Ваздушни напади !!!

Day 1,724, 04:05 Published in Serbia Serbia by Sever Vetrovnik
http://prntscr.com/dhjtn

http://wiki.erepublik.com/index.php/Airstrike

Изгледа да ће од сада постојати могућност да државе које немају копнену границу ипак зарате. Битка ће отпочети пошто председник једне земље одобри, посебним законом који ће се увести у игру, напад. У сукоб такве вртсе могу ући само земље КОЈЕ НЕМАЈУ КОПНЕНУ ГРАНИЦУ.
На пример, Србија би могла да изврши десант на Турску или Кину, али не и на Румунију.

Да би до напада дошло, потребно је да се испуне следећи услови:

1. Држава која напада мора да има одређену количину здравстених јединица у које ће се прерачунати одговарајућа количина хране
2. Поред тога, неопходна је и извесна сума новца

Сума новца и количина хране неопходна да би се покренуо такав напад зависи од БОГАТСТВА ЗЕМЉЕ НАПАДАЧА.

Како се рачунају ти услови?

Формула за здравствени услов:

h = (cP + aP)*50
h - здравствени праг описан у услову један
cP - број становника земље нападача
aP - број становника у свим њеним савезничким земљама

Формула за новчани услов:

Currency Required = (1.000.000 Currency + 100.000 Currency for each region owned that is not original ) * ( 1 + (25 * Number of distinct Food Resources Owned)/100 ))

или краће:

np = (1 000 000 + bk*100 000)*(1+bpr/4)
np - новчани праг описан у другом услову
bk - број колонија (освојених регија)
bpr - број различитих прехрамбених ресурса


Када се закон о рату изгласа у Конгресу, у наредна 24 сата било који регион земље која се на тај начин напада подлеже нападу ваздушних јединица. Ако се нападнута земља одбрани - рат се затвара. Ако нападач успе да освоји нападнуту регију, рат се наставља по уобичајеним правилима.

Какав ће утицај то имати на игру?

Ниједна земља се више неће налазити у сигурном окружењу. На пример, Кина, Бразил и Пољска 100% бонуса на производњу хране и оружја дугују у великој мери томе што ресурсе налазе у земљама које им нису равне по снази и што у суседству немају јаког противника. Србија, Бугарска, Турска, Мађарска и Македонија с времена на време успевају да освоје нешто више ресурса, али никада нису безбедне због тога што у окружењу имају већи број непријатеља који комбинованим нападом могу да их угрозе и обришу. Због тога ће сам концепт савеза добити на значају, па ће се савезника грчевито држати и оне земље које су до сада биле мање-више незаинтересоване за њихову судбину.

Брисање неке земље постаће лакше него икада. Сваку државу ће моћи, у најгорем случају, напасти онолико непријатеља колико она има регија. Иако ће лакше бити изместити се на неки део мапе, биће теже на њему и остати.

Намеће се веома занимљиво питање:

Кога Србија треба овако да нападне? Шта бисте ви желели?



Север Ветровник