Ambient pornit/oprit

Поделба на 3к7 само за членовите на Т М О Р О

123 Ziua 1,946, 10:31 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentЗдраво еМакедонијо !Јас денеска решив да правам поделба само за членовите на Т М О Р О
За да добиете 3к7 треба да се јавит доле в … citește în continuare »

Where is Greece [Funny strip]

17 Ziua 1,934, 11:55 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublikHello, eCitizens today I have prepared a Funny Strip for Grece enjoy!
[img][/img][img][/img][IMG]http://imageshack.us/a/img507/4682/new2x.jpg[/[/img] … citește în continuare »

Поделба на 1000 q7 тенкови [BoKi]

204 Ziua 1,916, 10:25 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


За да добиете по два Q7 тенк потребдно е да го направите следново:
- Да ме додадете за пријател
- Да се претплатите на статијата
- Да гласате на статијата
- Да ја шаутнете статијата
- Да ми … citește în continuare »

Поделба на 100 енергија за сите [BoKi]

124 Ziua 1,903, 08:27 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


За да добиете 100 енергија треба да го направите следново:
- Да ме додадете за пријател
- Да се претплатите на статијата
- Да гласате на статијата
- Да ја шаутнете статијата
- Да ми напишет … citește în continuare »

Поделба на Q7 тенкови

164 Ziua 1,885, 11:04 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertismentОва ми е прва статија како делам Q7 тенкови... Вие добивате Q7 оружје кое се надевам го пукате за еМакедонија, а јас добивам претплата и глас со кои имам поголема можност да добијам ММ Медал.
citește în continuare »