REX

Day 1,911, 06:51 Published in Hungary Hungary by bklein

Az Erepublik gazdaságának motorja és a valuták fedezete az arany. Aranyat sokan sokféleképp próbáltak előállítani, vagy bányászni, vagy folyóból kihalászni, mint Alaszkában az aranyláz idején az 1860-as években. Mivel a Föld aranyérc készlete véges, ezért a természetes források kiapadása után az előállítás folyamata kerül előtérbe. Mit is lehet tenni?

Paulo Coelho író egyik műve Az alkimista. Sokan hallottak már arról a tudományágról, ami ólomból aranyat csinál, illetve bármilyen anyagot, szemetet, eszközt, cuccot arannyá konvertál. Számos más mű is foglalkozik ezzel a mitikusnak hitt eseménnyel. Mostanában például a Narnia krónikája 3. című film is szóba hozza ezt a témát. Gyakorlatilag ehhez a mitoszhoz kapcsolódik a sárkányok mondaköre is.

Tegyük fel, hogy Romper azért van az elsők között, mert alkimista. Hát, igencsak érdekes lenne!

Bár nem vagyok a téma szakértője, de állítólag él ma is élő alkimista,
méghozzá Ausztráliában. Természetesen nagyon népszerűnek kell lennie, és senki sem tudja, hogy hogyan csinálja?

Hogyan? Pál?



Legyen: Paul Hogan a Krokodil Dundee filmek főhőse azért került címszerepbe, mert feltételezett képessége fellendítette az ausztrálok gazdaságát. (Bár állítólag mostanában dollármilliókkal tartozik.) Tehát tegyük fel, hogy rendelkezünk azzal a vérmintával, ami képes a konverzió műveletét elvégezni.

Azonban nem járhatunk kedves Paul nyakára, hogy légyszi már nekem is járd el az esőtáncot és csurranjon-cseppenjen nekem is egy kis arany. (Bár nem tudom, ki fizeti a 44%-os akciókat.) Szóval kérjük meg kedves partnernőjét, Linda Kozlowskit, hogy hozza el nekünk a vérmintáját az ipari kivitelezéshez.



Nincs más dolgunk, mint a modern robotika automatizmusával ismételt alkimista műveletek gyorsított sokaságát végrehajtatni egy strapabíró mesterséges géppel.



A Rex névre keresztelt robot mesterséges izmokkal mozgatja a végtagjait. Akkumulátorral működik a szíve, a szeme pedig elektromos impulzusokat továbbít az agyába. Mesterséges mája, veséje is van. Ereiben pedig szintetikus vér folyik. A robot előállítása 1 millió dollárba került. A tudósok szerint közel járnak ahhoz, hogy tökéletes emberi szerveket
is készítsenek szervátültetésre váró betegeknek. Na most, ha ez a szintetikus vér éppen egyezik azzal a lelkiállapottal, ami az aranygyártáshoz szükséges, megkapjuk a játékhoz szükséges aranygyártás ipari metódusát. Máris dől az arany!