Okolje ON/OFF

Join the new world

 

AUP - Zgjedhjet presidenciale

Dan 1,836, 15:49 Published in USA Albanija s strani Panch0TheGreat

Te nderuar vllezer ,

Eshte perfolur shume per zgjedhjet presidenciale ketu ne Amerike , dhe se cilin kandidat duhet ta mbeshtesim ne si parti.

Fillimisht besoj qe te gjithe e dini se ne Shqipetaret ketu kryesisht kemi ardhur per te ndihmuar Ameriken per luften e saj kundrejt PTOers.
Dhe ky fakt ka ndihmuar shume qe Amerikanet te na vlersojne shume neve si komunitet dhe keshtu eshte arrite edhe nje marrveshje 2 paleshe mes shteti Shqipetar dhe atij Amerikan.

Dhe per kete arsye ne mendojme se do te ishte idea me e mire , qe te qendrojme NEUTRAL sa i perket zgjedhjeve presidenciale per te mos krijuar keqkuptime ne mes Shqipetareve dhe Amerikanve.

Ne do te votojme vetem ate'here , nese AFA rrezikon seriozisht marrjen e presidences Amerikane dhe do te votojme per partine e cila ka shance me te mira per ta mundur AFA-n.


Keshtu qe vellezer te nderuar , ju lusim qe te mbani votat e juaja deri ne fund te zgjedhjeve , dhe nese nevoiten votat tona per te rrezuar AFA nga marrja e presidences ne do te votojme te gjithe se bashku per njeren parti.
Por nese nuk jane te nevojshme votat tona qe partite amerikane te marrin presidencen atehere ju lus qe te qendroni neutral!
Ne kemi ardhur ketu per te ndihmuar Amerikanet ne luften kunder PTOers , dhe jo qe te mbeshtesim nje grup te caktuar te tyre.


Shpresojme qe te gjejme mirekuptim tek ju , per kete vendim...
por besojme thellesisht se ky eshte vendimi me i mire dhe me i drejte qe mund ta marrim.

Gjithashtu , kandidimi i Batoas per CP eshte bere thjesht per te mos e perkrahur ndonje parti tjeter amerikane gjat zgjedhjeve... keshtu qe ju bejme thirrje te mos votoni Batoa-n ne keto zgjdhje.

o7P.S Nese keni pyetje rreth kesaj teme , ju lutem mos hezitoni te shkruani ketu ne koment , ose te me kontaktoni mua permes mesazheve.

 

Komentarji

Ronald Gipper Reagan
Ronald Gipper Reagan Dan 1,836, 15:52

We are not PTOers.

and there are two possible futures.

1. You be nice and we can be friends.

2. You not be nice and you will regret this one day.

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dan 1,836, 15:58

Djem ju lutem injorojeni kete qunin.

Loren Sh
Loren Sh Dan 1,836, 16:22

RGR, ur not welcome here.

Fessti
Fessti Dan 1,836, 16:27

voted
shume me mir keshtu

Ronald Gipper Reagan
Ronald Gipper Reagan Dan 1,836, 16:28

Btw.. almost all Albanian-Americans are Roman Catholic.... and if you ask them why they left it is mostly because they were persecuted.....

enzq
enzq Dan 1,836, 16:34

lool RGR ur so funny, go bullshit somebody else, you cant bullshit us

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Dan 1,836, 16:37

@RGR , Chutley challenged you in his article... go talk shit over there

Zgjim.AL
Zgjim.AL Dan 1,836, 18:15

RGR come to daddy,they dont like you

kushtrimzz
kushtrimzz Dan 1,836, 18:15

Ronald Gipper Reagan Day 1,836, 15:52

We are not PTOers.

and there are two possible futures.

1. You be nice and we can be friends.

2. You not be nice and you will regret this one day.


Oh man,this is wrong,you cant talk in this form with Albanians : D !

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Dan 1,836, 22:58

@Ronald Gipper Reagan I tried to hold my patience but its impossible with you around here mate...I just have one wish to the GOD.... To see you and beat you till you cry desperatelly...Persecuted by who you M.F. Im Catholic Albanian and half of my family is in USA end yes they where Persecuted by regime here at 1980s Serbs-Slavs.Dont you dare to talk about religion for Kosovo-Albanians or Albanians in General cuz that is one of the most valuable virtue we have ...Now go fcuk yourself.

Sandukaani
Sandukaani Dan 1,837, 02:58

v11 / s336

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Dan 1,837, 03:36

V+S

DonCurtis
DonCurtis Dan 1,837, 04:27

@RGR
Man, you don't know Albanians. Don't be fooled by those "albanian" traitors you have in your Serbian party.
There are many Albanians that are still Catholic, and this shows you don't know Albanians. And in Albania, the religion is not a big deal and we are not divided into 2 groups and fight with each other. We always stay together because as Pashko Vasa said: ALBANIAN'S RELIGION IS ALBANISM!

Shmoop
Shmoop Dan 1,837, 08:29

o/

RGR GTFO !

Arlind
Arlind Dan 1,838, 12:15

why the hell do you even bother to respond him,he's more insignificant than my spit!

E R M A L
E R M A L Dan 1,838, 14:45

Mr, RGR... po sikur te shkoni ne pick te sateme ?!

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.