Ambienti on/off

Join the new world

 

Кандидатура за Претседателka на е-Македонија [TashaMKD]

Dita 1,826, 16:40 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republika e Maqedonisë (IRFJ) nga TashaMKD


Кандидатура за Претседателka на е-Македонија [TashaMKD]

Добар ден Македонки и Македонци! Ви се обраќам со цел да Ви ја преставам официјално мојата кандидатура за Претседателka на е-Македонија.

Мојата кандидатура нема да е прва за претседател-ка на е-Македонија, но се надевам дека ќе е прва со која ќе е избрана девојка за претседател.

Овде само ќе ги изнесам мотивите за мојата кандидатура ,а целата платформа и тимот кој ќе стои зад мене ќе бидат дополнително објавени.

Играва ја почнав одамна, по иницијатива на брат ми Stanojoski. По кратко играње сфатив неколку работи по кои ќе ја водам мојата кандитатура и претседателство. Во оваа игра не ни требаат политичари како во вистинскиот живот, туку искрени и вредни, а не МЕДАРИ.

Силата на Македонија лежи во самите Македонци!
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!

Затоа се пријавив да бидам Министер за Здраство и да делам секој ден лепче и тенкчиња на новите играчи. Да ги дигнеме на нозе и понатаму самостојно да се борат со нас рамо до рамо. Многу од бебињата веќе се рамноправни борци со нас и многу сум горда на нив.

Воедно, лично ќе се заложам, заедно со министерот за образование, да се формира ЛИГА НА МЕНТОРИ. Тоа ќе се доброволци, истакнати играчи, кои ќе превземаат по едно бебе и ќе се грижат за него до 28 ниво. Потоа ќе превземат ново бебе. Така бебињата ќе имаат и татковци и мајки 🙂 Образованието на бебињата, а воедно и на сите, е најјакото оружје што може да го имаме. Образование за битките, фармите, тактиките и помагањето.
Целта ми е да ги задржам и мотивирам постоечките играчи, а воедно и регрутираме нови бебиња, кои ќе ги нараниме, наоружаме и израсниме.. и еден ден ќе бидат новиот Scimex, Aexil ili El Che. Постоечките играчи сакам да ги обединам, да бидат вистински другари. Затоа во мојот мандат, еден ден од неделата ќе организирам собиранки, да се дружиме, да размениме мислења и стратегии за иднината на нашата е-Македонија. На собиранките ќе бидам упорна да присуствуваат сите министри и заменици, кои ќе дадат извештај за секој тенк, злато и пара што ја потрошиле.
Исто дел од идејата на мојот мандат е интегрирање на што повеќе девојки во играта, но и во самата власт. Да.. во власта! Рамноправни сме на маркетот, на фармата, на бојното поле, време е да сме рамноправни и во власта! Затоа секое министерство ќе има, министер и двајца заменици. Од нив, во зависност од искуството, еден ќе биде обавезно девојка. За да стекнат повеќе искуство за следните мандати. За таа цел, ќе лобирам лично до секој претседател на партија, и командир на единица, да постават заменик девојка, која ќе се обучува и ќе стекнува искуство.

Се разбира, собиранката за е-републик девојки. која е моја дамнешна идеја, ќе ја реализирам за време на мојот мандат.

е-Македонија ќе ја водам чесно и искрено. Во преден план ќе бидат интересите на е-Македонија, се за неа!

Целиот детален тим ќе е подоцна објавен.
Благодарност на сите што ме предложија за оваа функција и за нивната подршка!
Се надевам на подршка од сите Вас, e-граѓаните, е-партиите и е-единиците.


TashaMKD
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!
Кандидатура за Претседател [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2160366/1/20
-shout-

 

Komentet

Kevin09
Kevin09 Dita 1,826, 16:41

прФ со среќа Ташааа 😘 😘 😘

elAngelo
elAngelo Dita 1,826, 16:42

o7

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Dita 1,826, 16:43

so sreca o7

Darkman87
Darkman87 Dita 1,826, 16:44

so srekja ama i gresis 😃 posle taa funkcija 80% na igrava ke te pcujat 😃

TRTE T
TRTE T Dita 1,826, 16:45

o7

Laze Milacev
Laze Milacev Dita 1,826, 16:45

secno
o7

Boban Panovski
Boban Panovski Dita 1,826, 16:45

nema podrska

GoodBeer
GoodBeer Dita 1,826, 16:45

o7

DexterMKD
DexterMKD Dita 1,826, 16:45

so sreka, samo za koj mesec se kandidiras ? xD

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Dita 1,826, 16:45

Кандидатура за Претседател [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-tashamkd-1-2160366/1/20
-shout-

o7

Aragorn MKD
Aragorn MKD Dita 1,826, 16:46

o7 so tebe sme 😉

ivan.sk
ivan.sk Dita 1,826, 16:48

toni be nosi ja na star trek ne i treba CP da bide : )

