Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Partia muslimane

Dan 1,623, 09:17 Published in Albania Črna gora s strani Kalaja e Prezes

e lexova artikullin e cameria soldier. me vjen shume keq per mendimet qe ato bluajn ne mendje, Atdheu ne rrezik, eshte artikulli me i cmendur qe kam lexuar.
Si mund te jete atdheu ne rrezik, kur ajo parti bashke me Mu e kosoves po zhvillojn dhe ndihmojne lojtaret. SI mund te jete atdheu ne rrezik vetem se ne e kemi shprehur qe jemi muslimane ne loje. si ta kishim shprehur e si jo ne te njejtet njerez jemi qe luajme se bashku, e mundohemi ta cojm shqiperine ne kte loje sa me lart. TURP TJU VIJE TE GJITHEVE.
TURP TE VIJ TY I PARI CAMERIA SOLDIER, QE KRIJOVE DEBATE, DHE OFENDIME PER NE.

 

Komentarji

Pjeter Doda
Pjeter Doda Dan 1,623, 10:07

pyetja asht, pse bash partia -muslimane-? pse jo partia per integrim dhe zhvillim per shembull?

BIGMEF
BIGMEF Dan 1,623, 10:07

Kalaja Vlla mos u merr me ta se po dojn me perfitu per subscribe 🙂 a qa po di un edhe ai vet e din qe nuk o qashtu po i shfryztojn temat qe ju konvenojn 🙂

RHako95
RHako95 Dan 1,623, 10:15

Turp ty kalaja per kete artikull . Jemi Shqiptare dhe nuk duhet te kemi percarje fetare . Bravo Cameria Soldierboy

Kalaja e Prezes
Kalaja e Prezes Dan 1,623, 10:18

ore ti hako se bashke jemi takuar edhe ne realitet, mos i jep shume gojes

RHako95
RHako95 Dan 1,623, 10:21

o kalaja ndaje realitetin nga loja ,se kuptoj un se ku i kam dhene gojes . feja nuk duhet bere dallim midis shqiptareve

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Dan 1,623, 10:22

RHako95 Ju lutem Mos Ofendonii Dhe Mos Krijoni Perqarje as Mua Nuk Me Pelqen Parti Religjoze Jam Vet Musliman Por Ajo Ka Gjet Mbeshtetjen e Pupullit Pamar Parasysh Ne Qka Mendojm Dhe Eshte E Drejta E tij Ne Shqiptaret Kemio Bashkjetuar Nder shekuj Dhe nuk Na Perqan Feja Po Kto Sulme Morale Qe i Behen Dikujt

Kalaja e Prezes
Kalaja e Prezes Dan 1,623, 10:24

ma gjej ti mua ku e kam shkruar un qe po bej dallim mes shqiptareve

RHako95
RHako95 Dan 1,623, 10:29

Krijimi i patise Muslimane me duket vendim jo i drejte , pasi nuk duhet ta lejojme besimin fetar te na dalloje . Mbi gjithcka jemi shqiptare dhe kjo eshte kryesorja

Kalaja e Prezes
Kalaja e Prezes Dan 1,623, 10:33

po te kesh lexuar artikullin tim where is dignity, do kuptosh dicka, se une kam ndihmu gjith ato lojtare kur vjen puna ma futen te gjithe. tani e kam nje parti me vellezrit e mi, ku e di qe ndihma ime sot do shperblehet nje dite. E jo te jem lojtar ku te tjeret te perdorin deri sa te zhvillohen pastaj te thojne goodbay

RHako95
RHako95 Dan 1,623, 10:41

e kam lexuar dhe me erdhi keq qe nuk u bere dot kongresmen, pavarsisht te gjithe te mirave qe ke bere kjo qe po ben tani mos te duket nje tjeter gje e mire.

