Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Per Rilindasi-n

Dan 1,809, 18:22 Published in USA Albanija s strani Panch0TheGreat

Per Rilindasin


Ne artikujt e lojtarit "Rilindasi" eshte perfolur per nje qeveri elitare te krijuar nga nje grup i lojtareve te cilet perndryshe njihen si "TheSimpsons". Ndersa ky i fundit e sheh veten si nje lloj "shpetimtari" i eShqiperise nga ky klan i lojtareve te cilet po e dergojne eshqiperine drejte shkaterrimit.
Ky gazetari hulumtues , sipas mendimit tim nuk ka arrit me sjell asnje deshmi te vetem per keqperdorim nga ana e presidenteve qe vijne nga grupi "TheSimpsons" , nuk ka sjell asnje deshmi per keq menaxhim , vjedhje apo
per gjerat e tjera te cilat ai akuzon. Rilindasi ne fakt nuk ka bë asgje te mire per komunitetin shqipetare perveq qe ka kriju perqarje te cilat une i vlersoj si nder me te demshmet qe kan ngjare ne eShqiperi.

Mund te pyesni veten , pse e them une me kaq shume bindje qe Rilindasi nuk ka sjell asgje te mire per kete komunitet?

Kete do ta tregoj shume thjesht...

I nderuari "Shpetimtar"...

Do te flas vetem per muajin i cili eshte ne perfundim e siper (i referohem muajit presidencial ne loje 05/10-05/11) ku si
President te vendit e kemi Festimbeqa , nje nder lojtaret me te sulmuar nga ana jote.

Ky muaj ka qen nje nder me te miret per eShqiperine per komunitetin shqipetare ne pergjithesi, pasi qe kemi arritur te pushtojme territore te reja , te behemi pjese e lufterave epike si dhe kemi arritur te kthejme "favoret" tek aleatet tane te cilet shume e shume here na ndihmuan kur ne kishim nevoje per ndihme , por besoj qe ti o "Shpetimtari yne" nuk i di keto ,sepse deshira per pushtet te ka verbu keq.

Dua te te pyes , ku ishte ti?....

-Gjat ketyre lufterave , kur festimbeqa me qeverine e tije arriti te siguroj me mijra e mijra tenka q7 qe mbase e kalojne edhe shifren 50.000 cope
per ndihma te lojtareve shqipetare dhe aleat qe te luftojne per shqiperine?

-Kur Jonkastrioti(kundershtari yt potencial ne keto zgjedhje) qendronte ne chat ne #alb.defense me ore te tera duke shperndare supplies per shqiperine?
Duke sakrifikuar keshte kohe nga jeta reale , e cila eshte gjeja me e vlefshme.

-Kur festimbeqa me "klanin" e tije rrinin zgjuar deri ne oret e mengjesit per te ko-ordinuar lufterat e shqiperise?

-Kur festimbeqa dhe "klani" i tij , bisedonin me aleatet e eShqiperise per te kerkuar ndihmen e tyre qe te luftojne per ne , ata gjithashtu siguruan
edhe ndihmen e MU-ve te shumta te cilat jane aleate me FYROM-in ?

-Kur Qeveria e eShqiperise qe ti po e akuzon padrejtesisht , paguante mercenare per te ndihmuar shqiperine apo per te siguruar armpushim me armikun me para nga
xhepi i tyre? Dhe ti prape ke fytyre te akuzon maxxxy-n per 200 mij all te cilat ai i pagoi vet , vetem per te miren e eShqiperise?

Kjo ishte vetem koha kur shqiperia po luftonte me FYROM ne tokat e italise.

Ku ishe???

Ishe duke menduar se si te shkruaje pallavra te tjera kunder kesaj qeverie dhe Festimbeqes , vetem e vetem per te arritur ne pushtet.

Kthehemi ne aktualitet , ne ditet e sotme ne luftrat qe po behen ne keto momente ne Tirana ne Albanian Coast edhe ne SoutheasternAlbania.

