Ambient on/off

Join the new world

 

{eMcDreccY} : Programi i PEA-së

Day 1,804, 10:56 Published in Albania Mexico by eMcDreccY


Pas shum artikujve kundër neve , pas shum komenteve kundër neve (gjitha këto pasi që jemi një ndër PARTIT më të mira në eShqipëri dhe punojmë për të mirën e këtij vendi)edhe pse nuk ishte e nevojshme sepse dihët programi i çdo SHQIPËTARiT , kryesia e partisë konstatoji Programin e saj Partiak :

1. Luftojmë për Flamurin Kuq e zi, për mbrojtjen e të drejtave të popullit shqiptar.

2. Luftojmë për një Shqipëri të Lirë, Etnike, demokratike, me bazë shoqërore moderne.

3. Luftojmë për një Shqipëri ku do të mbretërojë liria e fjalës, idejës dhe e mendimit.

4. Luftojmë për një Shqipëri të rregullueme ekonomikisht dhe shoqërisht, në mënyrë që të mos ketë shfrytëzues dhe të shfrytëzuem, d.m.th të mos ketë njerëz që jetojnë në kurriz të të tjerëve.

6. Luftojmë për një Shqipëri ku do të çmohen drejtësisht të gjitha vlerat, pa dallim moshe, krahine apo besimi .

7. Luftojmë për të formue një Shqipëri të drejtueme nga njerëz të pa kompromentuem, nga shqiptarë që nuk janë kursyer në çdo kohë e në çdo rrethanë për shpëtimin dhe të mirën e këtij vendi, prej burrash puntorë, luftëtar të aftë e të ndershëm.

8. Luftojmë për një Shqipëri që të dënojë pa mëshirë dhe në mënyrë shembullore antipatriotët, tradhëtarët, të shiturit, ngatërrestarët, spekulluesit, spiunët , atyre që mashtrojnë vëllezërit e tyre Shqipëtar; për një Shqipëri ku nuk do të kenë vend dallkaukët, servilët dhe të gjithë ata që pengojnë zhvillimin dhe përparimin e Shqipërisë së Rilindur.

9. Luftojmë për të harmonizue dhe bashkue energjitë e Kombit, për të gatue bashkimin mendor dhe shpirtëror të të gjithë shqiptarëve.

10. Luftojmë për mobilizimin e të gjitha fuqive të gjalla të Kombit, kundra pushtuesit, për realizimin e idealit të lartë kombëtar, që gjyshërit tan kan luftuar me shekuj në RL , dhe shum lojtar edhe në LOJË kan treguar MAXIMUMIN


Gjithë atyrëve që ju ka pëqyer programi dhe jeni për një Shqipëri Etnike dhe Demokratike , ju ftoj të bëheni pjesë e Party of Ethnic Albania - PEA

Me Respekt Stafi i PEA-së :
 

Comments

Erlindi
Erlindi Day 1,804, 11:33

ky esht nje artikull nga ne stafi i partis dhe ne nje premtim qe e bejm kurr nuk deshtojm

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,804, 11:46

McDreccy sa me jep per te bere Vote and Sub? Ende nj gje me jep muve ca all se shoh qe ki shum 😃

eMcDreccY
eMcDreccY Day 1,804, 11:50

@Crazy Alboz vetëm më thuaj sa të nevojiten ? , jam i hapur për GJITHË shqipëtarët sepse për ata po mundohem !

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,804, 12:12

Ja 1000 all i kam mjaft, se me duhen per te bler q7 per ti dhan ne SPA 😃

eMcDreccY
eMcDreccY Day 1,804, 12:30

Keni transferuar me sukses 1000ALL . .......

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,804, 12:30

http://prntscr.com/ievsa Mi dergove flm prej SPA, por mendimi im nuk ndron 😃

eMcDreccY
eMcDreccY Day 1,804, 12:32

edhe po ti kisha 1000 ALL't e fundit për SPA-në do ti dërgoja ... por të lutem tani më ler të qet dhe mos ndërhyj ku jam un .........

p.s : për bashkpunim jam i hapur me çdo shqipëtar :::

Met'tmira !

Apolonian
Apolonian Day 1,804, 12:59

hahaha hapat e para te adoleshentave te etur per pushtet
@Erlindi kjo eshte eshte e vjedhur nga programi i Ballit Kombetar ,
http://www.ballikombit.org/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=39
specifikoje kete ne programin e partis tuaj !!
e nqs do te behesh kryetar partie her tjeter , mos bej keshtu http://prntscr.com/ieyg8
Klm trima !! 😃

Armant
Armant Day 1,804, 14:45

o7

Fessti
Fessti Day 1,804, 15:40

crazy alboz nuk korruptohet me 1000 all hahaahah

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,805, 02:23

Fessti hahahahha vlla nqofte se me jep 1000 all ne dit edhe nuk i dihet 😛 e provoj pakten mem korruptu 😃 e rendesishmja eshte me provu. I love eMcDreccy, fuck you all 😃

Arius argiri
Arius argiri Day 1,805, 12:43

V

DraKuLlaa
DraKuLlaa Day 1,806, 09:50

o7 V - S vllaa ..... jei modh !

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Day 1,806, 12:25

Crayzy alboz mos je ti qe me bej gerr gerr ne facebook duke me then se kam ber multi per partin time kur isha kryetar i perkoheshem pse i gjuhen ne bole njerzve keshtu edhe pot mos ishe ti po perdor te njejte takti un them qe ne sna plasi karii per tipa te tille aj tipi qe me akuzontem ua me ka pas 30 gold borgj dhe ja pata fal dhe kishte ftyr te me akuzonte tani do publikoj liste ne njerzve qe kam ftuar ne loj dhe kjo esht hera e fundit qe reagoj ndaj jush.

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,811, 05:11

Kush te njeh tyve po mos ja fut kot

Erlindi
Erlindi Day 1,812, 12:46

v+s

Incubus 3
Incubus 3 Day 1,952, 13:55

Miq, jam anetari me i ri i partise. Nuk kam qene me ndonji parti ma heret (besa edhe se kam pase nder mend perderisa ma beri ftesen kryetari....). E lexova programin, edhe mund te them qe ia vlen me ju bashkangjit.
Keshtu qe MIRESEJUGJETA VLLAZEN

Incubus 3
Incubus 3 Day 1,952, 13:58

edhe dicka, se e pashe qe paska kritika e ferkime ketu....nuk ka rendesi sa parti bohen, edhe 100 le te behen, ME RENDESI ESHTE ME PUNU PER MEMEDHE qe e kemi nje te vetem.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.