The ConstruKction of the Party. Тези щодо розвитку United Ukraine, частини 2 і 3

Day 646, 18:09 Published in Ukraine Ukraine by Rednif Tap

Тези розвитку партії United Ukraine
Або чим зайняти 502 людини після 25 серпня.


Частина 2. Політична кухня.

Столові прибори: партійна каса, квитки і всі матеріальні питання

По-перше, квитки. Для того, щоб проголосувало 555 людей (а це мінімум, який буде голосувати), необхідно близько тисячі квитків. Ясно, що треба починати закупки вже зараз. Але якщо проводити закупки централізовано, ціна одного квитка буде значно меншою, правда? Тож, пропоную таку схему: запропонувати якому-небудь бізнесменові (або партійному функціонерові, один чорт) мандрувати по світу цілий місяць, скуповувати квитки, де вони будуть дешево і передавати їх у партійні фонди. Партійні фонди, у свою чергу — координаторам, «ключовим» кандидатам і анти-ТОшникам. Виборці, яким вже виповнився, скажімо 12 левел, купують квитки за пільговою ціною у своїх кандидатів, молодшим ці квитки даруються. Так, треба дуже обережно поводитися з логістикою, щоб ці квитки не залежувались, не створювали заторів і якомога швидше доходили до кінцевої мети — але навіть 2-3 організації можуть пропустити через себе тисячу квитків за місяць. Схема потребує початкового вкладу, але він повертається вдесятеро — уявіть собі різницю в ціні навіть у одну гривню на квиток.
Отже, початковий вклад. Щоб не залучати нічиїх особистих коштів (точніше, щоб ці особисті кошти одразу ж перетворилися на партійні) необхідно створити організацію — партійну касу. Списки донейтів для організації видно всім, тож кожен зможе
і гідно вшанувати меценатів і проконтролювати, щоб гроші і квитки пішли куди треба. Після створення — обов’язкове пожертвування від кожного кандидата — скажімо, 2-3 золотих. Далі, вже на ті гроші, що надходять від продажу квитків виборцям каса здатна буде забезпечувати свої операції самостійно. В перспективі треба задуматись про відкриття партійного підприємства квитків. Вибачте, виробники квитків еУкраїни!
О, і, звичайно ж, сподіваюсь е-українці будуть свідомими громадянами і в касу безперестанку стікатимуться пожертвування 🙂
А держава нехай профінансує вибори теж прямо в партійну касу — грошима або квитками. Якщо потрібні конкретні цифри — нехай, наприклад, уряд компенсує квитки виборцям, молодшим за 12 рівень, або всім анти-ТОшникам. Так, лідер партії (або скарбник, якщо це буде окрема посада) має скласти звіт про кожну державну гривню і кожен квиточок. Тоді це буде чесно і етично.
А ще треба роздерибанити 70 золотих на рахунку партії — з ними все одно більше нічого не зробиш. Наприклад, по 10 золотих на рекламу кожному з п’яти осередків і ще 20 на рекламу партії, менторства і анти-ТО. Або всі 70 на рекламу просвітницьких статей про роль партії у житті кожного громадянина. Catchy слоган, свіжі ідеї в оформленні, оцінка цільової аудиторії — за цим треба звернутись до маркетологів. Сподіваюсь, серед нас хоч один є.


Інгредієнти для приготування, частина перша — українці

Трьома рядками вище я згадав про менторство. Я знаю, що це державна програма, але, як на мене, програма менторства чудово підійде для партії. У здоровому суспільстві кузнею кадрів для держапарату є партії, тож саме в партії мають приходити новачки, які хочуть проявити себе в політиці. А згодом партійна програма менторства, вже за багатопартійної еУкраїни, може стати основою сильної партії. Втім, це вже вирішувати лідеру партії/міністру освіти. На цей місяць ментори — критичне питання як для партії, так і для держави, тож все одно розгляну їх тут.
Протягом наступного місяця кожному новачку має приходити крім листа від президента (в офіційному тоні) також казуально-дружній лист від потенційного ментора з пропозицією допомоги у грі. Можна навіть розподілити між менторами всіх мешканців еУкраїни нижче сьомого рівня — якщо менторів буде достатньо, звичайно. Шістнадцять менторів у нас буде як тільки з’являться шістнадцять кандидатів у конгресмени. Треба буде залучити ще принаймні стільки ж високорівневих гравців — сподіваюсь, провал цих виборів зможе їх розворушити.
Ментором бути нескладно — просто треба втримати новачка в грі і зацікавити його перспективою. Ну і допомогти розібратися у всіх механізмах. А 22 числа всі ментори мають сказати своїм вихованцям про важливість виборів, і попризначити їм регіони. Все просто. В теорії, звичайно 🙂
А ще, наприклад, можна проводити опитування серед новачків з проханням оцінити свого ментора, і найкращим менторам видавати заохочувальні призи. Хоча, звичайно, найкращою оцінкою ментору будуть голоси за нього на виборах.


