Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Albania D-2 , Mandati Im - Mireupafshim

Dan 1,904, 17:37 Published in Albania ZDA s strani Portofoli Humbur
Përshëndetje të nderuar bashkëlojtar ,

Në këtë artikull do të paraqes një përmbledhje të shkurtër për punën e bërë në Albania D-2 gjat këtij muaji.

Në përgjithësi më kryesorja ishte shpërndarja e ndihmave , në të cilën jam munduar të jem sa më i rregull , që lojtarët e Albania D-2 të mbeteshin të kënaqur me punën time.

Fillojmë duke parashtru shpërndarjet e ndihmave gjat 4 javëve të kaluara + 1 ditë , pra gjithësej 29 ditë të shpërndarjeve.Java #1

Në javën e parë kemi pasur 138 kërkesa gjithësej prej të cilave 99 ishin të vlefshme dhe 39 ishin të pavlefshme :

Tabela e Javës së parë :

Për t’a shiku më mirë kliko këtu : http://prntscr.com/rpne2

Arkiva e Javës së parë : http://tinyurl.com/Uml-Arkiva-1-2

Në arkivë mund t’i gjeni të gjitha aplikimet për javën e parë , ato të cilat ishin të vlefshme janë me ngjyrë të gjelbërt (jeshile) ndërsa ato të pavlefshme janë me ngjyrë të kuqe.Java #2

Në javën e dytë kemi pasur 119 kërkesa gjithesej prej të cilave 109 ishin të vlefshme dhe 10 ishin të pavlefshme :

Tabela e Javës së dytë :


Për t’a shiku më mirë kliko këtu : http://prntscr.com/rpnoy

Arkiva e Javës së tretë : http://tinyurl.com/Arkiva-java-2-2

Në arkivë mund t’i gjeni të gjitha aplikimet për javën e dytë , ato të cilat ishin të vlefshme janë me ngjyrë të gjelbërt (jeshile) ndërsa ato të pavlefshme janë me ngjyrë të kuqe.
Java #3

Në javën e tretë kemi pasur 116 kërkesa gjithësej , prej të cilave 102 ishin të vlefshme dhe 14 ishin të pavlefshme :

Tabela e javës së tretë :


Për t’a shiku më mirë kliko këtu : http://prntscr.com/rpoaj

Arkiva e Javës së tretë : http://tinyurl.com/arkiva-m2j3

Në arkivë mund t’i gjeni të gjitha aplikimet për javën e tretë , ato të cilat ishin të vlefshme janë me ngjyrë të gjelbërt (jeshile) ndërsa ato të pavlefshme janë me ngjyrë të kuqe.

Në ditët 1893 ( E Premte ) dhe 1894 ( E Shtune ) , nuk ka pasur ndihma për lojtarët e Albania D-2 pasi që këto dy ditë kemi pas luftë në Kosovë!Java #4

Në javën e katërt kemi pasur 138 kërkesa , prej të cilave 119 ishin të vlefshme dhe 19 ishin të pavlefshme :

Tabela e Javës së katërt :


Për t’a shiku më mirë kliko këtu : http://prntscr.com/rpp3w

Arkiva e javës së katërt : http://tinyurl.com/AlbD2-java4

Në arkivë mund t’i gjeni të gjitha aplikimet për javën e katërt , ato të cilat ishin të vlefshme janë me ngjyrë të gjelbërt (jeshile) ndërsa ato të pavlefshme janë me ngjyrë të kuqe.

Gjat javës së katërt kemi pas disa probleme me furnizim , të cilat vëheren gjatë ditëve : 1898 ( mungesa e Ushqimit ) , 1901 ( nuk ka pasur ndihma ) , 1902 ( mungesa e tanqeve ).
Për këto i kërkoj falje antarëve të Albania D-2 , por nuk kisha mundësi t’i siguroja vetë këto ndihma pasi që lojtarët që m’i dërgojnë , ishin të nxanun në RL.Dita e fundit dhe përmbledhja

Gjat ditës së fundit të shpërndarjeve kishim 13 kërkesa gjithësej prej të cilave të gjitha ishin të vlefshme :

Tabela :


Për t’a shiku më mirë kliko këtu : http://prntscr.com/rppxc

Gjat këtij muaji në tërësi kemi pasur 524 kërkesa , prej të cilave 442 ishin të vlefshme dhe 82 ishin të pavlefshme.

Në total janë shpërndar : 26040 Q5 Ushqim dhe 2925 Q7 Tanqe.

Donacionet e food janë bërë nga lojtarët Simpsons , ndërsa Tanqet janë donacion nga Qeveria.

