Okolje ON/OFF

Join the new world

 

Претседателско обраќање бр.5 [BucephalusIII]

Dan 1,914, 10:00 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Makedonija (FYROM) s strani Narodna Banka na Makedonija


Поздрав од Персија сакани мои!

Иран веќе може да се каже е на колена. Поради тој факт ние продолжуваме со исто темпо да ги исполнуваме целите според планот кој ви го опишувам во некулкуте Претседателски статии претходно.

Во моментов е пуштен законот за NE(ПН - Природен Непријател) од страна на ОАЕ кон нас.
Сето тоа е договорено со нив во подкровителство на Србија кои едногласно се согласија да следните наши а и нивни чекори бидат:

1. OAE(Обединетите Арапски Емирати) не предложуваат за ПН и со тоа по истекот на тој закон да не нападнат.
2. Се браниме од тој напад - одбраната е сигурна со оглед на тоа што при самото пуштање на нивниот закон за ПН го изгубија единственото МПП што го имаа со Србија.
3. Контра напад од нас кон ОАЕ.
4. Завземање на Дубаи.НАЈВАЖНИОТ И НАЈТЕШКИОТ ЧЕКОР
5. Масовно селење во тој регион после самото завземање на Дубаи!!!

Овој последен чекор е најтежок според мене поради тоа што сите знаеме дека финансиската ситуација во нашава еРепублика воедно и кај играчите е катастрофална. Дојдовме до степен што едвај собираме пари за потпишување на МППа - договори за сојузништво кои секако се од најголема важност за безбедноста на еДржавата.

ДОНАЦИЈАТА ЗАВРШИ!
Собрано е веќе над 12k CC.
Многу ви благодарам на оние кои помогнаа, не помогнаа само на мене него и на еМакедонија - макар и 10 МКД да била...знам дека е од срце!
СЕКОЈА ЧЕСТ o>

Распределбата на парите по играчи и начинот ќе го објавам во наредната статија.Упатство за поновите играчи на кој начин се извршува преселбата, НО ШТОМ ГО ОСВОИМЕ ДУБАИ:

1. Во профилот ваш ќе кликнете испод вашата слика "change" или "промени"

2. Ќе најдете место од десната страна и ќе кликнете каде пишува "New Location" или "Нова Локација" и ќе одберете Република Македонија.

3. Одберете го регионот Dubai.

4. Кликнете "MOVE" или "Пресели се"


Тоа е сето она накратко и најважно што не очекува сакани мои и се надевам на вашето разбирање за и околу целава наша ситуација.

Одиме понатаму...СЛЕДЕТЕ МЕ!!!

о>Претседател на еМакедонија
BucephalusIII


 

Komentarji

Angeldim
Angeldim Dan 1,914, 10:02

o7

Crash and Burn
Crash and Burn Dan 1,914, 10:04

Ima pecat ima vote 😛

Angeldim
Angeldim Dan 1,914, 10:05

pecatot e najbiten 😁

Korkac
Korkac Dan 1,914, 10:07

o7

Wendy Power
Wendy Power Dan 1,914, 10:09

мња

mojov
mojov Dan 1,914, 10:10

o7

Aniaa
Aniaa Dan 1,914, 10:12

o/

BlackMK
BlackMK Dan 1,914, 10:13

Има печат, Има Воут o/

Draknar
Draknar Dan 1,914, 10:14

o7

Iliya The Great
Iliya The Great Dan 1,914, 10:14

xD

marjansp
marjansp Dan 1,914, 10:14

Има печат, Има Воут o/

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dan 1,914, 10:15

Претпоставувам нападот од Грците кон нашите оригинални територии треба да биде успешен? Пиши им го тоа ако е така. Да не се борат.

v 7 , ke doniram i jas
o7

lazarosaMKD
lazarosaMKD Dan 1,914, 10:15

ако не те мрзи, напрај принтскрин од македонската верзија кај што го нема фиромот

Darkman87
Darkman87 Dan 1,914, 10:16

You have successfully donated 230 MKD. This amount will appear shortly in the citizen account.
eve ti od mene za karti... ne e mnogu ali sepak e nesto

Igifcc
Igifcc Dan 1,914, 10:17

o7

Plainswalker
Plainswalker Dan 1,914, 10:17

Ќе си градиме острови во Дубаи...

b u c a
b u c a Dan 1,914, 10:17

дай ракия буцееее : )

о7

BlackMK
BlackMK Dan 1,914, 10:29

Доаѓај брзо уште малку има, ќе ја испиеме : )

lazarosaMKD
lazarosaMKD Dan 1,914, 10:18

@tiger

ако не е завземен Дубаи навреме, може ќе треба и една победа да направиме

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dan 1,914, 10:20

Лазаре сеа има едно фенси копче овде моеш директно да му реплицираш на некој 😛

Навика знам 🙂

Инаку да, логично, се додека не го завземеме Дубаи ќе мора да ги браниме оригиналните.

truba66
truba66 Dan 1,914, 10:21

Odime .....

