Ambient pornit/oprit

Иницијатива........

42 Ziua 2,243, 22:35 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analiză militară Analiză militară

Здраво и живо Македончиња,

Ја пишувам статијава не оти така ми текна туку некое време ги анализирам работиве
освен кавги,поделби и слични други глупости да не набројувам ама баш ништо сериозно не се прај

Прво со бејби бум знајме дека е тешко

citește în continuare »

Мој втор eРоденден

38 Ziua 2,223, 00:50 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Ај здраво живо брајча и сестри 🙂
Како шо можите да видите денеска наполнив две години активно пустење на еРепубликава прв профил отворив пред 4 години ама некако не ми фајчаше умо и го баталив ама то беше ептен кратко.
А за овај сегашниов ко почн

citește în continuare »

За пијање пијај само умо не си го пијај [Втор Дел]

9 Ziua 2,109, 10:38 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Втор Дел


Сабајлето станав во осум и пол сато мајками седеше на каучо и гледаше низ пенџере и дробни солзи ронеше,солзите и капеа по шало шо го плетеше
За резил ме напрај пред комшите Абре господе как

citește în continuare »

За пијање пијај само умо не си го пијај

13 Ziua 2,107, 23:45 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Приказни од Џумерко 🙂

Во времето ко шеташе госпо по земја јас не го видов оти по мажи не се пулам,
зато пак ТВ-Скопје работеше со полна пареа па имаше работа и за добри и за лоши глумци.
Мене ми стиг

citește în continuare »

Приказни од Џумерко [Пародија] Трет Дел

2 Ziua 2,097, 02:35 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


Одамна ама многу многу ептен многу одамна,од многуте одамна уше тро фазла во Прилеп во кујчата на Димко Рајатоски тутуно-производител и Спасија Рајатоска д … citește în continuare »