Okolje ON/OFF

Join the new world

 

[MEN] Zaczynamy! | Skład, cele, plany | Ankieta | Pytania do MEN

Dan 1,907, 13:57 Published in Poland Poljska s strani Minister Edukacji Narodowej


Jeszcze niedawno czytaliśmy o pierwszych jasnych promieniach słońca, podczas pożegnania poprzedniego składu MEN, dziś znów śnieg leży na ulicach i chodnikach. W końcu to dopiero poczatek lutego. Wraz z rozpoczęciem miesiąca, rozpoczynają się też zmiany. Nowym prezydentem został Sir Marvin i to właśnie jego rząd będziecie chwalić i krytykować za działania. W MENie też spore zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z nowym składem Miniesterstwa Edukacji Narodowej.MENami w tej kadencji są tym razem Carmen Laurent oraz anglov. Oboje zaznajomieni z działaniem ministerstwa, oboje pełnią tę funkcję pierwszy raz. Carmen podjęła się zarządzania pracą całego resortu, a dodatkowo jest główną organizatorką wydarzeń specjalnych. Natomiast anglov pisze ten oraz napisze wiele innych artykułów Informatora MEN w tej kadencji, a także będzie prowadził nadzór nad pracą wiceministrów. Zaangażuje się też w prace przy Podręczniku MEN.

A skoro o podręczniku mowa... Tym razem będzie tam dużo pracy, a więc wielu wiceministrów zajmie się jego edycją. Siemko8 dopilnuje, aby podręcznik był aktualny i niósł wiele merytorycznej wiedzy, a dyrcio swoją uwagę poświęci dopracowaniu historii ePolski. Im obu pomagać będzie tomas004, więc na brak roboty nie będzie mógł narzekać.

Jednak nie tylko Podręcznik MEN jest jest źródłem wiedzy o grze. Równie ważne jest eRepublik Wiki, którego edycją zajmie się Avenged7Fold. Jego głównym zadaniem będzie tłumaczenie artykułów z angielskiego, tym razem głównie dotyczących wojen.

Nie można zapomnieć, że wiceministrem będzie też Laciek, niezastąpiony jeśli chodzi o IRCowe konkursy. W miarę możliwości będzie też prowadził spotkania z rządem.

Ponieważ nie każdy lubi wczytywać się w rozwlekłe opisy - skład MENu prezydenta Marvina na miesiąc luty 2013:
MEN: Carmen Laurent, anglov;
vMEN: Avenged7Fold, dyrcio, Laciek, Siemko8, tomas004;
Staż: d3signer.Lista staży nie jest jednak wypełniona. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się na tę posadę - w ten sposób najlepiej można poznać prace rządu od środka, a także rozpocząć karierę polityczną! Szczególnie zapraszamy do zgłoszeń na staż w MEN. Zapisać można się przez ten formularz.Skoro wiadomo kto, to warto też powiedzieć co MEN będzie robić. Mamy dość ambitne plany na ten miesiąc: skupimy się w dużej mierze na Podręczniku MEN. Wymaga on gruntownej aktualizacji i uzupełnienia. Chcemy uczynić go aktualnym kompendium młodego gracza, a także zbiorem ciekawych i istotnych informacji. Jest to jeden z naszych głównych celów. Szczególnie zwrócimy uwagę na dział Historia ePolski. Wymaga on kompletnej przebudowy, a miejscami napisania od nowa. Konieczne będzie też dodanie w niej nowszych okresów. Jest to bardzo trudne i wymagające wiele czasu i wysiłku zadanie, jednak liczymy, że przynajmniej część historii zostanie przez nas zaktualizowana, a przyszłe kadencje dostaną od nas szkic tego, co my nie zdążymy zrobić.

To jednak nie wszystkie plany. Zorganizowana zostanie okolicznościowa audycja radiowa z okazji Walentynek. Będzie możliwość zgłaszania wlasnych propozycji piosenek, przesyłania dedykacji i pozdrowień. Więcej szczegółów już wkrótce, dlatego serdecznie zapraszamy do obserwowania nowych wydań Informatora MEN.

Przywrócony do działania zostanie też projekt Młodzi Aktywni, ostatnio zawieszony z powodów technicznych. Pozwala on na zdobycie bonusów, gdy poprawnie odpowie się na pytania dotyczące mechaniki gry. Nie jest on więc nastawiony na rozdawnictwo, lecz na naukę. Z powodu wielu darczyńców mimo iż pod kontrolą ministerstwa, posiada własny budżet, dzięki czemu nie musi być dodatkowo finansowany. Wznowienie tego programu pozwoli na znacznie lepsze edukowanie młodych graczy i być może więcej z nich zostanie w grze.

