Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Ushtare te Albanian D1 !

Ziua 1,829, 07:35 Publicat în Albania Albania de Cerciz.TopulliUshtar te Albanian D1 pershendetje
Dje me date 21,11,2012 Komanda e Albanian D1 eshte kaluar nga Jonkastrioti tek une .
Ju bej thirrje te kemi nje fryme bashkpunimi reciprok .
Jam i hapur per bashkpunim me te gjithe ju ushtaret e ketij divizioni .
POR ju lus qe te zbatoni urdherat e shtetit eShqiptar meqene se ne jemi MU shteterore dhe luftojme per nder te shtetit .
Urdheri paresor eshte te luftojme per aleatet tane eGrek .
Shum prej jush kan urrejtie per ta nga Rl edhe une jam njeri prej jush .
Por eShqiperia dhe eGreqia ne kete loje jane aleat edhe ata po na ndimojne ne duke larguar armikun tone te betuar fyrlolsat .
Perse duhet te luftojme ne per eGreqin .
Duke luftuar per greqin i bejme nder Shqiperis jo greqis sepse pas largimit te sllaveve nga territoret tona, ne mund ti marrim ato shum thjeshte sepse jemi te dy palet pjes e Aleances EDEN .
Jonkastrioti CP aktual i eShqiperis po ben nje perpjekje te madhe qe me 28 nentor ne te kemi sa me shume territore te SHQIPERIS ETNIKE .
Duke mbrojtur me dinjitet te drejtat tona tek aleatet .
Une kam qene skeptik shpesh here me CP e tjere per kete ceshtje por tek CP aktual e kam verejt kete cilesi .
Per detaje te tjera nuk kam kopetenca te shprehem edhe pse jam ne dinjeni te disa gjerave.
Sic e dini ndima ditore ne Albanian D1 nuk ka sepse po pregatitemi per diten e madhe te 100 VJETORIT.
Por pas kesaj date gjithcka do te vazhdoi normalisht .
Do te njoftoeni ne ditet ne vazhdim per te rejat e organizimit te luftimeve gjate kongresit dhe per organizimin e madh per 100 VJETOR .
JU bej thirrje te jemi dinjitoz ne zbatimin e urdherave strategjik.
Le ta tregojme veten qe (edhe pse nje pjes e madhe prej jush jane lojtar te rinje) dime te organizoemi edhe te triumfojme ne te gjitha betejat .
Numri jone i madh ne Albanian D1 na favorizon qe te jemi triumfator ne kete divizjoj .
Por qe te jemi triunfator duhet DISIPLIN .
Ushtria ka disiplin edhe disiplina eshte zbatimi i urdherave .

Rrofte Shqiperia
Rrofte Albanian D1
O7

Komadant i Albanian D1
Cerciz.Topulli (Klitoni92)
 

Comentarii

PerparimKosova
PerparimKosova Ziua 1,829, 08:18

V+S, urime komandant: )

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,829, 08:22

PerparimKosova
O7

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,829, 08:32

V

EFALB
EFALB Ziua 1,829, 09:07

V

HELMI AL
HELMI AL Ziua 1,829, 09:53

urime po na thuaj linkun per ndihmat se nqs nuk na ndihmoni me arme dhe ushqime mos pritni qe me nje dit pune 20 all te bejme namet ne lufte

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,829, 09:55

Sic e dini ndima ditore ne Albanian D1 nuk ka sepse po pregatitemi per diten e madhe te 100 VJETORIT.

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Ziua 1,829, 10:54

V+S

Andiroid
Andiroid Ziua 1,829, 11:22

V zoti comandant

Vetem mos mer me Ban tani qe u bere me pergjegjsi!

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,829, 11:40

Andiroid une kam qene me pergjegjesi edhe me perpara 😉
Por ban per fain tim nuk marr me 😉

AqifPasha
AqifPasha Ziua 1,829, 11:55

V

Elvis Lako
Elvis Lako Ziua 1,829, 12:29

V

mbret pirro
mbret pirro Ziua 1,829, 13:30

big VOTE

Crazy Alboz
Crazy Alboz Ziua 1,829, 14:19

Bravo urime 😃
do jesh i zoti sigurisht 🙂

PraeIllyric
PraeIllyric Ziua 1,829, 15:08

o7

kushtrimzz
kushtrimzz Ziua 1,829, 15:47

o/

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,829, 22:57

O7

armandshala
armandshala Ziua 1,830, 23:33

klikoni dhe lexojeni...shume e rendesishme..
http://www.erepublik.com/sq/article/une-kam-nje-enderr--2162282/1/20

Kujtim HazZiri
Kujtim HazZiri Ziua 1,830, 01:27

V

M4RL3Y
M4RL3Y Ziua 1,830, 04:35

o7

Fessti
Fessti Ziua 1,830, 10:15

v

briano87
briano87 Ziua 1,830, 10:30

voted

Warlili2
Warlili2 Ziua 1,830, 14:08

flamurin qe ke vendosur nuk eshte i sakte, ju lutemi vendoseni shqiponjen me nofullen e poshtme

i Krisuri
i Krisuri Ziua 1,830, 20:54

Aiiii tash do ta shoh serbi e maqedoni e greku, e malazezi se ksuh jemi ne....

Ch3 Gu3var4
Ch3 Gu3var4 Ziua 1,831, 00:00

V po shpjegoi ca eshte Edeni se sh lojtare te rinj nuk e din, gjithashtu edhe shkurtimet mir eshte qe ku i drejtohen lojtareve te rinj te jene ne kllapa se cdmth ne menyre qe ti mesojn

renato sardi
renato sardi Ziua 1,831, 04:05

Urime

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.