Kalaja e Prezes
Kalaja e Prezes Dan 1,623, 10:46

ju e hodhet bomben. se doni te perfitoni nga kto gjera vetem per ca sub e per ca vota

NYC77
NYC77 Dan 1,623, 10:49

Kalaja e Prezes, vlla mos u merzit ti fort se cka flasin te tjeret!! Keta flasin aq sa dine dhe e kan therre ne sy nese ne e publikojme fene tone madje edhe ne loje. Jam anetarsuar ne Partine Nacionale por tash do ta nderoj dhe do te vi tek ju. Pershendetje, NYC77.

NYC77
NYC77 Dan 1,623, 10:50

Pjeter Doda, sepse ashtu ka deshire ai dhe plot te tjere ne kete loje. Eshte e drejte e secilit te krijoj cfaredo partije perderisa ajo eshte ne te mire te kombit tone. Poashtu eshte ti ke te drejte te krijosh Partine e Krishtere te Kosoves.

RemainingIllyrians
RemainingIllyrians Dan 1,623, 12:03

Djema besoj qe te gjithe e dijne kete:
NUK KA KISHA, DHE AS XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT, ESHTE SHQIPTARIA!!

Dardan113
Dardan113 Dan 1,623, 12:47

Ne Shqiptaret e kemi zakon , kështu me i humb Luftërat, duke folur me njeri tjeterin , e duke bere konflikte me njeri tjetrin kur ne tjetren an MAQEDONASIT,GREKET, te gjithe po behen bashke vetem qe t'na pushtojne, dhe ne behemi kishe s`eshte duke ndodhur asgje, e di eshte vetem loje, por ne duhet edhe ne LOJE TE FITOJME! sepse ne jemi SHQIPTAR, dhe feja e SHQIPTAREVE eshte SHQIPTARIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cameria Soldierboy
Cameria Soldierboy Dan 1,623, 12:49

e tregove sh sakt mendimin tend x mua vella dhe x xpjekjet q kisha x tu ndihmuar dhe x tu hapur syte, edhe njehere po ta them, fene mbaje x veten tende sepse dhe une jam musliman sic je ti, por ti dashke t na dalesh m profet se muhamedi m duket mua, n vend q forcat q t mbeshtesin ti xdorje ne bashkim t forcave t tjera, krijoni qeliza t reja q luftojne vec, dhe keshtu e riktheni historine e shqiperise t para 100 vjeteve perseri dhe ne kete loje 😉

Cameria Soldierboy
Cameria Soldierboy Dan 1,623, 12:52

ndryshimi midis meje dhe teje eshte se une ne radhe te pare jam shqiptar kurse ti je ne radhe te pare musliman dhe kete e tregon qarte artikulli yt pa pike etike, nderkohe q un sta permenda emrin fare, dhe tjetra, me kete veprim prite kur t kriojohen dhe partia ortodokse dhe partia katolike, dhe partia budiste dhe ku di un se cfar tjeter. mendoni perpara se te veproni dhe t ofendoni, ms harro jemi 1 .

NYC77
NYC77 Dan 1,623, 12:57

Po ku ka fe Shqiptaria ore? Feja ime eshte ISLAMI. Feja ime me ben ta dua kombin tim me shume ndersa kombi im me shtin ta urrej fene time. A jeni te verber o ju te marre?

RHako95
RHako95 Dan 1,623, 14:15

NYC77 po si e lidh fene me kombin , Feja te benka te duash kombin O.o ?
Ore ska te beje kombi me fene . Shqiptar nuk quhet as muslimani as i krishterti por quhet ai qe thot jam shqiptar ne rradh te pare dhe nuk e perfill fene

Gjorg Golemi
Gjorg Golemi Dan 1,623, 14:16

Shqiptaret gjate gjithe historise se tyre kane qene pagane dhe politeiste.Akoma sot gjysherit tane betohen "per kete diell"per kete hene",
per sa kohe ata besonin ne fete e tyre kishte harmoni mes tyre.ata besonin ato cfare shikonin dhe jo zotin qe te imponojne te tjeret se eshte aty lart,dhe qe duhet te trembesh prej tij sepse te ndeshkon.Keto besime kane ardhur nga popuj qe nuk kane asnje lidhje me shqiptaret.
ne kete i perfshij te gjitha fete,edhe myslimane edhe te krishtere edhe cifutet.

