Ambienti on/off

Join the new world

 

Се дигна! Сега гордо се вее!

Dita 1,916, 06:17 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Bullgaria nga TheTrooper69Како што најавив во предходната статија за која заработив фп и имав казна од 3 дена, Ќе се еве! Ќе се дига!, која што после 300 и кусур РЕАЛНИ гласови и преку 120-130 коментари беше декларирана како спам...еве ме со новости.

Сакам да најавам дека можно е да организираме и една ЕРЕПУБЛИК СОБИРАНКА само малце да се затопли. За тоа потака, сега да видиме како се одвиваа настаните предходно.

Денес се дигна и се развеа. Целосната изработка беше од самите жители. Од основата за јарболот, финансиите па се до изработката на самиот јарбол. Навидум, каде што се спојуваа цевките, изгледаше голем, но не онолку колку што денес не болеа вратовите на сите. Кога се дигна на самото место, сите останавме без зборови, дури и тие кои дено-ноќно работеа на изработката на самиот јарбол, кои го знаеа секој сантим од чудовиштето.

Како што напоменав, се работеше дено-ноќно.


Чудовиштето од 20 метра и тешко повеќе од тониполовина едвај дури го потпиравме.


Некои коштаплери на работна акција

(Ја и мојата послаба половина)


Големото знаме со димензии 6м х 3м


Поставувањето на таблата "Добредојдовте во Мислешево" на која има и големо македонско знаме, а исто така и мини мапа со позначајните знаменитости во селото.На лице место, испраен и голем.
Панорамски поглед

Поздрав од Мислешево, Струга.

п.с. Нешто што многу ме "запали" е тоа што прочитав неколку коментари на една фан група на фејсбук дека не било ова за браво и дека истакнување на македонски јарбол во нашата држава било нормална работа. Се надевам вие знаете барем каква ни е ситуацијава во државава и кои какви права имаат. Ако некој има прашање од таков вид, слободно нека пише ќе му образложам накнадно.

~Трупер

 

Komentet

simmonna
simmonna Dita 1,916, 06:34

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dita 1,916, 08:32

SELLING MU IN MACEDONIA. VERY CHEAP.

ПРОДАВАМ MU !! ЦЕНА - ПОВОЛНА.

PM ЗА ПОВЕЌЕ ИНФО!

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dita 1,916, 06:34

Кој само и ќе помисли да го симне да ми го јаде топо волнен : )

Empiree
Empiree Dita 1,916, 07:25

Още ли си жив бе? я Рук за тебе. Рук и за БЮРМ .

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dita 1,916, 07:29

Емпи брате цигане ај не замарај и касни ми од топов волнен xD

Strumjanin
Strumjanin Dita 1,916, 07:37

Емпи, как е тати?

Empiree
Empiree Dita 1,916, 10:27

Я Стругарин - и ти ли си бил жив бе :д
Добре е - не се притеснявай,хабер ти праща хаахахха

GoodBeer
GoodBeer Dita 1,916, 08:04

empi tapanaru eden

povratnikot
povratnikot Dita 1,917, 05:12

TOPOV VOLNEN boooooooooooooooooooooo...jadi empi hahahhaah

AntitalenaT
AntitalenaT Dita 1,916, 06:37

Еднаш дигнат, не се спушта.

MKDpedza
MKDpedza Dita 1,916, 06:40

i posle trooper ne bil patriot o7

ORIGINAL MKD
ORIGINAL MKD Dita 1,916, 06:41

Еднаш и засекогаш !!

Circless
Circless Dita 1,916, 06:44

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!

3v3rything
3v3rything Dita 1,916, 06:44

Ke te bidne 😃

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Dita 1,916, 06:47

o69

AexiI Kong
AexiI Kong Dita 1,916, 06:52

\o/

Memo Aga
Memo Aga Dita 1,916, 06:55

KE SE DIGNE VO SITE OPSTINI NA REPUBLIKA MAKEDONIJA ! NA OVOJ ILI NA ONOJ NACIN, TREBA DA SE ZNAE VO KOJA DRZAVA SE NAOGJAME !

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Dita 1,916, 06:56

тие шо сакаат да го спуштат, да ги качите на него...

TheTrooper69
TheTrooper69 Dita 1,916, 06:57

ќе ги нaдeнaм јас на јaрбoл, ама не ваков.

Memo Aga
Memo Aga Dita 1,916, 06:58

nikoj nema da se osmeli da go spuste, ako veke se podgotveni za repriza od 2001 neka go spustat!

