Okolje ON/OFF

Join the new world

 

"TE BEHEMI PAK SERIOZ"

Dan 1,903, 13:53 Published in Albania Albanija s strani LiL Serxhio
Pershendetje bashkekombas/bashkeatdhetar/bashkeshqiptar/bashke... etj 😃 😛
(Profeti yne parashikon nje artikull te gjate)
Po filloj te hyj direkt e ne teme . 🙂
Kohet e fundit kudo ne Shqiperi kam pare nje mungese te larte dozash serioziteti. Cdo gje eshte bere qesharake dhe humoristike. Por a nuk mendoni se duhet te jemi pak serioz ?Keshtu qe, pas kaq shume koherash vetem qeshje dhe humor, mendoj ta bej nje artikull per se mbari, nje artikull SERIOZ

Ky artikull, do te bazohet ne ngjarjet kryesore si dhe personazhet kryesore dhe dytesore 😛 qe nga Shtatori e deri me sot. ( Neser do te bieri shi . e c'rendesi ka kjo) nejse. Duke marre shkase nga 2 artikujt serioz te meparshem te cilet e cuan ne udhen e drejte eShqiperine dhe eShqiptaret Njihuni me disa lojtarë të eShqipërise dhe eShqipërine & PARTYYYYYYYYYY une po e shkruaj kete artikull per t'i informua[imghttp://img694.imageshack.us/img694/8863/81f29a75d8e940e487965ea.png[/img]r me shume qytetaret shqiptar, grek, maqedonas, turk , amerikan, brazilian etj 😛

Vlen te theksohet:

KY ARTIKULL PERMBAN DOZA TE LARTA SERIOZITETI, NJEREZIT ME HUMOR DHE ATYRE QE E SOLLEN SHQIPERINE NE KETE GJENDJE U KESHILLOHET TE MOS E LEXOJNE 😉


1-Sic e dini te gjithe, ne muajin Shtator, u rizgjodh per te gjashten here CP Napoleon 54 -.-' . Valle a nuk u ngop ky njeri me 5 muaj presidence ? Valle a kishte ndonje plan djallezor per eShqiperine ? 🙁
Ne foton me poshte tregohet qarte fytyra e njerezve te eShqiperise kur ky person ri-kandidoj per CP .Gjithsesi, beri c'beri e lem pas.

2- Ne muajin Tetor u zgjodh CP festimbeqa. Kush nga ju nuk e njeh, eshte personi ne foton me poshte(foto e publikuar ne artikullin e meparshem serioz)


Ky njeri e fundosi eShqiperine ne nje krize te pakalueshme politike dhe shoqerore. Ne foton me poshte tregohet gjendja e shqiptareve pas mbarimit te mandatit te z. festimbeqa 😛🙁 nejse, e kalojme dhe kete gje.


3- Gjate muajit Nentor erdhi ne krye te qeverise biznesmeni i njohur shqiptar jonkastrioti. Mandati i tij parashikohej te zgjaste 1 muaj dhe datat e parashikuara ishin 5 Nentor (fillimi) dhe 5 Dhjetor(mbarimi ). Parashikimet dolen te sakta . ( I uroj te gjithe ata qe luajten skedina[bastore] 😛 )


Por a ishin te sakta edhe veprimet qe ndermori gjate mandatit si CP ?
SHQIPTAR, mendoj se ju nuk e meritoni te fitoni 3 Territore pa luftuar e pa derdhur shume plumba imagjinar. 🙁 Por ky njeri , tentoi ta bente ate gje dhe ia arriti 🙁 Turp te kete, si mund ta cliroj shqiperine pa shqiptaret dhe aleatet ? 🙁Nejse , e tejkalojme edhe kete gje 🙁 .


4- Ne muajin Dhjetor , 2 kandidatet kryesor ishin LiLo1 dhe A E N E A S ose Prince_Enea mbret/mbreteresh/oficer etj 🙂 .
Gara ishte teper e forte, derisa Dejzi u tregua burrneshe dhe te gjithe mbeshtetesit e saj i kaloi nga ana e eneas . 😛
Ishte e pashmangshme humbja e LiLo1.
Gjendja e LiLo1 pas humbjes :


Por Mbretereshe_Enea fitoi dhe komanda e shtetit iu kalua atij .Rastesisht, edhe mandati i kalores_enea zgjati 1 muaj , njelloj sa dhe paraardhesit e tij 🙂.


5- Janar more janar, muaj i bekuar,kishte zgjedhje te fortam por Labern kishte fituar.
2 Kandidatet , tashme rivale me njeri-tjetrin, e dikur bashke-komandues te D2 (sic tregon dhe fotoja me poshte) u ndeshen me zgjedhje te forta. Rezultati i sakt me pjese ( Ht/Ft) parashikohej 1/2 koef. 25.00.


Kjo ishte nje ndeshje e forte, me shume gola por me pak raste shenimi. Ndeshja zgjati 24-ore dhe ne votime moren pjese njerez me shtetesi te ndryshme + multi . 😃 Parashikimi 1/2 me pjese nuk doli i sakte sepse rezultati ne fund ishte 4-0 . Labern fitoi.


