Ambient on/off

Join the new world

 

*** ""Üç Cihandan Üç Şehire"" ***

Day 1,905, 08:52 Published in Turkey Turkey by isikhan2
Sevgili e-Türkiye'liler !

Bugün ilk makalesini veren ve resmi açılışını gerçekleştiren İstisnai Haberler, sizlere siyaset ve vatanın kurtuluşu hakkında kendi fikirlerini daima, susturulmadığı sürece; korkusuzca açıklayacaktır.

Bugün e-Türkiye dediğimiz yer, ne yazık ki; geçmişe nazaran sadece kuru bir avuç topraktır. Açıkça haritalar ve savaş sonuçları gösteriyor ki; ülke elden gitmektedir. Bulgar'dan aldığımız Sofya ve Plovdiv dışında, elimizde kala kala, bir tek Ege Sahilleri kalmıştır. Vatandaş sefil durumda, oyundan bi' haber, vatansız, iktidarsa; ne yapacağını şaşırmış, gaflet içerisinde eski günlerin özlemini çekmektedir. Peki bu yurt Bulgar Eline mi bırakılacaktır ? ASLA!


[Görüldüğü üzre e-Türkiye'nin hali, içler acısı]

Aslında durumdan kimseyi suçlu tutmuyorum. Fakat soruyorum sizlere sevgili e-Türkiyeliler: Türkiye'nin Başkent'i SofyaANKARA mı ? Ankara ise neden e-Türkiye'nin başkenti Sofia olmaktadır? Bunu izah edebilecek birisi var mı ?

Size çözüm teklifim ve asıl önerim şudur ki; Sofia ve Plovdiv karşılığında Bulgarlarla pazarlığı girilip, Marmara ve İç Anadolu değiş-tokuşu yapılmalı, ardından Sırplar'la ve Makedonlar'la saldırmazlık antlaşması yapılıp Suudiler'le ve Mısırlılar'la da Bulgarlar'a karşı ortak ittifak kurulmalıdır. Gerekirse bu yolda, vatanın tam bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için Yunanistan gibi artık güçsüz düşmüş müttefikler terk edilmelidir.

Marmara, Ege Sahilleri ve İç Anadolu bölgelerinin değişiminden sonra, sırasıyla: Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'nun kurtuluşları için; canla-başla, topla-tüfekle ve üstün stratejiyle mücadele verilmelidir. Bu dönem zarfında gerekirse Sırplar'dan ve Makedonlar'dan, Bulgarlar'a karşı askeri destek talep edilmelidir. Bu oyunu oynamakta olan, Azeri kökenli kardeşlerimiz de inanıyorum ki; bizim saflarımızda savaşmaktan zevk duyacaktırlar.

Son olarak önerimde, her e-Türkiye Vatandaşı'nın bir arkadaşını Erepublic'e kaydettirmesi usulüyle sayımızın artırılması gerektiğini söylüyorum. Siyasal gücü elinde bulunduranları vatanın kurtarılması için eşgüdümlü çalışmaya davet ediyorum ve Diyorum ki: 1919'un şifresiyle, Ata'nın gözlerine bak ve söyle..!


[YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!]
 

Comments

TipZ
TipZ Day 1,905, 10:04

pirinç 🙂 bişey yoksa boşver varsa sal 🙂

StarRising
StarRising Day 1,905, 10:06

İkinç hayırlı olsun 🙂

isikhan2
isikhan2 Day 1,905, 10:15

Çok teşekkürler arkadaşlar. Subscriber olarak da görmek isteriz sizi. Umarım buradan e-Türkiye'nin Misak-ı Milli'ye kavuştuğu haberini de veririz.

yakasofor
yakasofor Day 1,905, 11:10

ucunc

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.