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dita 1,916, 06:59

Za merak, shto ubavo prilega. )))

I6or
I6or Dita 1,916, 06:59

o7

United Macedonians
United Macedonians Dita 1,916, 07:02

Браво o7

viktor159
viktor159 Dita 1,916, 07:07

Alal da im e na site sho go napraja i sho finansiraja i sho se obedineti i se!!!
Ushte mnogu vakvi da ima niz MAKEDONIJA, oti ako nekoj ima shetano niz Zapadna Makedonija, che misli deka e vo shiptarija, oti na sekoja bandera ima shiptarsko zname vo site gradoj/sela !!!
o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Dita 1,916, 10:59

Грешка си 😉

Sok1rac
Sok1rac Dita 1,916, 07:08

MOra da se veee 😁)))) o7

MACEDONIANS THE OLDEST NATION
MACEDONIANS THE OLDEST NATION Dita 1,916, 07:12

SAMO DOKOLKU NE GI PRODAVAME NASITE IMOTI I ZIVEEME NA ZEMJA PRADEDOVSKA MAKEDONIJA KE E VECNA, A VO ODNOS NA BILO KOJ MORA SEKOGAS ZA SE RECIPROCITET, TAKA KOLKU IMA ZA KAVKAZI VO MAKEDONIJA TOLKU MORA DA IMA I ZA MAKEDONCI VO EMATIJA (ALBANIJA), KOJA BESE MAKEDONSKA I VO VREME NA FILIP II MAKEDONSKI I VO VREME NA CAR SAMOIL MAKEDONSKI, A MAKEDONIJA NIKOGAS NI BESE NI KE BIDI SHIPTARSKA, AKO NEKOJ SAKA TERITORII I SLOBODA TOGAS TOA SME NIE MAKEDONCITE KOI BARAME SLOBODA ZA MAKEDONSKA EMATIJA OD DIVOTO KAVKASKO PLEME KOE DOJDE NA MAKEDONSKI POLUOSTROV 16 VEK, DOKAZ ZA TOA E STO VO SKOLI VO EMATIJA (ALBANIJA) 15 VEK SE UCI ISKLUCIVO NA MAKEDONKSI I LATINSKI JAZICI.

warriorMKD
warriorMKD Dita 1,916, 07:13

Македонија на Македонците! о/

KocoskiMKD
KocoskiMKD Dita 1,916, 07:14

Македонија на Македонците! о/

Hackyman
Hackyman Dita 1,916, 07:14

Viktor159 +1
BRAVO!

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Dita 1,916, 12:56

159+1 е еднакво на 160.

GeneraI Maximus
GeneraI Maximus Dita 1,916, 07:15

69тиот глас од мене xD

Македонија на Македонците !

Lebarot
Lebarot Dita 1,916, 07:15

да сте ми живи и здрави!

The Argead
The Argead Dita 1,916, 07:16

Македонија над се!

Macedonian Power
Macedonian Power Dita 1,916, 07:17

bravo

Alexander Macedon
Alexander Macedon Dita 1,916, 07:18

Браво Македонци !
Да живее Македонија !

BugsMoney
BugsMoney Dita 1,916, 07:18

браво Македонци о7

GOOFYmkd
GOOFYmkd Dita 1,916, 07:23

Ubavo pisale deka ova e normalna rabota na svoja zemja i tocka.
Tuku sega cuvajte straza zosto za da pokazat "pravna" drzava ke pratat dzandari i toa samo makedonci da se demontira. Se nadevam deka gresam, no toa e realnosta kaj nas.

Aj se gledame na leto pod jarbol, pod senka 🙂

TheTrooper69
TheTrooper69 Dita 1,916, 07:31

да да, нека дојдат да го рушат. Ќе ги оставиме.

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dita 1,916, 07:24

Браво Македонци !

Да живее Македонија !

Македонија над се!

thedragon
thedragon Dita 1,916, 07:26

Поздрав од Тетово !!!!

aquaMKD
aquaMKD Dita 1,916, 07:27

Македонија !

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dita 1,916, 07:28

Bravo o7

BUcER
BUcER Dita 1,916, 07:33

bravo
aj pobrgu i vo struga

dimzaaa
dimzaaa Dita 1,916, 07:33

Секогаш е убаво да е кренат

Biropiec
Biropiec Dita 1,916, 07:35

Bravо o7
Da se veee!

seki11
seki11 Dita 1,916, 07:35

Честитки до мислешевци!

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.