NotSoEvil
NotSoEvil Dita 1,826, 16:48

o7 со свеќа !! :DD

TheNikola
TheNikola Dita 1,826, 16:49

o7

ZecOrigins
ZecOrigins Dita 1,826, 16:51

da a ?? leee +1 so srekja

e Vladimir
e Vladimir Dita 1,826, 16:52

Со среќа Таша... о7

Princess Emily
Princess Emily Dita 1,826, 16:54

Со среќа o/

AsT89
AsT89 Dita 1,826, 16:54

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Dita 1,826, 17:11

со среќа!

M.I.K
M.I.K Dita 1,826, 17:13

\o

Kliton C.T
Kliton C.T Dita 1,826, 17:13

so sreka nate samo mnogu rano objavena kandidatura ima uste pola mandat CAB

ibey
ibey Dita 1,826, 17:17

good luck \o/

TashaMKD
TashaMKD Dita 1,826, 17:21

Не е рано нека се знае....
Јас сакам добар тим да спремам од сега, а не 5 до 12

Glamche
Glamche Dita 1,826, 17:22

o7

B a z e
B a z e Dita 1,826, 17:24

со среќа

eMacedon
eMacedon Dita 1,826, 17:30

srekno!

Axwell69
Axwell69 Dita 1,826, 17:32

o7

Kliton C.T
Kliton C.T Dita 1,826, 17:44

abe sakav da kazam da ne se naljuti CAB site nakaj tebe sto ke se svrtat i nikoj vise nema da go pluka pa krivo da ne mu stane

nd89
nd89 Dita 1,826, 17:53

srekno
o7

Plainswalker
Plainswalker Dita 1,826, 21:08

Со среќа, а и памет ; )

Aleksandar l Makedonski
Aleksandar l Makedonski Dita 1,827, 23:07

Со среќа 🙂

ajvaRmen
ajvaRmen Dita 1,827, 23:19

So sreka Tasha o7

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Dita 1,827, 23:45

Имаш голема подршка од целиот еМакедонски народ!

Со среќа!

о7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Dita 1,827, 23:46

Srekno o/

kokan p
kokan p Dita 1,827, 00:06

so sreka o7

Light Angel
Light Angel Dita 1,827, 00:23

ooo good luck girl , you have my vote 😑

goce.bs
goce.bs Dita 1,827, 00:24

so sreka i imas edno golemo VOTE od mene

BranislavMKD
BranislavMKD Dita 1,827, 00:34

Angela Merkel

El Che G
El Che G Dita 1,827, 00:39

o/

Ace Veles
Ace Veles Dita 1,827, 00:44

Srekno , no go imas mojot glas samo dokolku me pokanis na sobirankata za e-republik devojki 😃:D:D

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Dita 1,827, 00:51

Гуд Лак \o

tonikuze
tonikuze Dita 1,827, 01:06

so sreka

Felllix
Felllix Dita 1,827, 01:06

Srekno
o/

Damjan988
Damjan988 Dita 1,827, 01:08

Merkel ... Srekjno!!!

SaJrUs
SaJrUs Dita 1,827, 01:18

o/

Ghost of Styx
Ghost of Styx Dita 1,827, 01:19

so sreka

Staniskov
Staniskov Dita 1,827, 01:36

o7

ПОДРШКА!!!

viktor159
viktor159 Dita 1,827, 01:36

o7

Brigate Rossonero Born Brigate
Brigate Rossonero Born Brigate Dita 1,827, 01:39

o7

mane komita
mane komita Dita 1,827, 01:51

JAS MISLAM DEKA KAKO I VO RL TAKA I TUKA ZENA NE E USTE SPREMNA DA JA VODI MAKEDONIJA

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.