ÁLLÁSFOGLALÁS - Közlöny

Day 234, 15:27 Published in Romania Hungary by eKulugyminiszterium
ÁLLÁSFOGALÁS
(the English version is coming soon)

Tisztelt e-polgárok!

Az utóbbi napokban hangos volt a nemzetközi sajtó a Mediterrán Szövetségben (MA) létrejött helyzet miatt. Az MA tagországait képviselő küldöttek eSzlovéniával kapcsolatos állítólagos fórumbejegyzéseinek hitelességről nem tisztünk állást foglalni, de abban bizonyosak vagyunk, hogy az ekörül kialakult vita nem segítette az újonnan alakult ország és Európa régebbi országai között az együttműködést. Tisztában vagyunk vele, hogy az e-szlovének és az e-olaszok között már régóta feszült a viszony, mivel a valóságból átemelt kényes témákkal tüzelik saját népeiket a való élet történelmi sérelmeiből tőkét kovácsolni kívánó politikusok és hangadóik. Bár élesebb hangon, de ugyanez történik eGörögország és eTörökország között is az ún. „e-genocidium” kapcsán. E-Magyarország e két, lényegileg ugyanolyan jelenséget egyaránt rossz szemmel nézi és reméli, hogy sikerül mindkét esetben a nevezett országoknak megtalálni a demokratikus államokhoz méltó hangot.
Szeretnénk rámutatni arra, hogy eMagyarország továbbra is érdekelt az MA fenntartásában. Bebizonyosodott ugyanis, hogy az Európában való túlélés zálogát jelenti a jelenlegi helyzetben az, ha egy ország betagozódik egy szövetségesi rendszerbe, mivel ahogyan az előző hadügyminiszter, BB korábban megállapította, nincsen több „helyi háború” az eRepublikon. Nincs illúziónk afelől sem, hogy eSzlovénia is ezért kényszerül az Északi Szövetség (NA) felé tájékozódni a már megkötött MPP-k által. A jövőben Európa államainak kerülnie kell a fegyveres konfliktusokat és mindenkinek a hosszútávú béke kimunkálásán kell fáradoznia, mivel mind a politikai, mind pedig a gazdasági észszerűség ezt kívánja meg.
A spanyol külügyminisztérium legutóbbi közleményében rámutatott az MA alapokmánya kapcsán a tagságban uralkodó kétféle szemléletre, miszerint vannak tagok, akik alapvetően csakis védelmi egyezményként fogják fel az MA-t, vannak tagok pedig, akik nem zárják ki egy esetleges terjeszkedő háború lehetőségét sem az MA zászlói alatt. Meglátásunk szerint az MA alapító okirata világosan fogalmaz preambulumában, amikor azt írja, hogy „a Mediterrán Szövetség egy nemzetközi szervezet, célja a közös védekezés, amit a tagok által elfogadott, bármely kívülről jövő támadással szembeni kölcsönös védekezés útján valósít meg.” (The Mediterranean Alliance is an international organization aimed to collectively defense whereby its member states agree to mutual defense in response to an attack by any external party). Véleményünk szerint ez elvi állásfoglalás, amelyet nem lehet kétféleképpen magyarázni, az egyes tagországok által követni akart terjeszkedési politika lehetősége sem olvasható ki e mondatból. Ugyanakkor egy támadás lehetőségét nem zárja ki a megállapodás, amint arra a 11. és 12. pont rámutat, hiszen a tagországok kétharmadának “igen” szavazata szükséges a támadó jellegű akciókra való szövetséges felhatalmazáshoz. Ám e kitételeket csakis a preambulumban megfogalmazott alapelvek fényében lehet értelmezni, mivel az előrébb való a további rendelkezéseknél. Vagyis nem kínálkozik elvi lehetőség egy háború megindítására, kivéve akkor, ha az egy nagyobb háború elkerülésének eszközéül szolgálhat. Egy nagyobb méretű háború elkerülése ugyanis legalább annyira fontos, mint a folyamatos béke fenntartása és van úgy, hogy ennek csakis egy esetleges kisebb fegyveres konfliktus lehet a biztosítéka. Ellenséges országok térnyerésének megakadályozása, vagy imperalista szándékok kellő időben való meggátolása eshet ilyen megítélés alá.
Mindazonáltal megfontolandónak tartjuk az alapokmány módosítását, amennyiben annak néhány pontjával a tagországok többsége nem elégedett, ám véleményünk szerint e tárgyalások során is mindvégig szem előtt kell tartani egész Európa érdekét, vagyis azt, hogy az MA-nak a hosszútávú béke letéteményeseként kell alakítania az európai politikát. Országunk minden olyan elképzelést támogat, amely a fenti célok megvalósításához közelebb viszi Európát.


KÖZLÖNY

Az Új Világ 234. napján közzéteszem a eMagyarország Mediterrán Szövetségbe delegált tagjainak listáját, akik jogosultak részt venni a szövetség tanácskozásain és a hivatalos magyar álláspontot képviselni.

A delegáltak július hónapban a következők:

[a url=http://www.erepublik.com/profile-62181.html]Haglee[/a] – eMagyarország elnöke
TĂłth TamĂ& - eMagyarország hadügyminisztere, megbízott szövetséges parancsnok
[a url=http://www.erepublik.com/profile-557912.html]Thomas Reid[/a]– eMagyarország külügyminisztere
[a url=http://www.erepublik.com/profile-151361.html]ArCrimson[/a] – speciális megbízott
[a url=http://www.erepublik.com/profile-192901.html]BB[/a] – speciális megbízott







Thomas Reid, sk.
külügyminiszter