[еУнівер] Путівник українського посла-дипломата

Day 1,901, 09:56 Published in Ukraine Ukraine by az110381


У еУнівері була проведена лекція Meliowant на тему "Посол еУкраїни у еСвіті"

Ось неповний текст лекції - повний Ви зможете дізнатись, став студентом еУніверу ім.Ю.Дрогобича.

Доброго вечора, шановне панство.

Сьогодні ми з Вами маємо лекцію на тему: «Робота посла та посольства: основні концепції»
Читати сьогоднішню лекцію буду я - посол еУкраїни у еГреції, Meliowant
План сьогоднішньої лекції є наступним:

1. Мотівація та вимоги до посла (неформальні)
2. Обов’язки посла
3. Перші кроки на посаді
4. Встановлення та підтримка контактів
5. Перспективи роботи

1. Кожна з посад у МЗС передбачає виконання певних функцій. Робота посла схожа чимось на роботу прибиральниці. Коли навколо чисто - то прибиральниця нам не потрібна. Але як тільки над купою сміття починають літати мухи - значить шось не так у Данському королівстві.

Так само і у випадку з послами - коли країни мають між собою тісні контакти - то виглядає, що посол не потрібен. Як тільки він зникає - починаються проблеми на кшалт «як домовитися з союзниками про спільну координацію ударів»,, «як розпланувати коректно бойові дії», «яким чином отримати громадянств у країни з високими бонусами» і, звісно ж, «хто винен в тому, що ми не встигли перепідписати МПП»

Чому ж люди йдуть працювати у МЗС?

Основна причина такого рішення - спробувати себе у новому напрямку, нав’язати нові знайомства і звичайно ж довести цілому світу, що поки Ви не прийшли на роботу у МЗС навкола все було погано.

Достеменно відомо лише дві речі: посол повинен хотіти працювати і посол повинен любити/поважати/захоплюватися країною, куди його відряджено у якості посла. Ці два фактори дозволять працюваи ефективно у будь-який час.

Власне, хороший посол - це посол з високою власною мотивацією. В інакшому випадку - отримуємо ситуацію, коли людина є послом у країні, однак контактів з країною у нас нема.

Перед тим, як приступити до виконання обов’язків, посол повинен відповідати певним вимогам:

1. Іноземна мова - один з основних критеріїв, які є життєва важливими.

Ідеальний посол - це людина, яка знає мову країни, куди його відряджено.

Така банальна і цілком очевидна річ. насправді допомагає у щоденній роботі посла, включаючи внутрішні переписки, та визначення настроїв у суспільстві.
Якщо ж посол не знає мови країни, куди його відряджено, він мусить обов’язково знати англійську.

Це зменшує можливе коло отриманої інформації, проте, дозволяє цілком брати участь у різних нарадах і саммітах.

Власне, мова країни відрядження і англійська мова на сьогодні є двома основними вимогами до ефективної роботи посла.

В Україні часто розглядається варіант, коли людина знає, скажімо російську мову, і більш ніякої. В цьому випадку робота перетворюється більш на аналітичну, і стосується не так роботи посла, як роботи чиновника МЗС.
Тобто люди починають аналізувати терміни підписання МПП, відслідковувати основні угоди та закони по країнах тощо.

2. Бажання спілкуватися є другим важливим критерієм, оскільки спілкуватися доведеться багато і абсолютно на різні теми. Це і РЛ теми (чому українки найкрасивіші, де варять найкраще пиво, і хто такий Шевченко) і еРеп теми (які плани і хитроплани має поточний уряд і опозиція, які настрої щодо поточної політичної ситуації в державі, кого можна рекомендувати на отримання громадянства тощо)

3. Мати нейтральну репутацію у своїй країні та у країні відрядження. Посол, якого призначено до Росії і який у кожному виступі згадує москалям про Базар і те, що ляхи - курви, навряд чи справиться зі своєю роботою. Радше він отримає лише загальну інформацію, на яку орієнтується еРеп преса. Тобто він буде лише формальним послом, який може наробити більше шкоди аніж користі.

Підсумовуючи сказане вище, на посаду посла потрібне харизматичне неконфліктне тріпло, яке зможе пролізти у більшість інформаційних дірок.



Обов’язки посла

Як Ви вже знаєте, основна задача посла - це збір інформації про країну відрядження.

Однак, ця інформація, перед тим, як потрапити до керівництва повинна пройти певну обробку. наприклад, якщо грецбка партія Національний фронт вирішила не брати участі у президентських виборах, це мало про що говорить керівництву. Однак, звіт про те, що 3 найбільші партії вирішили ігнорувати вибори дозволяє прийняти рішення про пошуки нових контактів.

Такі контакти можна і треба наводити як серед влади, так і серед опозиції, оскільки вони часто змінюються місцями, а працювати треба весь час.

Другий важливим обов’язком посла є праця совісна і з орієнтацією на довготривалий ефект.

Тобто не буде так, що сьогодні Вас призначили послом, а завтра Ви написали статтю про те, що треба допомога Україні і вся країна поклавши болт на свої битви кинулась на допомогу Україні.

Третім, не менш важливим моментом, є неконфліктність посла. Тобто посол повинен пам’ятати, що він а) представляє Україну, б) повинен дотримуватися звичаїв країни відрядження.

