Могућа судбина домаћих валута

Day 1,186, 00:42 Published in Serbia Serbia by Krindendo
“Користе нашу похлепу против нас“ - овако је један играч описао одлуку администратора да се повећа продуктивност фирми које се налазе на профилу, а у циљу “одвикавања“ од оргова.

Питање је дана када ће приватне организације бити угашене (што се може схватити као крупан корак у коначном обрачуну са злоупотребама у игри). Као директна последица овог потеза очекује се повраћај капитала који су власници оргова уложили у њихово отварање. Ради се о цифри од 5 златника за сваку организацију чији је власник активан грађанин.

Последње драстично упумпавање златника се десило када су враћене медаље за снагу. Тада је свака медаља награђена са по једном мапом са благом (мене је баг частио са 8 мапа иако сам имао 4 медаље, један наш је успео да покупи око 60 мапа док многи нису добили ни једну). Упркос неким очекивањима (и покушајима стимулисаног слабљења злата), динар је тада ојачао за свега 0.001, тј. са 0.018 на 0.019, у ударним сатима се на кратко пењао до 0.02.

Ако направимо паралелу између броја оргова и броја тада пуштених мапа можемо закључити да се садашњи пад динара не може схватити као припремање терена за укидање оргова јер му је вредност опала двостуко а јачање услед рефунда за оргове се не може очекивати изнад 10%.

Уклањање опције “ради као менаџер“ и укидање тржишта новца, који су поменути у новинама министарства, далеко су од реалног за очекивати. Пажњу треба усмерити на оно што тренутно највише боде очи а то је - ЗЕМЉА. Земља је тренутно једини производ који се може купити од Плутона у домаћој валути. Ово улива наду да ће се исти принцип примењивати и на неке друге производе. Ту пре свега мислим на лиценце за извоз али и на унапређење компанија на виши ниво. Ово је оправдано и из угла администратора, јер крупна клијентела не троши злато толико на компаније, чак ни на производе са пијаце, колико га троши на тенковање где у укупном трошку оружје утиче свега 15-20%, а 80-85% купљеног злата се кроз здравствене пакете врати Плотану.

Упркос томе што би куповина “апгрејда“ за компаније и сличних ствари (отварање новина, рекламе, политичке кандидатуре, итд.) за динаре допринела потражњи за динарима, и даље остаје проблем хиперпродукције. Убацивање бота који откупљује понуде је прилично јадан потез (надам се привременог карактера). Коректније решење би било у промени формуле за продуктивност (рецимо поделити је са 2), или у увођењу “рока трајања“ за одређене понуде, које би се након истека рока брисале без да бот одреши кесу.

Није искључена ни могућност развијања нових индустрија што би земљу додатно учинило атрактивном. Гума и алуминијум више асоцирају на точкове него на тенковске гусенице, а нафта за разлику од камена још постоји као ресурс па се можемо надати возилима уместо карата за превоз или нечему сличном.

У сваком случају, треба имати на уму да суноврат домаћих валута неће ићи у недоглед и да их треба чувати. Свака продаја за злато ради пасивне штедње у злату је играње са ватром под тренутним условима. Треба имати на уму и да потрошачима овакво стање одговара. Уколико сте желели да се иживљавате ратујући сада је прави тренутак јер се може редовно ударати до 300 уз повољно хлебовање, а ни оружје није нарочито скупо. Права је штета што су претходно “оправили“ војни модул али шта да се ради.