Fessti
Fessti Dan 1,623, 14:38

ej cuna leni debatet religjoze jemi ne demokraci dhe ska te derjt askush ti perzihet ne religjionin e tije secili le ta shikon veten dhe mos beni akuza komuniste kunder feve.
I am proud of my religion. I belive in Allah

U.S. Albania
U.S. Albania Dan 1,623, 14:50

Qa thoni te bajm tash ni parti katolike e ortodoxe e jahudike edhe te ndahmi kreit... Shum gabim eshte me ma qit gjysem henen turke mbi shqiponjen... Turp

NYC77
NYC77 Dan 1,623, 15:17

Do ta qesim yllin e kuq te Xhaxhit Enver se ate e keni qef ju. Ua ka lan shishem bre kotilla e flliqt.

der albo
der albo Dan 1,623, 23:23

bismillahe rrahmane rrahim

jankeri
jankeri Dan 1,624, 05:09

Me vjen keq por nuk mund te permbahem pa u perfshi ne kete debat.
Numer 1, nuk munesh me mbajt fene nese nuk ke komb.
Numer 2, nuk kam asgje kunder qe u krijua "Partia Muslimane", sepse ska bere asgje te keqe dhe qdo kush qe ka GOLD dhe gjen perkrahje ka te drejte te krijoj qfaredo qe i ka qejfi dhe qe i lejon loja.
Numer 3, nuk kam degjuar asnje ofendim nga "Partia Muslimane" dhe nuk eshte e vertete se me krijimin e kesaj partie do humbim kombin, sepse edhe kjo parti lufton per Shqiperin dhe

jankeri
jankeri Dan 1,624, 05:11

Kosoven si gjithe te tjerat.
Numer 4, leni keto debate ndermjet veti se nuk na qojne askund.
Numer 5, ty Cameria nuk duhet te interesoj se kush krijon apo jo, me rendesi ka qe te gjithe te luftojme per Shqiperine dhe te ndihmojme njeri tjeterin.
Numer 6 Shpresoj se ky debat perfundon ketu e mos te ndahemi se jemi popull i vogel e armikun e kemi afer qe pret qe ne te perqahemi sepse keshtu do na pushtoj me lehte.
Prandaj ata qe krijon perqamje mes shqiptareve jane TRADHTAR e asgje me shume.

Peqin Albania
Peqin Albania Dan 1,624, 09:13

o vlla mos u mer me keto qe vetem shpifin kur realiteti eshte komplet ndryshe...percarjes po i sherben Cameria S. me ato shkrimet e tij ,e jo kjo parti qe po lufton per shqiptarine e po ndihmon shqiptaret....

e kam thon edhe here tjeter...hajde te luftojme ne kete loje e mos na beni si filozof....

Tetovar1
Tetovar1 Dan 1,624, 11:34

cfar ofendime be. en un jom musliman dhe besoj ne nji zot jam prej tetove ama ska nevoj per parti thjesht ndihmoje shqiprin 😃
ETHNIC ALBANIA ❤

Tetovar1
Tetovar1 Dan 1,624, 11:35

religjioni eshte personal

Tetovar1
Tetovar1 Dan 1,624, 11:35

osht ni shkas per ti percha shqiptaret 😕 fatkeqsisht

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli Dan 1,624, 11:40

Ka te drej ajo gazeta tjeter FEJA SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA

NoName I
NoName I Dan 1,624, 12:09

O djem mos u kapni për fe se feja e shqiptarit osht shqiptaria.