Другий пункт передбачає знання тем, які можуть боляче сприйматися аборигенами. Знання про такі теми Ви можете отримати читаючи пресу, та формуючи своє уявлення про події, що відбуваються.

Напр. всім відомо про конфлікт Греції та ФІРОМ? І якщо греки не визнають існування країни з такою назвою, то і мені, як послу, треба це враховувати при написанні статтей. Між іншим цей факт став однією з причин відставки попереднього Верховного Командувача ЕДЕНу.

Не меньш важливим обов’язком посла є інформування громадян країни відрядження про еУкраїну, про наші тісні зв’язки. Нагадування, що ось ми тут, і ми готові допомагати у битвах, переговорах тощо. Тобто формування позитивного образу України в очах пересічного громадянина.



Перші кроки

За час своєї практики я зустрічав багато прикладів, як люди починали свою роботу послом.

Першим обов’язковим кроком є представлення посла керівництву країни відрядження (типово президент та МЗС). Звичайно, при цьому слід вказати до кого з керівництва еУкраїни може звернутися відповідна особа, щоб підтвердити статус посла.

Річ у тім, що трапляються випадки, коли людина відрекомендовується як посол, не будучи таким.

Наступний крок, який триває прибл. 2 тижні - це мовчазне вивчення інформації про країну перебування. Сюди входять і РЛ-факти.

На цьому етапі можна розібратися хто є ким, хто з ким воює і які настрої панують загалом у суспільстві.

Нерідко на цьому етапі випускається ознайомча стаття про Україну з відповідною роздачею припасів, дбайливо заготовлених руками посла, МЗС та корінного населення України.

Третім етапом роботи посла - це безпосередньо налагодження контактів з ключовими особами країни відрядження.



Встановлення та підтримка контактів

Зібравши на другому етапі достатньо інформації про країну, посол повинен мати на руках такі дані як:

а) Підписки на основні газети країни (Президент, МЗС, МінОборони, МВС тощо);
б) Параметри основних комунікаційних каналів країни.
в) Бути включеним до інформаційних каналів країни відрядження.

Звертаю Вашу увагу на другий та третій пункт.
Сьогоденна реальність така, що різні країни використовують різні інформаційні канали для оповіщення населення. Зазвичай це наявність irc-каналу на сервері rizon.net, а також існування форуму. Щодо роботи з irc-каналами, то тут я можу рекомендувати до використання будь-який програмний продукт, який зберігатиме інформацію про всі розмови на комп’ютері посла. Потім же легше шукати хто що сказав.

Використання форуму трішки складніше, оскільки треба пройти процедуру затвердження адміністрацією форуму, і радше посол отримує доступ до обмеженої частини інформації, тобто лише свого МЗС.

Для того, щоб отримати доступ до повної інформації (наскільки можливо), зазвичай використовується невеликий трюк, який полягає у прийнятті громадянтсва країни відрядження.

Тоді адміністрація форуму дає доступ до даних, які доступні всім громадянам. У цьому випадку і стають у пригоді знання місцевої мови у можливих варіантах, включно з транслітерацією.

Третій пункт - залежить від посла та доброї волі керівництва країни, оскільки дані з таких каналів зазвичай не надто афішуються.
Тут на допомогу приходить бездоганна репутація, а також довіра зі сторони керівництва країни.

Коли основні контакти встановлено, робота посла полягає у рутинній справі: моніторинг преси, висловлення своєї думки щодо важливих питань (тролити не рекомендується), інформування сторін про діяльність одна одної.
Як я вже згадував, робота посла є непомітною, і відбувається зазвичай не надто публічно. Однак вона є надто важливою. І її відсуність є досить помічною.

Безумовно, посол не повинен забувати про Дні конституції/незалежності/звільнення від …. тощо

Такі речі публікуються, і загалом справляють на аборигенів позитивне враження.



Перспективи роботи посла

Посол вищого класу - це особа, яка підписує МПП за 5 хв і за 10 хв. домовляється про допомогу елітних військових загонів у критичні битви.

Я не буду говорити про просування по кар’єрній драбині, однак, перефразовуючи відоме прислів’я, скажу «раз посол - завжди посол». Не зважаючи на рутинну роботу - ця робота виправдовує себе найповніше:

а) нові знайомства - люди з інших країни радо діляться з вами, і це поширюється на РЛ
б) можливість вивчення/вдосконалення іноземної мови
в) можливість отримання додаткової інформації яка стосується гри і не лише
г) можливість зазирнути за межі нашої країни і подивитися на те, що відбувається у світі, ставши активним гравцем спільноти.



Таким чином, робота посла, попри всю її непомітність є достатьо важливою для функціонування держави. Людина, яка знаходиться на своєму місці, у потрібний момент може вирішити досить багато. Оскільки еРепабліка - це соціальна гра, а робота посла є однією з найбільш соціальних, то у даній ситуації, гріх не скористатися всіма принадами соціальної складової, та змодернізувати/підлатати українську спільноту.

*ЗНАК ЯКОСТІ: Даний матеріал отримав одобрення Вченої Ради еУніверситету ім. Ю. Дрогобича.*
Придатний для використання, як посадова інструкція МЗС.