Питання про наболіле

Day 3,057, 03:20 Published in Ukraine Ukraine by Horytsvit

Привіт всім громадянам нашої невмирущої неньки еУкраїноньки!

Далекого 2010 року вперше прочитав десь в інтернеті про таку собі гру, соціальну-стратегію Erepublik. Стало цікаво, що воно таке. Саме тоді я тут і зареєструвався. Однак не довго грав і досить швидко закинув це діло. І тільки ось порівняно нещодавно знову повернувся. Тож не зважаючи на досить солідний вік, який можна вирахувати глянувши на мій день народження в Erepublik, тобто майже 6 років, не впевнений чи загалом набереться хоча б рік мого активного перебування в цій грі.

Тож і досі вважаю себе, до певної міри новачком і для мене в Erepublik залишається дуже багато чого не зрозумілого. Ось кілька пунктів, які викликають найбільше питань (в першу чергу до розробників гри).

1. Новобранці занадто довго ніяким чином не впливають на хід бойових дій.

Уявіть собі, приходить нова людина в гру - сповнена рішучості допомогти своїй країні відвоювати території або захопити нові. На тяжко зароблені гроші (іноді всі свої гроші) закуповує танків і йде бити москаля (ну або когось іншого😁. Лупить з цих танків по ворогові (або навіть з базуки), вже знищено 25 ворогів, уже й енергії не залишилось, а загальний вплив на битву не більше 30 тисяч. В цей же час до битви приєднується інший дуже прокачаний гравець і одним пострілом набиває 500 тисяч. Після побаченого новачок цілком логічно не бачитиме сенсу надалі брати участь в битвах. Якщо вже порівнювати з реальними бойовими діями, то вбитий ворог, чи танк це серйозний вплив на бій, не зважаючи хто його зробив новобранець чи ветеран.

2. Система тренувань.

Якщо відкинути перший пункт зауваженням, що потрібно тренуватися, то виникає друге питання: скільки часу потрібно тренуватись щоб нормально впливати на битву?
Давайте розберемось з цим питанням з точки зору все того ж новачка. У нього тренувальний полігон 1 рівня (по 5 одиниць в день). Золота мало, та й якщо витратить його на тренування то суттєво на прокачку це не вплине, тільки намарне його витратить. А тепер порахуємо наскільки він прокачається наприклад, за рік, за умови, що кожного дня буде заходити в гру:

5*365+1*365+(365/5)*4=1825+365+292=2482

Ось таке число вийшло (зауважу, тут враховано і бонуси за кожноденне тренування). Звісно це надзвичайно мало. І після такої прокачки цей гравець і далі залишається новачком і ніякого відчутного впливу на гру не робить.

3. Економіка.

Про це не пише тільки лінивий. У грі економіка дуже погано продумана. Чого тільки вартує очевидний факт, що технічну сировину набагато вигідніше продати, ніж переробляти її у зброю першого, другого чи навіть третього рівня. Звісно заробляти гроші можливо, і з голоду ви тут не помрете, це вже точно. Я навіть вважаю, що з економікою справи в Еrepublik кращі, ніж з тими ж тренуваннями. Однак витрачаючи кошти, скажімо, на вдосконалення заводу зброї, хотілося б щоб дійсно це вдосконалення в майбутньому принесло прибуток.

Це, звісно, далеко не всі зауваження і питання, які виникаються до розробників. І загалом, хочу сказати, що сама ідея такої гри досить цікава, але її можна було б реалізувати абсолютно по іншому, більш продумано і тоді б грати в неї було б дійсно цікаво усім. І новобранці затримувалися б у ній надовго.

Це була перша моя стаття. Якщо вам буде цікаво ще якось посидіти біля моєї Ватри - натискайте "Підтримати" та "Підписатися", щоб я бачив чи варто надалі писати.

Дякую за увагу 🙂


І на завершення вірш Юрія Старосольського:

При ватрі

Сіріли у сумерку півночі шатра,
Застиг, мов у чорному безрусі, ліс,
Лиш ясним промінням іскрилася ватра
І сипала зорям привіт.

Над ватрою постаті юні, хлоп’ячі,
Заслухані в золото слів, що лились,
Про славу минулу, про мрії гарячі,
Про волю, що прийде колись.

Заслухались кедри ґорґанської ночі,
І гомін ішов по долинах, верхах,
Горіли завзяттям юнацькії очі,
І сила родилась в серцях.

Погасло багаття, горіли ще мрії,
Кінчила свій лет заворожена ніч,
Далеко на сході багріли обрії,
Воскреслій зірниці устріч.

І сила родилась в серцях.

Слава Україні!