ДЕБАТА: Набилдовани војник или тенк - шта је корисније за Србију?

Day 1,862, 08:57 Published in Serbia Serbia by Lothron Junior

Теретана или удари, питање је сад? Можда и једно и друго...



Једва сам дочекао овај попуст за унапређивање тренинг центара, што је био један од битнијих савета примљених од стране искуснијих Ратника. Подигао сам прве две теретане на Ку4, стекао солидан основ за даље финансијског напредовање кроз обезбеђених 13,38 голда месечно. Морам да истакнем да ми је са бескаматним кредитом од 10 недостајућих голда значајно помогао ФОНД ЗА РАЗВОЈ СРБИЈЕ (ЛИНК), за које нисам знао, а који је фантастична ствар и препоручујем га свима.

Ипак, сада сам се нашао у озбиљној дилеми: Шта радити даље?

Налазим се близу изласка из Дивизије 1, улазим у њених последњих 1.000 искуствених поена. Да није било данашњег зимског бонуса у виду 50 снаге, и даље бих био испод цифре од 400 strenghta. До сада сам, чини ми се, био прилично активан у ударима организованим од стране моје јединице, што је за исход имало то да сам готово протрчао кроз Д1. Међутим, да ли је то добар пут?

Да разјасним нешто, да не бих био погрешно схваћен, а како бих расправу усмерио на прави пут - број медаља и сијање профила ми не значе ништа, мада су оне недвосмислено најбржи извор неопходне продукције голда. Дилему имам у смислу правилног „вођења каријере“ једног еСрбина, борбено оријентисаног. Да ли протутњати кроз дивизије и што пре постати Д4 тенк или треба имати мало стрпљења и мало успорити раст искуствених поена, односно наћи баланс са тренингом?



Конкретно, размишљам о опцији да неких 10-так дана, можда који дан више, не улазим у битке (осим у случају неких одсудних ратова), да не радим у компанијама, већ да минимум освајања поена буде кроз тренинг и рад у фирми (како бих испоштовао јединицу и прикупио дневни бонус у виду снаге) . Могао бих за пар дана да уђем у Д2, али шта ћу тамо и која ће корист мог бивствовања у њој бити, ако сам у њој нејач. Евентуални прекид напада би ми омогућио да, уз помоћ просечно 31,8 снаге дневно до изласка из Д1 подигнем снагу на око 1.000 снаге.

У супротном, ићи ћу на ударе, бићу на броју јединице, али ми се чини да у том случају ефекат мојих и 10 сличних играча би био колико и једног „набилдованог“ противника, па је јасна дилема шта ту тражим. Старији играчи су ме углавном саветовали да наставим да се развијам и да покушам да што пре уђем у Д4, да не правим паузу. Кажу, дигнеш теретане, доћи ће снага. Нису сви ветерани били искључиви, неки су и разумели моју дилему и жељу да одложим пушку и узмем тегове у руке. Јасно ми је да је значај тих 5 поена које би еСрбија у Д4 евентуално освојила заиста велики, често и пресудан.

Међутим, да ли је ефекат једног „недораслог“ тенка довољно велики, ако би се јурњавом сваког војника ка елитној дивизији изгубило на квалитету у Д1, Д2 и Д3 и тако можда пропустила прилика да се у једној бици дође до 6 поена са квалитетним борцима у те три дивизије? Да ли ће се кроз нешто мало спорији пролаз кроз ниже дивизије, кроз већу могућност освајања голда преко БХ медаља, заправо војска ојачала на свим позицијама и тако постала компактнија? Како наћи баланс?

Схватам да овде може да дође и до опасности од губљења духа заједништва услед "самобуџења" појединаца, али ја говорим о одговорном тренирању, са циљем стварања избалансираног војника са што већим степеном корисности у заједничким ударима и озбиљном штетом усмереном за потребе државе, а не искључиво за добијање БХ медаља.

Покрећем ову тему, јер мени лично ово није баш најјасније шта да радим, а можда би њоме могли да се позабаве Министарство образовања и Министарство одбране и предложе неку врсту стратегије. Волео бих да у коментарима чујем што више мишљења и да ту започнемо расправу на ову тему, ако је сматрате занимљивом.


ДЕБАТА: Набилдовани војник или тенк - шта је корисније за Србију?

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2182122/1/20