Інгредієнти для приготування, частина друга — іноземці

15 серпня приготувало нам ще один сюрприз — появу іноземно орієнтованої партії. Переговори з UNLP, яку очолює колишній американець — чудова нагода отримати дружній електорат. Хоча б тому, що якщо ми їх проігноруємо, електорат буде недружнім.
Так, це небезпечна справа, але я майже впевнений, що люди, які переїхали в нову країну почати нове життя, якщо вони в цій країні почуватимуться комфортно, не стануть цю саму країну здавати румунам чи угорцям.
Ми можемо надати громадянство 130 американцям, канадцям, італійцям і решті бездомних. Країна без війн, яка тільки починає розвивати свою економіку. Високі зарплати, активне життя — нам знову знадобиться маркетолог 🙂
Все, що треба — звернутися до лідера UNLP і домовитись з ним про співпрацю. Чітко обумовити, скільки і де кандидатів він виставлятиме, і за кого проголосують його виборці. І тоді ми йому допоможемо, надавши громадянство його наступним виборцям. І, можливо, навіть частково профінансуємо рекламну кампанію в Угорщині, Індонезії, Ірані, Португалії, Росії — тобто, в країнах-окупантах, на територіях яких знаходиться наша цільова аудиторія.
Так, цю партію легко буде захопити назад — але мені здається, що від співпраці виграємо ми всі. Крім того, якщо ми дамо поштовх для розвитку другої партії, це закладе основу для міжпартійного плюралізму в еУкраїні. Як на мене, цього можна прагнути.
Просто треба слідкувати, щоб вони нас не зрадили. І, звичайно, дивитись, щоб нас була більшість.
До речі, ще одна ідея — можна створити державну комісію з іміграції, яка і вестиме співбесіди з потенційними виборцями UNLP. А конгресмени надаватимуть громадянство з подачі цієї комісії. Крім того, якщо для цієї комісії створити організацію — це буде ще один склад для трафіку квитків на вибори. Втім, це вже державницькі справи, а я зараз хочу повернутись до партійних. Переходимо до солодкого.


Частина 3. Солодке.

Аперитив: вибори президента і партійних президентів

Повертаємось до партійних справ. Вибори президента партія може залишити поза увагою. Треба тільки провести праймеріз серед можливих українських кандидатів, щоб на вибори виставити одного. Бо два українських гетьмана не зможуть тягатися з паном Робіусом.
А от вибори партійних президентів — штука цікава. По перше, вони проходять за 10 днів до парламентських, тож це буде чудова репетиція організації ТО і анти-ТО. Для того, щоб виставити в Донбасі більше двох (а краще, 5-6) кандидатів у конгрес, треба буде захистити від ТО партію буддистів і UNLP (якщо ми з нею будемо співпрацювати). А ще можна ж буде спробувати захопити якусь із румунських — просто аби вони не розслаблялись. Висновок: до 15 числа має бути готовий кістяк анти-ТО бригади. Бажано вже на той час мати 100-150 анти-ТОшників.
О, а ще румуни можуть спробувати кинути всі свої сили на ТО нашої партії. І якщо вони це зроблять, у них є всі шанси. От сміху тоді буде 🙂


І, нарешті, десерт: партійна структура

Так, про партійну структуру я хотів поговорити ще на засіданні партії тиждень тому, але чат — не найкраще місце для розлогих дискусій. Тому я висловлюю свої думки тут, а ви виправляєте і доповнюйте. Консенсусом ми знайдемо таке становище, яке влаштовує всіх.
Спершу, дозвольте мені невеличкий відступ. Ереспубліка — це лише гра. Гра, в якій люди тримаються завдяки ентузіазму і добрій волі. Ігровими методами змусити когось до роботи — нереально. Працювати на партію має бути приємно. У мене був невеличкий досвід роботи з громадськими організаціями (ні, Alexey Mac, я зараз не хвалюсь і не займаюсь популізмом, я хочу підкріпити свою тезу), і я можу сказати — для того, щоб довгий час працювати на ентузіазмі, людина має: а) знати сферу своїх обов’язків; б) бачити результат своєї роботи. Те, що я запропоную прямо зараз — це сфери діяльності, в яких партія має проводити свою роботу. Одна людина може займати кілька сфер діяльності, або кілька людей можуть розділити одну. Головне — не звалювати на одну людину занадто багато, та не залишати одній людині занадто мало. Також я хочу створити структуру, яка була б максимально мобільною і життєздатною у випадку зміни політичної ситуації.
До речі, поки що така структура висування кандидатів (з 5 координаторами) дає досить великий простір для внутрішньопартійного плюралізму (я маю на увазі в першу чергу політичні та ідеологічні погляди). Згодом, коли з’явиться позиція партії не тільки щодо питання захисту еУкраїни від ТО, а я щодо політичних та економічних питань — треба бути дуже уважним щодо внутрішньопартійної дисципліни 🙂

