Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Te Perveshim Menget

Dan 1,899, 13:10 Published in Albania Srbija s strani samenamenonameless

Mirembrema te gjithe banoreve te eShqiperise .
Ne kete artikull kam vendosur te bej nje analize rreth Baby Boom , eshte teper heret per nje analize do thote dikush , mbase edhe eshte heret por ama kemi nje trend faktik dhe qe nuk na e ploteson pritshmerine tone ne lidhje me kete Baby Boom . Une isha nder njerezit skeptik ne lidhje me kete Baby Boom dhe shpresoja qe kjo parandjenje e imja te ishte e gabuar dhe ne menyre parciale e tille doli , por pse them ne menyre parciale sepse te gjithe pritnim me shum por siq thote populli ME MIRE PAK SE ASGJE . Por lind pyetja a duhet te kenaqemi me pak ? Une personalisht them jo dhe e them me vendosmeri kete gje prandaj besoj qe duhet te kalojme ne nje faze tjeter ne nje faze me te avancuar ne te shperndarit te loje ( edhe nqs kjo menyre do te cilesohet si spam ) . Shume nga ne kane postuar lojen ne facebook e tyre personal disa per te arritur medaljen society builder + per te marre ate 10% te fitimeve te gold ( gje qe eshte shum e mire ) por mendoj se ka ardh koha qe te fillojme nje nivel tjeter shperndarje , kjo ideja dhe realizimi i publicitetit te lojes nepermjet " telegrafit " ne pamje te pare dukej si nje ide fantastike dhe optimizmi zuri te pushtoje shum nga ne por ja qe edhe kjo lloj " shperndarje " ka mangesite e veta sepse secilit nga ne i ka qelluar te perplaset me reklamime ( banner ) neper faqe te ndryshme dhe gjithmone i kemi injoruar per arsye nga me te ndryshmet por nuk jam ketu per te bere urti pas kuvendit por thjesht per te sugjeruar disa rruge te reja veprimi . Nje nder rruget qe do te kete me sukses besoj qe eshte te arrijme publikimin e linkut te lojes ne faqet e medha ne facebook faqe si " JETA OSH QEf " etj etj etj . Mendoj qe po tju dergojme me PM apelin tone ata do pranojne te bejne nje shperndarje te tille , une personalisht kam derguar disa PM neper disa faqe neper facebook dhe po pres nje reagim nga ato dhe shpersoj te jete nje reagim pozitiv . Dikush me te drejte mund te thoje pse facebook duhet e beje pune kur telegrafi deshtoj ? Une per vete jam optimist ne lidhje me kete punen e facebook sepse facebook ka nje impakt me te madh sesa publiciteti nepermjet banners + qe nqs nje faqe qe ka nje numer mbi 12k njerez aktive cdo dite ( rregullisht ) ka me shum probabilitet suksesi se nje banner ( i cili mund te keqkuptohet , keqinterpretohet etj etj ) .
Por besoj qe nuk duhet te kenaqemi as me ket punen e facebook sepse besoj qe duhet te tregohemi paksa te " babezitur " ne aspektin e urise per te sjelle lojtare te rinj ne loje . Prandaj besoj qe duhet te mundohemi te arrijme influencen e masmedias dmth te arrijme qe ne nje menyre ose ne tjeter emri i lojes te permendet ne ndonje kanal televiziv ( e di qe dikush mbase po mendon qe keto jane ide fantastikoshkencore por asgje nuk eshte e pamundur ) . Neser do kem nje bisede me nje gazetar te nje televizioni lokal ne Shkoder per te shikuar nqs do jete e mundur kjo gje . Sepse besoj qe po te arrijme te bejme nje gje te tille ateher me vertete do kemi nje Baby Boom me te gjitha shkronjat kapitale . Por asgje nuk arrihet nqs nuk ke vullnet per ta arritur prandaj duhet te perveshim menget sepse te gjithe mund te ndihmojne . Ok disa do thone kemi bere share ne facebook kemi bere cmos nuk kemi cte bejme tjeter , dhe une ju them keni provuar te flisni me njerezit me te cilet keni kontakte te perditshme ? Tju tregoni per kete loje , pervecse te flisni per football ose gjera te tjera ? Une per vete sot e kam filluar nje " fushate " te tille nuk e dime se sa sukses mund te kete kjo menyre por te pakten kemi arritur te bejme dicka
p.s
kur tju tregoni per lojen ( nqs ju tregoni ) beni te mundur qe te pasqyroni anen me te mire dhe me interesante te lojes e jo ti thoni vetem eshte loje e bukur , tregojini qe ketu ka mundesi te zhvilloje intelektin , te krijoje experienca qe mund ti duhen ne jeten reale etj etj etj . Tani nuk dua te sterzgjatem me shpjegime se shtjellime sepse secili e di cfare duhet te beje ne kete pike prandaj duhet te ecim me moton e eRepublik
" YOUR COUNTRY IS CALLING "
p.s
Ky artikulli kishte per qellim thjesht dhenjen e disa ideve jeni te lutur te lini nje feedback nqs e ndjeni te nevojshme

- Me respekt

- Samenamenonameless

 

Komentarji

Altaer
Altaer Dan 1,899, 14:00

Vote
PS:Te sugjeroj qe te ndash tekstin ne paragrafe

samenamenonameless
samenamenonameless Dan 1,899, 14:05

ammri
flm per feedback keshilla jote do te merret parasysh 🙂

alkedsh
alkedsh Dan 1,899, 15:30

V shume ide interesante ajo e tv

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.