Ressursside Sõjad - tulemused

Day 4,728, 03:50 Published in Estonia Estonia by Mixliarder

Selles artiklis tahaksin teiega jagada, kuidas nägi välja ressursside hankimise protsess meie ja teiste riikide jaoks.

Kuigi Ressursside Sõjad teoreetiliselt alles käivad, on enamiku aktiivsete riikide, eriti Euroopa riikide jaoks, need juba läbi. Põhjus on ilmne - enamik aktiivsetest kodanikest on eurooplased. Esimesed 2 nädalat olid ülimalt intensiivsed - polnud vahet, kas tegemist oli tavalise või haruldase ressursiga, võitlus oli tõeline ja mõned riigid saboteerisid üksteist (sellest hiljem).

Tere tulemast Euroopasse.

2016. aastal kehtis peamine reegel: kui riigid jõudsid samal ajal 30 000 domineerimispunktini (DP), vaadati kõigepealt ID järgi vanimat lahingut, seega võitis ressursi riik, kus oli ID järgi vanim lahing.
Aastal 2020 ei selgitanud administraatorid reegleid selgelt, nii et kõik eeldasid, et need on samasugused.
Pärast esimesi tõsiseid lahinguid ressursside pärast (millest kahes võitsime Teravilja ja Paekivi!), nägid kõik, et 🇱🇹eLeedu võitis Hirve. See tähendab, et nad blokeerisid meil selle hankimise, nii et kõik hakkasid mõtlema, mis toimub - teistes riikides olid vanemad lahingud, kuid nad kaotasid. Oluline on tähele panna, et kui ressurss oli just ilmumas, olime 30 000 DP saamiseks alati hästi paigutatud. Arvutused olid täpsed.
Kuid vastus tuli mõne päeva pärast - reeglid on muutunud! Lahingu ID ei määranud tegelikult midagi. Tähtis oli lahingu taimer – lahingud järjestati kestuse järgi, näiteks kui riigil, kus lahing andis neile punkte, oli taimer 1h58min ja teisel riigil 1h45min, võitis esimene riik. See oli kõigile uus ja šokeeriv ning tegelikult on tõeline melu suurriikide jaoks alles alanud 🙂 Selleks ajaks oleme juba võitnud Teravilja ja Paekivi (haruldased ressursid).

Teravilja nimel võistlesime põhimõtteliselt KÕIGI riikidega, välja arvatud 🇺🇦eUkraina ja 🇪🇸eHispaania, kes said oma Teravilja esimesena. Meie Teravili oli seekordsete Ressursside Sõdade kolmas haruldane ressurss.

Lahing Paekivi pärast oli meeletu. Viimase viie minuti jooksul saboteerisid 🇱🇻 eLätlased meid kõigis lahingutes ja kõigis divisjonides, üritades seda endale võita. Üllataval kombel suutsin selle lahingu kuidagi võita ja koos väikese õnnega saime esimese saadaval oleva Paekivi. See oli ülimotiveeriv, kuna selle ressursi saamisega oleme tuule alla teinud ka tõesti suurtele riikidele. Kuid “karma on…” ja eLätlastel ei ole nüüd võimalik järgmisteks aastateks haruldasi / väga haruldasi ressursse hankida 🙂


TULEMUSED :

- 2016. aastal sai 🇪🇪eEesti:
Hirv, Veis, 2x Kala, Magneesium, 72% toidupreemiaga Pohja-Eestis.

- 2020. aastal sai 🇪🇪eEesti:
Teravili, Puuvili, Veis, Kala (4/5 toiduressurssidest)
Paekivi, Savi, Puit, Liiv (4/5 majaressurssidest)
Titaan, Wolfram (2/5 õhurelva ressurssidest)

- Toiduboonus on Pohja-Eestis 79% (seega +7% tõus võrreldes 2016. aastaga). Püüame otsida Hirve kontsessiooni, kuid peame ootama, kuni Ressursside Sõjad on täielikult läbi.
- Lisaks, Kirde-Eesti majaboonus on samuti 79%.
- Õhurelvade ressursid, mille me võtsime, kuna ei olnud mõtet toidu ega majade ressursse liiast võtta, anname võib-olla rendile. Selleks on meil juba potentsiaalne kandidaat olemas.

Kokkuvõtteks võib öelda, et riigist, kus on 5 ressurssi (sh 1 väga haruldane), saame 10 ressursiga (sh 2 haruldast) riigiks. Üldiselt on see suurepärane tulemus, eriti kui arvestada, milliste riikidega me nende ressursside saamiseks võitlesime. Mängisime ausalt ja teised riigid (isegi vaenlased) hindasid seda - püüdsime mitte kedagi blokeerida, kuigi suutsime, sest see oleks võinud põhjustada potentsiaalset sabotaaži (ja ressursi saamata jätmist). Väärib märkimist, et iga ressursi hankimine võttis vähemalt 4 tundi arvuti ees istumist ja punktide arvutamist, lahingute ettevalmistamist, seinte kontrollimist jne., sest valearvestus punktide kogunemises isegi ühe minuti jooksul võinuks meie plaanid hävitada. See oli ülimalt intensiivne, kuid olen väga uhke, et meie riigil on nii hästi läinud, samas kui teised riigid näevad endiselt vaeva oma ressursside hankimisega. Järgmises artiklis valgustan veel, milliseid potentsiaalseid tehinguid muud riigid teevad, kuidas nad seda teevad ja kas saame ka kontsessiooni kokkuleppeid.

PS. Et näha, kuidas teiste riikidega lood on, saate vaadata seda artiklit: https://www.erepublik.com/en/article/resource-wars-resources-distribution-2724686

Elagu eEesti! 🇪🇪
Mixliarder