Dren78
Dren78 Dan 1,624, 12:23

p kush je ti cameria me e drejtu gishtin nga dikush mos ndoshta ki luftu per shqiperin ma shum se kalaja qka se besoj ma be te gjith ne qka bene kalaja per shqiperin ma mir i kishim pas punet po hiqu intrigave e pervili monget e bon diqka

ilirija
ilirija Dan 1,624, 14:19

NYC77 " FEJA E SHQIPTARIT ESHT SHQIPTARIA ", pashko vasa

http://www.youtube.com/watch?v=GxwFiBiKHss

Gjenerali me shajak
Gjenerali me shajak Dan 1,624, 14:19

Ju po flisni per friken e percarjes, kur ne te vertete i gjithe sherri, debatet, dhe 'percarja' nisi me artikullin qe shfaqte "rrezikun" qe i kanosej shqiperise nga nje parti e krijuar nga shqiptare, me anetare shqiptare, dhe qe per me teper kane dhene kontribut ne luften per BASHKIMIN tokave te eShqiperise...!!!
Per fatin tone te keq, eshte e vertete dhe historia e ka provuar qe armiku me i keq i shqiptarit dhe shqiperise eshte vetvetja...
Perfundimisht NUK BOHET SHQIPERIA ME SHQIPTAR.. : (

Redon Onuzi
Redon Onuzi Dan 1,624, 14:34

cameri na mori malli , keq po m vjen se camet duan greqine dhe fene e tyne , po ne muslimane ti duam shqiptaret si atdhetare tone pa dallim feje dhe krahine , respekte kukesi

Dio Wolf
Dio Wolf Dan 1,624, 15:12

partia me fenë eshte kot, se islami ne erepublik nuk eshte e njohur. vetem ateismi ose Dioismi eshte e njohur.

Ledjo 7
Ledjo 7 Dan 1,624, 17:29

Në gjuhë shqype nanat tona
qi prej djepit na kanë thânun,
se asht një Zot, qi do ta dona;
njatë, qi jetën na ka dhânun;
edhe shqyp na thanë se Zoti
për shqyptarë Shqypninë e fali,
se sa t'enden stina e moti,
do ta gzojn kta djalë mbas djali

Da White Death
Da White Death Dan 1,624, 23:42

Nga sa vite i keni dhe jeni duke u zene per nje loje si femijet e vegjel..TURP te gjitheve tu vij...per nje loj shiko se cfare beni njeri per tjetrin e ku mbet ne realitet...Edhe un jam musliman po cfare ka lidhje kjo me lojen...ne fund te fundit besimi eshte gje personale dhe kete me se miri duhet ta dijme ne....

eLiburnia
eLiburnia Dan 1,625, 00:32

Komunizma paska qen me te vertet plag e madhe tek shqiptaret...
Mendoj se jam me fat qe nuk isha pjes e Shqipris Enveriste...

fittim
fittim Dan 1,625, 05:43

Pse mos t`ekzistoj kjo parti me emrin partia muslimane kur 90 % e shqiptareve te Shqiperise jan musliman dhe 98 % e shqiptareve te Kosoves . Mos u boni injoranta !

Alboooz
Alboooz Dan 1,625, 06:46

Perse partia myslimane? une jam nga Kosova por se mbeshtes ndonje parti fetare.
Feja Shqipetarit Shqiptaria!

ILLYRIAN Pirat
ILLYRIAN Pirat Dan 1,625, 07:24

HA HA HA fittim ,,,, 90% eeee heeh !!!!!!!!!!!!!!!!!

armandshala
armandshala Dan 1,625, 07:40

Cuna Un Jam Musliman Por Me Thoni Nese 1 i Krishter Do Donte Te Futej Ne Ushtrin Dhe Partin Tuaj Do E Pranonit ???

Dardan113
Dardan113 Dan 1,625, 08:46

Vazhdoni ju me sharjet e kacafytjet ketu, kur ne anen tjeter jemi duke fituar hehehehehehehehe

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.