Wiele z naszych prac nie zostało tu wymienionych, a zostanie wykonanych. To są jedynie nasze główne plany i cele w tej kadencji, które planujemy spełnić. Bilans tego co się udało a co nie z pewnością znajdzie się w ostatnim artykule. Wtedy nadejdzie czas rozliczeń.Jednak dość o planach, sprawy bieżące naglą! Już w tę niedzielę, 10.02 o godzinie 18, na kanale #men.public w sieci Quakenet odbędzie się spotkanie z rządem . Jest to pierwsze spotkanie z nowym rządem, dlatego pewnym jest, że zostanie zadane wiele pytań o plany. Jest to też najlepsza okazja by wyjaśnić wszelkie niejasności i wątpliwości co do pomysłów Prezydenta czy rządu. Serdecznie więc zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!

Aby ochłonąć po ciężkiej debacie, zapraszamy w tym samym dniu i miejscu, ale o godzinie 20 na konkurs IRCowy Familiadę. Jak zawsze oferujemy nagrody za najlepsze wyniki!

A moze familiady już Ci się znudziły i chciałbyś coś więcej? MEN planuje zorganizować zabawę w jedną z gier, a od Waszych preferencji zależy, w co będziemy już wkrótce grać. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia ankiety i zadecydowania, jaki turniej MEN powinien zarządzić!Pytania do MEN to dawny projekt Ministerstwa, który został już zarzucony. Uważamy jednak, że był to znakomity pomysł, który warto kontynuować. Zasady są proste - swoje pytania wysyłamy poprzez arkusz, chwilę czekamy, a odpowiedź pojawia się w następnym wydaniu Informatora MEN! Jest to prosty i mało uciążliwy sposób zadania pytań, a co więcej pozwala zachować anonimowość. Natomiast jeśli uważasz, że MEN powinien zrobić coś konkretnego, albo inaczej podchodzić do jakiejś kwestii - zawsze możesz zgłosić sugestię, którą rozpatrzymy i udzielimy na nią odpowiedź w ten sam sposób. Ministrowie zastrzegają sobie możliwość ignorowania pytań bądź sugestii mających na celu trolling.


Pozdrawiamy,
Ministerstwo Edukacji Narodowej
MEN: Carmen Laurent
MEN - anglov
vMEN: Avenged7Fold
vMEN: dyrcio
vMEN: Laciek
vMEN: Siemko8
vMEN: tomas004
Staż: d3signer

Czytaj i subskrybuj:

 

Komentarji

Siemko8
Siemko8 Dan 1,907, 13:58

MEN o/

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,907, 13:59

\o/

szqlny v2
szqlny v2 Dan 1,907, 13:59

zycze powodzenia

Sarrena
Sarrena Dan 1,907, 14:14

Anglov? Nie znam.

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,907, 14:14

chce na staż do takiego fajnego ministerstwa!

szqlny v2
szqlny v2 Dan 1,907, 14:17

scyzorcyk
stazysci musza oklamywac CP
chcialbys zostac stazysta?

Avenged7fold
Avenged7fold Dan 1,907, 14:22

No, to czas brać się za robotę.
o7

CaveoPoland
CaveoPoland Dan 1,907, 14:28

chce dołączyć!

dyrcio
dyrcio Dan 1,907, 14:36

MEN? Nie znam.

Polecam głosować na haxballa i szachy, wiadomo czyj pomysł jest najlepszy ❤

PPWojtek
PPWojtek Dan 1,907, 14:38

EWRYBADY KALAMBURY!

Sztandar
Sztandar Dan 1,907, 14:45

shqlny, no i czemu niszczysz scyzora nienawiścią? 😒

Mistrz Arkadiusz
Mistrz Arkadiusz Dan 1,907, 14:48

Dango /o/

CaveoPoland
CaveoPoland Dan 1,907, 14:51

Sztandar
Odbiera Ci robote co? :> To Ty przecież uwielbiasz mieszać z błotem wszystkich ludzi.

vandrar
vandrar Dan 1,907, 15:07

Juz sie flejm zaczyna. a dopiero kilka komentarzy 😛

Dzawi
Dzawi Dan 1,907, 15:18

Dobry MEN!

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,907, 15:59

Sztandar dziękuję za obronę mojej niewinnej osoby 🙂. Dzięki tobie wierze, że na tym świecie są jeszcze ludzie, od których można usłyszeć ciepłe słowo i liczyć na ich wsparcie w trudnych chwilach. A nie tylko szarzy hejterzy którzy wypomną Ci każde choćby najmniejsze potknięcie!

Sztandar
Sztandar Dan 1,907, 16:14

"Tak, tak. Mój czas nadszedł. (...) Tak więc na koniec dziękuję wam wszystkim za mile spędzony czas, mam nadzieje, że spotkamy się jeszcze gdzieś w realnym zlocie, czy przypadkiem na IRCu - bo wątpię, abym miał czas siedzieć tam godzinami jak dawniej. Stanę się zwykłym szarym dwuklikiem, albo lepiej zmienię status z Adult citizen na Dead citizen."