Nderkohe Klitoni92 dha doreheqjen nga gjithcka qe kishte te bente me politiken.Labern e nisi mire muajin e tij te qeverisjes. U krijua nje qeveri klasike e me staf te mire .
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQztfPy_XTJyh-AtmViv6Qx-OWcskjPDm-KcONhYl57_NqJbeZi[/img]

Por erdhi nje dite e caktuar, ku Labern u tregua burre. Pikerisht vendimi per te bere NE Serbine ishte me i miri dhe me i menduari i ketyre 5-6 muajve te fundit.Ja sesi mendohej eShqiperia 🙂Dhe shihni si perfundoi 😃Gjithsesi e tejkalojme edhe kete gje 😃.

Neser , me date 5 Shkurt, sipas parashikimeve super te sakta te profetit tone sekret, mendohet te jene zgjedhjet presidenciale. Dy kandidatet jane : PEYONI dhe ujku76 .

PEYONI eshte prezantuar tek ju edhe ne artikullin e parakaluar serioz .Ndersa ujku eshte ky qe do te shihni me poshte 🙂

.

Profeti yne, parashikon qe kjo ndeshje do te jete si ato te Champions League, me pak gola por spektakolare dhe e forte 😃 .

Peyoni eshte 'kryefamiljar' dhe themelues i Simpsonsaveve. 😛-Ndersa ujku o trima , eshte komandanti i ushtrise me te mire e me te forte shqiptare, Koburja e Kastriotit, - eshte shprehur profeti yne .E di qe shpata dhe koburja skane shume ngjashmeri por skemi c't'i bejme profetit 🙁 .

Nejseeeeeeeeeeeee .


Keto ishin dhe analizat ushtarake, politike, ekonomike,strategjike, baltike, skandinave etj per muajt qe kaluam .

Le te kalojme ne disa veprimtari te tjera 😃
Lojtaret qe lane lojen , dhe u rikthyen prap .


KrimikoKris-Hasa a.k.a Fyhrer/Hitler/Stalini/Lenini/Enver-Hoxha
(ketu poshte paraqitet ne nje foto rraciste 🙁 SORRY, profeti yne e zgjodhi)AlSoldier a.k.a onetrNgjarje te tjera.

Kete muaj patem Baby-Boom dhe detyrat pothuajse kryesore iu ngarkuan DonCurtis (sic e shihni dhe ne foto).DonCurtis me programin UML.

AqifPasha kur pa se PR kishte ngelur pa kongres.Nderkohe ish-CP Prince_Enea ne kerkim te gruas se tij .Te mos harrojme as Banken Plisat e cila kreu punen e saj duke na futur ne krize 😃


dhe pas blerjes se mercenareve


END 😃

Ju falenderoj qe e lexuat deri ne fund. Profeti yne do t'ua kete borxh gjithe jeten 😛


Me respekt dhe sinqeritet,
LiL Serxhio

kujdes komentet sepse profeti po ju vezhgon e me pas ju ndeshkon 🙂
 

Komentarji

LiL Serxhio
LiL Serxhio Dan 1,903, 14:02

i pari i rezervuar

Corps3 SS
Corps3 SS Dan 1,903, 14:04

i ke qr -.-
pse spermende qe festimbeqa mbajti 2 mandate e aritem deri ne itali ?

zamzon
zamzon Dan 1,903, 14:04

haahahhhahaha

The Gunnerss
The Gunnerss Dan 1,903, 14:06

v

Corps3 SS
Corps3 SS Dan 1,903, 14:06

lol sa serioz dhe un kam shkrujt komentin 😛

LiL Serxhio
LiL Serxhio Dan 1,903, 14:09

lol

Stealth Fighter
Stealth Fighter Dan 1,903, 14:10

si ka mundsi qe te gjitheve i zgjaste mandati 1 muaj ? 😛
V bukur fare 😛

Stealth Fighter
Stealth Fighter Dan 1,903, 14:10

dhe artikull serioz 😛

MDejzi
MDejzi Dan 1,903, 14:11

vVv

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Dan 1,903, 14:18

ahahahqha mendoja qe kritikon dikebd duke e emeruar artikullin si serioz .. xD ..

V-BraVos

enzq
enzq Dan 1,903, 18:14

V , megjithse profeti anoka pak 😛

LiLo1
LiLo1 Dan 1,904, 05:34

ahahahahaah poshte serxhio na i qiti te palamety jashte ne

jonkastrioti
jonkastrioti Dan 1,904, 05:49

o7 shum bukur 😃

DonCurtis
DonCurtis Dan 1,904, 07:32

Te gjithe presidenteve ju ka zgjatur fiks nje muaj mandati. Rastesi? Nuk e besoj...

v+s vetem ate foton raciste hiqe se kemi edhe nje prej tyre ktu ne eShqiperi 😕

Snooop Lion
Snooop Lion Dan 1,904, 11:44

me perjashtim te dardan H

ujku76
ujku76 Dan 1,905, 01:30

haha. Do e nderroj emrin e Mu-se tani. Do e quaj Pupla e Kastriotit! lol

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.