Interjú Észak Korea megszűnéséről Magyarország Japán nagykövetével

Day 618, 03:16 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

Észak-Korea nemrég megtámadta Oroszországot hogy Amerikában blokkolhassa az előrenyomulásukat. Ennek eredménye az lett hogy Oroszország elfoglalta Észak-Koreát tegnap.
Erről kérdeztem Darshu-t, Magyarország Japán nagykövetét.



Milyen nemzetiségű játékosok vannak Észak-Koreában és milyen migrációs változást vársz? Népességcsökkenés vagy növekedés lesz?

Valóban észak-koreai játékosról azt hiszem nem beszélhetünk. Az országba lényegében a megalakulása után rögtön mindenféle náció bevándorolt, akiket az új lehetõségek és a valódi Észak-Korea által képviselt ideológiák vonzottak. Ez mintegy 400-500 lakost jelentett az orosz támadások előtt, nagyobbrészt amerikai, angol és kanadai, kisebb részben ázsiai, costa-ricai betelepülőket . Egy nagyobb csapatuk a 'fohguild.org' fórumról érkezett, Romániában kezdtek áprilisban, majd május 12.-én egységesen települtek be az országba. Nem szabad megfeledkeznünk pár olyan emberkéről sem, akiket más országokból már kitiltottak korábbi dolgaik miatt - került pár ilyen is ide.
Miután nyilvánvalóvá vált, hogy Észak-Korea el fog esni, az ott élők egy aktív magja eJapánba költözött (100-150 fő), és felvette a most bevezetett állampolgárságot. A többi lakos szétszóródott a nagyvilágban - pl. eSzlovákiába vándorolt ki az ottani ekommunista mozgalmakat erősíteni. Jópáran orosz állampolgárokká váltak. A háború és a vereség következménye egyértelmű csökkenés, és széthullás.


A terület visszafogja-e kapni a függetlenségét akár úgy hogy a mi oldalunkon harcoljanak? Az Észak-koreaiaknak mi a véleménye a magyarokról?

Hogy mi lesz Észak-Korea sorsa a jövőben az jó kérdés. Azok a lakosok, akik eJapánba költöztek abban bíznak, hogy mivel az észak-koreai területek különösen értékes régióval nem rendelkeznek, ezért a PEACE visszaadja majd őket. Sokan hajlanak arra, hogy a felszabaduló Dél-Koreával együtt próbáljanak meg dűlőre jutni a szomszédaikkal, és persze sok egyéb terv is kering a levegõben, hiszen a mostani világháború kimenetele is sok mindenben meghatározó lehet.
E kérészéltű és folyamatos TO-któl fenyegetett ország lakói a magyarokat kifejezetten utálják, és gyakran hencegnek vele, milyen ügyesen sikerült elhárítani az emagyar TO-t, vagy hogyan sikerült ingyen jegyeket lopniuk a #togov-on. Batyek nevét máig nem felejtették még el, akit a május 15.-ei TO csapat vezetőjének gondolnak. Iránnal, akinek sikerült egy iránit bejuttatni az első elnöknek és elhozni némi pénzt, hasonlóan rossz a viszony, és nagy az ellenségeskedés.


Japán számára mit jelent Észak-Korea megszűnése?

eJapán egyelőre befogadta őket, ahogy tette azt a déliekkel nem oly' rég. A két Korea együtt Japánban már különösen erős politikai erőt is képviselhet, ha sikerül sok mindenben közös nevezőre jutniuk, így úgy vélem eJapán érdeke lesz eDél-Korea felszabadítása, különösen most, hogy a citizenship modul is aktív.


Hogyan áll most az észak koreai gazdaság, hogy az összes goldot és a devizát account rablással valaki elvitte?
Ezt az esemény a nagyhatalmak és a különböző országok hogyan reagálták le?


Pár napja feltörték az észak-koreai bank org-jának jelszavát és kipakolták a széfeket. Az állítólagos veszteségekről szóló jelentések 650 goldról és sok ezer KPW-rõl szólnak. Az adminok dolga lesz ezt előkeríteni és visszajuttatni a tulajdonosoknak. Ha ez a pénz nem kerül elő, úgy a KPW értéke bárhová zuhan is, jó ideig ott fog maradni. Az újjáépítés, egy új kórház beszerzése önerőből csak e pénzekkel képzelhető el könnyedén. A PEACE-t vádolják természetesen, hiszen az egész rablás úgy lett beállítva, hogy őket tegyék meg bűnbaknak, de hivatalos reflexióról még nem tudok. Az biztos, hogy nem sok vidám arcot látni most errefelé.


Észak és Dél Korea játékosai hogyan viszonyulnak egymáshoz?
Milyen a viszonyod az Észak-Koreaiakkal?


A két földrajzilag egyelőre nem létező ország vezetősége rendszeresen összeül tanácskozni, terveket szőni. Támogatást várnak egymástól, hiszen egységesen sokkal erősebbek lehetnek. Mindennapi téma Dél-Korea függetlenedése, most, hogy a citizenship elvileg védelmet nyújt a TO-kkal szemben, valamint a két Korea egyesülése is.

Őszintén szólva kevés észak-koreait ismerek. Vannak akiket nem különösen kedvelek, de sok normális játékos van, akik egy békés ország megvalósításán fáradoznak. Más kérdés, hogy ebből eddig mi valósult meg, és mi lesz majd ezután. Az utóbbiakkal igyekszem jó kapcsolatokat kialakítani, az előbbieket pedig elkerülni. Mint magyar nagykövet szinte soha nem kellett beleszólnom a dolgaikba, leszámítva pár comment-et olyan cikkek margójára, ahol kifejezetten gonosz mumusokat faragnak az emagyarokból, akik koreai kisgyerekeket esznek a reggeli kiflihez, és kirabolják az országot. Szerencsére ez nem jellemző azért.

Alapvetően érdekesek a konfliktusok és sok kihívás van egy itteni nagykövet mindennapjaiban mostanában. Aki lát magában affinitást ilyen feladatokra, vagy jobban érdekli mi megy a nagyvilágban, látogasson el bátran a #kulugy szobába. Lehetőség van csupán informálódni, de akár aktívan részt is venni az evilág menetének alakítgatásában.

Az interjút készítette: Bosko Balaban