Okolje ON/OFF

O mojem časopisu

Odpri Wiki stran

Весник во кој ќе ги прочитате најновите промени и официјални информации од eRepublik

Магичен круг [МЗИ]

19 Dan 3,249, 13:23 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeДобра ви вечер народе.

Со оваа статија ќе се обидам на кратко да ви ги доловам случувањата во последните месец и половина.

Статијата ќе биде поделена во неколку дела со цел подобра прегледност.
preberi več »

Шарени бустерчиња [МЗИ]

15 Dan 3,213, 12:13 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeЗдраво на сите.

Плато повторно денес не изненади со промена, секако идиотска промена, па како и секое срање така и ова заслужува одбележување.

Имено, оваа недела ќе … preberi več »

[MoI] Interview with the MoFA of eRomania

40 Dan 3,202, 13:00 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeThis article will contains interview with Romanian MOFA googoodoll and expressing gratitude to Romanian … preberi več »

Информации и мотивации [МЗИ]

27 Dan 3,196, 10:32 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeЗдраво на сите.

Статијата ќе биде посветена на досегашните случувања во тековниов месец и мандат.

Без многу церемонии да преминам на главните точки.


preberi več »

Отчет и поглед кон иднината [МЗИ]

38 Dan 3,184, 06:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeЗдраво на сите.

Пред да ја започнам статијата сакам да изразам сочувство до загинатите во стравичното завчерашно невреме во Скопје, а на тие кои се повредени и претерп … preberi več »