Отож, сфери діяльності:
1. Загальна координація всіх напрямків діяльності. Людина на цій посаді завжди має знати кого треба спитати, щоб отримати потрібну інформацію або досягти потрібного результату. Це, звичайно, лідер партії.
2. Координатори виборів (5 шт.). Про них я вже писав. Якщо кандидати від партії — це тимчасова посада, раз на місяць, то координатор виборів — уже постійний партійний функціонер. Після закінчення цих виборів він одразу береться за наступні.
3. «Ключові» кандидати від партії (11 шт.) — допомога координаторам і організація виборів безпосередньо за себе (і за «другорядних» кандидатів)
4. «Другорядні» кандидати — партійні функціонери, члени уряду і перспективні новачки, які не займались безпосередньою координацією виборів.
5. Скарбниця. Трансфер квитків до координаторів, звітність по партійній касі. Самостійно чи через підрядника — масова закупка квитків. Фінансування рекламних кампаній (в тому числі і фінансування розробки рекламної стратегії)
6. Співпраця з іншими партіями — поки що це лише UNLP, партія буддистів та привид Independent Ukraine. В перспективі партій має бути більше.
7. Координація ТО та Анти-ТО. Облік. Проведення тренувальних зборів та перекличок. Вміння швидко реагувати, відпрацювання швидкої реакції всередині підрозділа. По суті, ще одна армійська структура.
8. Координатор внутрішньопартійних зборів. Прийняття і обговорення програмних документів партії, організація голосування по їх прийняттю. Прийом скарг виборців на «їхніх» конгресменів 🙂
9. Координація роботи конгресу. Точніше, парламентської фракції. Моя позиція така — структура партії і структура державних органів мають бути повністю окремими. Так, міністрами в ідеалі стають члени партій, але їх робота як міністрів ніяк не стосується роботи партії. Крім ідеологічних питань звісно. Тому має бути людина, яка буде медіатором між партією (і волею партії, див. п. 😎 і урядом. І заодно координувати голосування в конгресі 🙂
10. Координатор менторів. Якщо все-таки, ментори будуть партійною справою.
11. Прес-секретар. Офіційна газета партії, красиві прес-релізи і ефективні рекламні кампанії.

2 заступника голови обираються окремо серед тих людей, які вже займають якусь партійну посаду (наприклад, скарбник і координатор анти-ТО). Поки наче все — якщо є ще якісь ідеї, додавайте.

Щодо прийняття рішень у партії, то я поки що бачу таку структуру: всі активні члени партії, присутні на форумі, вважаються політрадою партії. Основні рішення приймаються більшістю голосів.
Голосування у партії відбувається так: людина на посаді (😎 створює тему у закритому розділі партії з проектом рішення. Тема має бути відкритою хоча б день, туди партійці скидають пропозиції по уточненню чи зміні деяких питань проекту. Потім, якщо немає активного обговорення (модератором обговорення має виступати все той же 😎, тема закривається, і створюється тема з заголовком «ГОЛОСУВАННЯ: бла-бла-бла (назва проекту)», яка відкрита рівно 24 години. Якщо більшість за — вуаля, рішення прийнято. Так само можна призначати партійців на посади чи затверджувати партійні списки кандидатів.


Рахунок

Дякую всім, хто дочитав до кінця. Вибачте, що тягнув так довго — частина пропозицій у мене була готова до виборів, але самі вибори, звичайно, внесли свої корективи, а потім треба було узгодити мою позицію з тезами президента партії. Я розумію, що кожен день до 25 вересня на рахунку, але сподіваюсь моя стаття допоможе організувати роботу партії максимально ефективно. Будь ласка, приділіть трохи часу на обмірковування і обговорення цих тез — все-таки, це *ваша* партія. І ваша країна 🙂

Щиро,
Редніф Тап.