Ambienti on/off

Join the new world

 

Меѓународен еРепублик собир во Македонија (На мој начин)

Dita 1,900, 11:40 E Publikuar në Republic of Macedonia (FYROM) Republika e Maqedonisë (IRFJ) nga eDnopmk

Здраво, драги мои Македонци, чест ми е да ви соопштам дека ќе се организира еРепублик собир во нашата мила Македонија, одлучено е собирот да биде во Солун, бидејќи е лесно достапен и може да се стигне и преку копно, воздух и вода. Сите знаеме дека летата во Солун се многу топли, и затоа сакаме да биде во Јуни/Август оти е многу убаво и има прекрасен поглед кон морето, сето тоа овозможено од нашата ни мила Македонија!


ПС. Македонија вечна!

Ми требаат ФП поени ве молам разгласете 😃
Меѓународен еРепублик собир во Македонија (На мој начин)
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2204861/1/20
 

Komentet

DiplomatMk
DiplomatMk Dita 1,900, 11:44

o7

Quosai
Quosai Dita 1,900, 11:46

o7

B a z e
B a z e Dita 1,900, 11:55

o7

StiflerFromAerodrom
StiflerFromAerodrom Dita 1,900, 12:25

o7

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dita 1,900, 13:14

о7

MKD7torm
MKD7torm Dita 1,900, 13:20

s+v

marjansp
marjansp Dita 1,900, 13:20

hahahah dobar si 🙂

MorpheusMK
MorpheusMK Dita 1,900, 13:30

: ) в + с

MKDpedza
MKDpedza Dita 1,900, 13:30

o7

Biropiec
Biropiec Dita 1,900, 13:31

o7

Mr.Santino
Mr.Santino Dita 1,900, 13:33

o7

gogojmk
gogojmk Dita 1,900, 13:48

nezam sto znaci ovoj znak ama gledam deka site go koristat valda e podrska
eve i od mene o7
ve podrzavam moi prijateli samo napred,
pozdrav i najdobri ste

Volk No1
Volk No1 Dita 1,900, 13:54

o7

pop trajan
pop trajan Dita 1,900, 16:53

о7

Mad lynx
Mad lynx Dita 1,901, 07:22

hahaha car
o/

Rob3rtMK
Rob3rtMK Dita 1,901, 07:43

o7
Ако ти требаат фп поени прати им ПМ на 2-3 гејци

Aspadora
Aspadora Dita 1,901, 18:12

o7

 
Postoni komentin tënd

Çfarë është kjo?

Ju jeni duke e lexuar një artikull që është shkruar nga një qytetar i eRepublik-ës, një lojë e veçantë strategjike ku luajnë shumë lojtarë dhe që është e bazuar në vende të jetës reale.Krijo karakterin tuaj dhe ndihmoje vendin tuaj për të arritur lavdinë e saj përderisa ju mund të bëheni hero i luftës, botues i njohur ose një këshilltar i financave.