Red Tornado
Red Tornado Dan 1,914, 10:22

o7

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Dan 1,914, 10:22

IMAS BANKA OD TAMU KUPI NI KARTI A NE DA NE OGRABUVAS NE GI LAZI DECATA KUKAVICO

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Dan 1,914, 10:23

KARTI NEMA POTREBA DA KUPUVAS ZA 20 DENARI XAXA ABE KOGO LAZES APAS

BucephalusIII
BucephalusIII Dan 1,914, 10:31

40 ден е карта дворски шуту мој 🙂

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Dan 1,914, 10:35

PEDER

Mr Af
Mr Af Dan 1,914, 10:47

Зоки пцојсанио!!! Мрш пиз*ати ма*ер Зоранче!

Zoran I Makedonski Dan 1,914, 11:18

Komentar je izbrisan

Mr Af
Mr Af Dan 1,914, 12:44

Gluperda, koja sto so umot zastanala na 12 godisna vozrast

CAT DADDY
CAT DADDY Dan 1,914, 13:56

Zoki da dade gospod da ti se rasipe CAPS LOCK i nikogas da ne napises vekje so golemi bukvi !!!

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Dan 1,914, 10:24

o7

lazarosaMKD
lazarosaMKD Dan 1,914, 10:25

во министерство за економија има (покрај златото) 100 000 мкд ;😉)

Papa Smurf
Papa Smurf Dan 1,914, 10:26

You have successfully donated 200 MKD. This amount will appear shortly in the citizen account.

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Dan 1,914, 10:30

NE SI GI TROSI PARITE VO BANKATA IMA DOVOLNO I TOA SE PARI OD NAS DANOK NEKA NI PODELI NA SITE MAMICETO NEGOVO ARAMISKO

Zoran I Makedonski Dan 1,914, 10:29

Komentar je izbrisan

BucephalusIII
BucephalusIII Dan 1,914, 11:03

100k горат за 2 дена тешка војна со Јужниот сосед на пр.

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Dan 1,914, 11:16

ZATOA POSTOE MIR NAMESTO DA GORAT ZA PEDERI KAKO TEBE DADETE MU NA NARODOT ZA CENTRI I NEMA POVEKE DA TAKA KE POBEDUVAME SO NASATA SILA A NE SO NASITE PARI

Alexander Macedon
Alexander Macedon Dan 1,914, 10:30

o7

Dr0fBoli
Dr0fBoli Dan 1,914, 10:32

ZORAN I MAKEDONSKI ZA CP!!!!!!!!!!

Maced0n
Maced0n Dan 1,914, 10:33

Кај е златото бре ? 4000 имаше пред 2 месеца 😕 !!!

eDnopmk
eDnopmk Dan 1,915, 00:04

Минатиот еЦреп, го штави! Матер му ебам за виртуелни пари газ ќе дат!

b u c a
b u c a Dan 1,914, 10:38

Бобан да връща златото xD

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dan 1,914, 10:38

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Dan 1,914, 10:39

You have successfully donated 500 MKD. This amount will appear shortly in the citizen account.

еве и од мене мала помош

o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Dan 1,914, 10:41

Sega ima pecat 😃 hahaha

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Dan 1,914, 10:43

o7

makedonec 21
makedonec 21 Dan 1,914, 10:46

KADE E CRNATA LISTA !!!!
IMPICH
DOLE VLADA !!!!!
IZDAJAAAAAAA !!!!

Strastniot
Strastniot Dan 1,914, 10:47

Буце за ВТОР мандат !!!!

 
Objavi komentar

Kaj je to?

Prebirate članek, ki ga je napisal državljan eRepublika, izjemne večigralske strateške igre, ki temelji na državah iz resničnega življenja. Ustvarite svoj značaj in pomagajte vaši državi doseči slavo medtem ko se uveljavljate kot vojni junak, znan založnik ali finančni mogotec.