[ICS] Törökország és a szövetségi együttműködés

Day 4,875, 09:25 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Sziasztok!

Ma egy külpolitikai, vagyis inkább nemzetközi politikai kérdésben szeretném megosztani a véleményem veletek.

A lényeg röviden annyi, hogy Törökország egy orosz kereskedelmi embargóra válaszul megtámadta Oroszországot, elfoglalta a fontosabb bónusz-régiókat és megszállás alatt tartja őket. Mivel a törökök TW-t folytatnak a CODE oldal szinte valamennyi államával, így Magyarországgal is, az orosz régiókba elhelyezett cégek gazdái nem tudnak termelni.

Kicsit bontsuk ki az események fonalát!

Az előzményekről annyit, hogy nagyjából egy hónappal ezelőtt számomra ismeretlen okból az orosz kongresszus elfogadott egy kereskedelmi embargót Törökországgal szemben. Ez valószínűleg a török cégeseket és kereskedőket is érintette. Bár ezt csak feltételezem, mert különben tulajdonképpen értelmetlen lenne a megtorlás.

Szóval erre berágtak a törökök és háborúba kezdtek Oroszország ellen. Itt érdemes megjegyezni azt, hogy Oroszország a Pacifica szövetség tagja és egyébként a korábbi Asteria-Code szembenállás idején nem emlékszem, hogy bármikor is aktívan beavatkoztak volna a code ellenében. Ha esetleg volt ilyen, akkor elnézést kérek, de egyszerűen nem rémlik.

Az oroszok törekedtek viszonylag stabil termelési környezetet teremteni a cégezők számára. Ez többnyire sikerült is nekik, hiszen a reswar idején, kihasználva a hatalmas földrajzi távolságokat, fullos régiókat hoztak össze a fontosabb iparágakban. Emellett az adópolitikai környezetet is kiszámíthatóan irányították. Stabilan alacsony munkásadó jellemezte őket. Végül, de nem utolsó sorban pedig ügyeltek arra, hogy az előzetesen meghirdetett termelési régiókat még véletlenül se érintse TW.

Nem véletlen tehát, hogy sok Code oldali játékos, így magyarok is, oda telepítették a cégeiket. A legutóbbi reswar után nem sok választás maradt, ugyanis a jó bónuszok vagy asteria, vagy asteria-közeli országokban voltak megtalálhatóak. Az ember pedig nem szívesen adózna ellenségeknek, ezért a legtöbben igyekeztek a többé-kevésbé semleges, vagy velünk kevésbé ellenséges országokba telepíteni a termelésüket. Az egyik ilyen volt Oroszország. Én személy szerint spanyol, holland és orosz holdingokat tartottam fenn. Na meg persze egyet Pozsonyban, de az már régóta üzemen kívül volt.

A magyar kormány kommentjeiből, illetve magánbeszélgetésekből megtudtam, hogy a szövetség nemtetszését fejezte ki a török akció kapcsán. Ennek lényegében semmi hatása nem volt és ezt el is fogadta mindenki, mondván a törökök fafejűek úgyis.

Itt jegyezzük meg zárójelben, hogy Törökország de iure nem tagja a Code-nak, miután elhagyta a szövetséget tavaly, ám koábban a nehéz időszakban rendszeresen teljes jogú tagokat megillető segítséget kapott, legyen szó biztonságos bázisokról, vagy legyen szó felszabadulásról. Most, a bannolások után beköszöntő jó életben is azonnal ugyanabban az elbírálásban részesültek, mint a teljes jogú tagok. Kaptak bázisokat erre-arra, kaptak TW-ket szép számmal.

De ezek szerint nekik nem kell figyelembe venni más szövetségesek érdekeit. Megmondom őszintén, arra nem tudom a választ, hogy a magyar kormány részéről volt-e megkeresés a török kormány felé, hogy a magyar cégezők érdekei képviselve legyenek. Vagy nem volt, vagy a törökök nem vették figyelembe az igényt.

Itt jegyezném meg, hogy a magyar kormány részéről egészen biztosan felmerült olyan ötlet, hogy szlovák-török TW-vel biztosítsunk lehetőséget a törököknek arra az eshetőségre, ha még a lengyeleket is megtámadnák, csak nem sikerülne az első támadás. Szerencsére erről sikerült lebeszélni őket, furcsa módon pont a puccsistákkal karöltve, akik egyetértettek velem abban, hogy totálisan értelmetlen a lengyelek támadásához asszisztálni.

Lengyelország soha nem támadta meg Magyarországot, ráadásul nekünk, szlovákiai csapatnak még számtalanszor segítettek is térképen maradni (katonailag, diplomáciailag), szóval egyáltalán nem tartottam volna korrektnek, ha a területünket adjuk és elzárással segédkezünk a támadásuknál.

De térjünk vissza a török-orosz témához! A legújabb fejlemény, hogy a törökök beadtak egy munkásadó emelési javaslatot, amivel egyrészt a saját cégeseiket is megszivatnák, másrészt újabb bosszút állnának az oroszokon. Mellékhatásként pedig minden Code oldali játékost ellehetetlenítenének, aki ott próbálna termelni.

Szeretném világossá tenni, hogy nincs már személyes érintettségem, mert én nem bíztam sem a magyar, sem a code külügyeseinek érdekérvényesítő képességében, ezért fogtam magam és elköltöztettem az egész kócerájt máshova. Egyébként WTD lett a szerencsés. Bízom benne, hogy a kajabónuszt illető elhatározás tartós marad és fennmaradnak hosszútávon a bérlések, valamint nem találja ki senki a kormányban, hogy valami létfontosságú ok miatt szövetségesek kezére kéne adni Győrt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a szlovák állampolgárságom ebből a szempontból védelem nekem, mert szerencsére puccsista vezéreink odakint nem nyitottak boldog-boldogtalannal TW-t, csak egy-két jelentéktelen országgal fut edzőháború. De magyar honfitársaimnak nincs ilyen szerencséje.

Ezért is írtam ezt a cikket most, hátha elindul valami közös megoldás-keresés a kormány részéről is.

Én a következő lehetőségeket látom a megoldásra:

1. Törökökre szövetségi nyomást gyakorolni és legalább a munkásadó emelést leszavaztatni. Legjobb lenne persze az értelmetlen konfliktust lezárni.

(A bannok után be volt harangozva szövetségi szinten, hogy az asteria majd megbánja. Ennek ellenére azóta a román területek elleni horvát támadást leszámítva, meg némi iráni határtologatástól eltekintve az asteria országok területein kvázi békebeli állapotok uralkodnak.)

2. A cégesek elköltözését elősegíteni. Elsősorban nem pénzügyileg gondolom, mivel a tokenek elméletileg mindenkinek rendelkezésére állnak, aki nem akar gigantikus cégparkot mozgatni. Információra lenne szükség. A hazai termelési régiókhoz hasonlóan konszenzusosan kijelölni olyan országokat, akiknek jó bónuszai vannak és saját döntésből nem fogjuk megtámadni őket, illetve szövetségi színtéren is kiállunk ezért, ha kell. Kajaipar esetén akár lehet a javaslat a magyar eredeti is, ha ennek tartósságát hangsúlyozni tudja a kormányzat. Mivel mindig ugyanabból a politikai körből kerül ki a magyar elnök, nem hiszem, hogy nehéz lenne ciklusokon átívelő konszenzusokat fenntartani ezen a téren.

Maradok tisztelettel:
ics