Ku je ti tani , o i nderuar "Shpetimtari i eShqiperise"?

Perse nuk te pashe asnjiher duke ndihmuar ne organizimin e luftes?
Perse nuk te pashe asnjiher duke shperndare ndihma per lojtaret e rinje?
Perse nuk te pashe asnjiher duke pyetur , SI TE JU NDIHEMOJ? jo neve , por Shqiperise.
Perse nuk te pashe asnjiher duke ofruar ndihmen tende per te "Rregulluar" shqiperine ashtu si e mendon ti?
Perse nuk te pashe asnjiher duke kriju diqka pozitive per komunitetit shqipetare ne kete loje?

Te tregoj une pse , sepse ti ishe duke shkruar artikuj te pavlerë , te cilet nuk sjellin dhe nuk do te sjellin asnje dobi per eShqiperine. Por do te
krijojne vetem perqarje mes shqipetareve. Ti ishe duke akuzuar lojtaret te cilet me "mish e me shpirt" mundohen me ngrite eShqiperine ne nivelin
me te larte te mundur por ti o i paftyre mundohesh qe punen e tyre ta rrezosh me artikuj te pavlerë.
Ti o Rilindas , pretendon te behesh President i eShqiperise... por me lejo të të pyes...

Si do t'ia bësh nese populli te zgjedh ty president?

Si...
- Do te kontaktosh me EDEN (aleancen ne te cilen ben pjese eShqiperia)? E di ti se cilet shtete bejne pjese ne EDEN?
- Si do te shperndash ndihma gjat lufterave nese nuk do e perdoresh Chat-in? Me artikuj?
- E ke ndonji plan , per ditet nga 22 deri me 29 nentore se si do t'ia besh qe shqiperia te kete territor , se pari pasi qe kemi 100 vjetorin
dhe se dyti pasi qe do nevoitet territori per kongres?
- Ke ndonje lidhje ti me keto shtete tjera te EDEN? Lidhje te cilat mund te te sigurojne ndihmen e duhur per 28 nentorin?

Te lutem o i nderuari "Shpetimtar" sqaroi pak ketij populli se si do t'ia besh ti si president? Kur nu ke pike pervoje se si shkojne keto pune?

Une nuk te njoh ne realitet , nuk te njoh as ne jeten tende virtuale... mbase pas gjith ketyre artikujve ... gjendet nji person me vlera te medha por keto te pakten mua nuk mi ke tregu.
Per mendimin tim , ti nuk je i pershtatshem per te drejtuar e shqiperine se te mungon pervoja dhe nuk je fare i njohur ne boten e jashtme ne eRepublik.
Mabse kjo ty te duket qesharake , por me beso se keto gjera kan shume rendesi per nje president te ardhshem.

Dhe gjithashtu dua te te them publikisht , e kam then edhe nje here ne nje artikull tendin se une do te votoj per ty dhe nuk do e nderroj qendrimin tim per kete, edhe pse Jonkastriotin e njohe mjaft mire.. por fjala eshte fjale.

Gjithashtu Rilindas po te them publikisht qe , nese zgjedhesh President dhe si President i Shqiperise , arrin te me bindesh me veprat e tua se mendimi im per ty eshte i gabuar , ate'here do te te kerkoj falje publikisht ne perfundim te mandatit tend.

Ky eshte mendim i imi per lojtarin Rilindasi , dhe ju them qe tani se nuk do te filloj te debatoj per mendimin tim ne komente.

Gjitha te mirat!
E perseris edhe njehere se ky artikull eshte mendim i imi personal dhe i askujt tjeter , keshtu qe ju lutem mos filloni me komentet "Simpson&co".
 