No prob scyzor, tak imponującej prawdomówności trzeba bronić.

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,907, 16:51

(Nie)Stety znalazło się wiele osób, które mnie zatrzymały w tej grze i nie pozwoliły mi tak łatwo odejść.

Marian Wudecki
Marian Wudecki Dan 1,907, 18:25

"Szczególnie zwrócimy uwagę na dział Historia ePolski. Wymaga on kompletnej przebudowy, a miejscami napisania od nowa." V

brejniak
brejniak Dan 1,907, 20:36

@scyzoryck
"(Nie)Stety znalazło się wiele osób, które mnie zatrzymały w tej grze i nie pozwoliły mi tak łatwo odejść. "

Oczywiście, że się znalazło ; )

Kherehabath
Kherehabath Dan 1,908, 23:19

"(Nie)Stety znalazło się wiele osób, które mnie zatrzymały w tej grze i nie pozwoliły mi tak łatwo odejść. "


wtf lol
zwierzenia emo relacja na żywo

Detharon
Detharon Dan 1,908, 00:34

>Natomiast anglov pisze ten oraz napisze wiele innych artykułów

Kłamstwo, gdyby anglov to pisał, to art byłby tak długi, że nikt oprócz niego samego by go nie przeczytał.

szqlny v2
szqlny v2 Dan 1,908, 01:23

zolta karteczka dla MEN,
art za krotki

Lambuzo
Lambuzo Dan 1,908, 01:46

siemko8 to ten vmen, ktory selekcjonowal pytania na ostatnim spotkaniu z rzadem Coe.

nie powinno byc dla niego miejsca w rzadzie.

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Dan 1,908, 02:43

cztery poziomo: scyzoryk D

djstrach
djstrach Dan 1,908, 03:45

i tak nic z waszych planów nie wyjdzie, zapał jest wporzo ale tylko pierwszy tydzień, tak samo jak ten artykuł, w tej kadencji pojawi się pewnie jeszcze jeden i ostatni żegnający o/ pytania do MEN? na większość i tak nie odpowiecie i będziecie wybierać tylko wygodne pytania \o/

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,908, 03:52

Coś dochodzę do wniosku, że niektórzy przeglądają prasę tylko po to aby wyszukać mój komentarz i po mnie pojeździć 😃 go go go Panowie, bo założyłem się z kolegą, że jak się odezwę to będzie tu ponad 50 komentarzy 😉

anglov
anglov Dan 1,908, 04:00

@djstrach
Jak już pisałem - czas rozliczeń przyjdzie na koniec miesiąca. Nie wyrokujmy jak będzie, tylko bacznie obserwujmy działania Ministerstwa, ja szczerzę liczę, że sami siebie zaskoczymy i zrobimy naprawdę wiele.
Co do pytań... Jak sama nazwa wskazuje powinny być one związane z obszarem działań Ministerstwa - pod względem merytorycznym i technicznym. Jeśli pytania będą związane tematycznie, a nawet trudne do odpowiedzi, dołożymy wszelkich starań by gracz uzyskał żądaną wiedzę.

konrado333
konrado333 Dan 1,908, 04:09

7 osobowa ekipa MEN
Czekam na efekty pracy o/

djstrach
djstrach Dan 1,908, 05:09

Obym się mylił, bo co kadencję jest dokładnie tak samo, nowe pomysły i założenia i nic nie wychodzi, dokładnie tak samo jak z gazetą RR

Kulczynski
Kulczynski Dan 1,908, 10:25

ambitne plany -> podręcznik MEN...

hehe.

lee-oon
lee-oon Dan 1,908, 10:34

anglov nie podpisałby się Anglov;]

brejniak
brejniak Dan 1,908, 11:48

@scyzoryck
"Coś dochodzę do wniosku, że niektórzy przeglądają prasę tylko po to aby wyszukać mój komentarz i po mnie pojeździć go go go Panowie, bo założyłem się z kolegą, że jak się odezwę to będzie tu ponad 50 komentarzy"

Być może twoja obecność również wpływać na zwiększenie liczby votów dla artykułu. Przecież tak wielu uznaje Cię za ofiarę Sztandara. A ludzie z litości potrafią być hojni. Zastanów się nad tym i przekuj to w jakiś profit to wtedy nie będziesz musiał robić przekrętów w rządzie : P

metronilze
metronilze Dan 1,908, 12:21

oddajcie Beatke 😐

scyzoryck
scyzoryck Dan 1,908, 12:25

Zaprzeczam jakobym robił przekręty w rządzie 😉

Piolun
Piolun Dan 1,908, 14:51

"Jaką zabawę chciałbyś, aby MEN zoorganizował? (Poll Closed)"

anglov
anglov Dan 1,908, 18:19

@Piolun
Dzięki za informacje, juz naprawione. Za chwilowe problemy przepraszamy.

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.