo zaradi odrzhuvanje na resursite (shto pak ne razbiram dobro zoshto e taka pokorisno...druga tarifa li ima nekoja za svoe a druga za okupiran region?), togash zoshto mora "da ne zbrishat od Balkanot", neli mozhe samo reonot kade shto e glavniot grad (Povardarie) da se otstapi a pogolem broj na zhiteli da se napravi tamu vo Dubai, ete, za toj nekoj si avtomatizam na brojnost da se zadovoli samo?

Mene STRASHNO me iritira bezobrazlukot na tipacov "buce i druzhinata mu", shto insistiraat na BRISHENJE, koga toa i ne e edinstvena opcija, za da se ostvari ete toj "pekolen plan".

Ke objasni li nekoj, ili nemora da znaeme poveke "Buce ke misli za site nas"?

Jas sakam da sledam nekogo ako e vo korist na site, NO ne i na slepo. )))

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.