Donacionet Qeveritare :
Donacioni i parë : http://prntscr.com/phn98
Donacioni i dytë : http://prntscr.com/phnmk
Donacioni i tretë : http://prntscr.com/pho2q
Donacioni i katërt : http://prntscr.com/pho77
Donacioni i pest : http://prntscr.com/phogl
Donacioni i gjashtë : http://prntscr.com/pz4xy
Donacioni i shtatë : http://prntscr.com/pz4vk
Donacioni i tetë : http://prntscr.com/pz4st
Donacioni i nëntë : http://prntscr.com/r3571
Donacioni i dhjetë : http://prntscr.com/rpr4o

Gjithësej 3100 tanqe Q7 , prej të cilave 2925 jan shpenzuar dhe pjesa tjeter do t’ju dorëzohet komandantit të ardhshëm të Albania D-2.

175 Tenkat e mbetura i'a dergova komandantit te ri ne Albania D-2 : http://prntscr.com/rvcsm

Gjithashtu dua të falemnderoj të gjithë kapitenët e Albania D-2 , të cilët ishin gjithnjë të gatshëm t’a ndërronin DO kur unë nuk isha prezent , si dhe gatishmëria e tyre për të mbledh të gjithë lojtarët aktiv në regjimentet e tyre.Mirëupafshim

Në fund , dua të falemnderoj të gjithë antarët e Albania D-2 që më duruan për një muaj 😛
Si dhe po e shfrytëzoj rastin t’ju njoftoj që do të largohem nga loja (jo përfundimisht) për 1 deri 3 muaj , për shkak obligimeve të shtuara në jëtën reale.

Do të shihemi prap!

o7

Rroftë Shqipëria dhe gjithe Shqipëtarët !!
 

Komentarji

Mr.Tosi
Mr.Tosi Dan 1,904, 17:40

Voted

iPanchO
iPanchO Dan 1,904, 17:40

o>

kushtrimzz
kushtrimzz Dan 1,904, 17:44

Bravo per punen komandant o7

Ki mem mungu per kto muaj : (

MDejzi
MDejzi Dan 1,904, 17:49

o7 bro Ke qene i hatashem 🙂

Catatumbo
Catatumbo Dan 1,904, 17:51

Te lumt vlla 🙂

LmBigger
LmBigger Dan 1,904, 18:52

te lumte pancho..o7.. paq fat e kthehu sa ma shpejt

enzq
enzq Dan 1,904, 18:57

V

erjol1
erjol1 Dan 1,904, 21:12

V

VisarJ
VisarJ Dan 1,905, 00:17

bravo Panq0. Suksese ne RL.

cimi.cimi
cimi.cimi Dan 1,905, 03:05

suksese o vlla o7

Vjollca Linda Ajdini
Vjollca Linda Ajdini Dan 1,905, 03:23

v suksese , ke qen i regullt ne shperndarjen e ndihmave o7

DeltaJuliet SFO
DeltaJuliet SFO Dan 1,905, 03:29

ke bere nje pune te shkelqyer iPanch0 ... suksese te metejshme

Stealth Fighter
Stealth Fighter Dan 1,905, 04:59

Suksese

Sandukaani
Sandukaani Dan 1,905, 05:51

V

Ajkuna
Ajkuna Dan 1,905, 08:33

Faleminderit per kohen, dhe durimin.

KLM

Killer.Eagle
Killer.Eagle Dan 1,905, 12:47

o>

Dardan N81
Dardan N81 Dan 1,905, 14:59

Bravo komandat !
Nje pune e shkelqyer !
🙂

Respekte vlla

EFALB
EFALB Dan 1,906, 05:51

Vote

ujku76
ujku76 Dan 1,906, 06:11

iPanch0, ate qe ta shkruajta me mesazh po e vendos edhe ketu:

Besoj se edhe ne emer te lojtareve te Albania D-2 dua te te falenderoj perzermersisht per punen e palodhshme qe ke bere, per devocionin, kohen, oret e gjata kushtuar organizimit te MU-se. Per pasionin dhe ndershmerise ne drejtimin e tyre. Kombi yne dhe vecanerisht lojtaret e Albania D-2 do t'ju jete mirenjohes si dhe une personalisht iPanch0.

Nese ne te ardhmen mendon te ktheheni ne aktivitet te plote, Qeveria, kombi yne, do kete patjeter nevoje per patriote te devotshem si ty.

Me Respekt

I Juaji
Presidenti i Shqiperise

ujku76

RajuB
RajuB Dan 1,906, 12:03

V ! o7 panchoo

Labern
Labern Dan 1,906, 13:50

Te lumt iPancho nga momenti qe ja ke fillu e deri me tash ke qene shembull per te gjith lojtaret se si te udhehiqet nje MU kaq mir dhe me organizim te plot, ku nuk ka munguar asnje pa marr tanke apo pa bere nderrimin e DO thjesht Faleminderit per ndihmen qe ma ke dhene mua dhe shqiperis per mandatin e Janarit

Andiroid
Andiroid Dan 1,906, 15:31

V

Te lumt iPanch0 per punen e bere!

Do doja qe te kishe qen komandanti im gjate kohes kur kam qene ne Albania D1-D2!
Me kete qe po them nuk po du me ul punen e komandanteve te atershem por puna dhe organizimi jot ka ber diferencen!

Suksese te metejshme vlla o7

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.