Komentarji

Roland231
Roland231 Dan 1,809, 18:29

first, Vote te madhe ke vella. o7

enzq
enzq Dan 1,809, 18:37

V

Kosova elldino
Kosova elldino Dan 1,809, 18:40

BIG VOTE PANCHO !!! o7

Catatumbo
Catatumbo Dan 1,809, 18:44

Per nje shqiperi te shkatrruar e te pushtuar - Votoni Rilindasin

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,809, 18:46

Nuk du vote se simpsonsat manipulojn me vota

Keshtu qe kush do qe fitoj kisha lut me fol njeri me tjetrin komunikim direkt e jo me shponda bilardit se nuk hecim para .... Sikur qe ishim me pare para si ti futet klani ( ethnic.alboz , rilindasi aka atila , arius ) qe sot behen viktimà...!!!

Se kjo eshte loje edhe asgje nuk perfitojm realisht ... Vetem humbim kohe reale disa disa edhe lek reale ...

Keshtu qe se bashku jemi me te fort dikur ne fillim qe ishim...

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,809, 18:49

Po perseris edhe nje her klani qe behet sot viktim e manipulon me artikulla edhe me asnje more 0 , zero si dushe kontribut apo vepeer per me ndihmu shqiperin po vetem me akuza se thu qe po erepublika na mbushin konton e bankes me pare reale e jo se kjo loje na shpraz sendin me te rendesishem ne jete KOHEN reale edhe besa konton me pare ...


Po perseris edhe nje her shqiperia ka qen shum solidare me gjith lojtart edhe do jet po nje grup 3-4 persona qe ndrojn account ne loje bjene si jemi sot

Boom3ranG
Boom3ranG Dan 1,809, 18:52

o7 i like that

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,809, 18:54

Me vjen keq ku kemi arit per 1 loje .... Qe na mer qa kemi me te vlefshme ne jete KOHEN per ne shqiptart mu nda edhe ne loje ?!?!

Mendoni mire edhe pysne veten cili prej neshe ka vepru me qellim te keq kunder shqiperis ????

Rilindasi ariusi atila ethnic etj respekt se edhe ju me artikuj keni sakrifiku KOHEN reale por per me ndimu ???

Me kish ardh keq me shpznu gjith at kohe per artikuj e vepra kerka hiq ...

Pô leni vllazen bashkouhni e nese keni deshir edhe KOHE

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Dan 1,809, 18:54

Shpenzoni per diqka pozitive ....


o7

jonkastrioti
jonkastrioti Dan 1,809, 19:15

Panch0TheGreat o7

LiLo1
LiLo1 Dan 1,809, 19:16

poshte panchoooooo

iI L Y R I D Aa
iI L Y R I D Aa Dan 1,809, 19:16

djema boll me me armiqsi ndermjet veti ka ardh koha per bashkimin e forcave ta bejme kete bashkim ne kete muaj te nderuar per kombin tone ...bashke do jemi me te fuqishem ti japim doren njeri tjetrit te shkembejme idejat dhe ju premtojm se do arrim suksese edhe me te medha .

kushtrimzz
kushtrimzz Dan 1,809, 19:23

no comment

a le si ander
a le si ander Dan 1,809, 23:39

nentori i 3te bashkimi i trojeve shqiptare (ne eRepublik) me pushke e me pende

sak faslija
sak faslija Dan 1,809, 23:57

Hallall bre si me pa shkrujt vete te lumte big vote

AqifPasha
AqifPasha Dan 1,810, 02:39

Pyetje shume me vend , te cilave Rilindasi nuk mendoj se ka pergjigje te sakta....
prandaj edhe nuk ka shume shance perte fituar... gjithsesi disa vota do ti marre.

iPanchO
iPanchO Dan 1,810, 05:21

V

Alb Assassin
Alb Assassin Dan 1,810, 06:01

FOR REAL NO COMMENT!

maxXxy666
maxXxy666 Dan 1,811, 03:21

v

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Dan 1,825, 14:18

V

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Dan 1,842, 13:39

v / s ..lol

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.