Okolje ON/OFF

O mojem časopisu

Odpri Wiki stran

Official newspaper of the President of eMacedonia

Одјавна августовска [Лејди]

16 Dan 3,579, 17:38 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeЗдраво горди Македонци

Нека ни е честит празникот и нека ни е вечна нашата Македонија!

Нема да филозофирам многу.
Месецот помина. Голем дел од работите ги правев сама како што и н … preberi več »

Прво претседателско обраќање[Драган Амповски]

24 Dan 3,579, 13:47 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeДобро вечер Македонци,

Најпрво да ви се заблагодарам на сите за поддршката да ве водам овој месец. Благодарност и до Мастер бој за приредените интересни избори. Се надевам дека се ќе се одвив … preberi več »

Претседателска [Furious Lady]

20 Dan 3,555, 00:51 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeЗдраво живо Македонци о/

Баравте статија, еве статија 🙂
Се е исто како и пред еден месец, ги задушуваме јужните востанија, секојдневно контактираме со сојузниците, работиме на земање на баз … preberi več »

Завршно Претседателско Обраќање [СудакаМКД]

30 Dan 3,548, 07:15 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeМои драги Македонци,

Време е да кажам збогум на мојот мандат, кој беше исполнет со нови искуства за мене, особено поради разликата во временските зони!!!! 🙂
Шегите настрана, нависти … preberi več »

Завршна [Лејди]

17 Dan 3,517, 11:29 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Politične debate in analize Politične debate in analizeДобра вечер Македонци о/

За мене ова беше разочарувачки месец, не беше воопшто како што планирав.
На почеток на мандатов потрошив една недела барајќи земја-партнер за втора тренинг војна. Сит … preberi več »