Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Si te prodhojm energji elektrike 2 ?

Ziua 1,912, 01:15 Publicat în Albania Albania de Periodifikimi

E dim se kemi nevoj per energji elektrike,por si ta prodhojm ate ?
Per dallim nga plani i par qe energjin elektrike ta fitojm prej energjis se qenieve te gjalla,
tani kemi nje plan tjeter.
Ta ndertojm nje hidrocentral,por si ?
Ne duhet qe ta ndertojm nje kazan te madh ne maje te nje mali,kazanit te ja ndertojm nje dige
si dhe shtratin qe lidhet me kazan.
Hidrocentrali mos t'harojm ta cekim do te funksionoh me peshtym.
Per ti terhequr qytetaret te peshtyn, ne ne fund te kazanit do vendosim foton e ndonje personazhi
qe ne shqiptart ja kemi inat.
Dhe shum e thjesht grumbullojm peshtym dhe me ane te "Pshtymocentralit" e kthejm ne energji elektrike
PRANOJM EDHE IDETE DHE SUGJERIMET E TE TJERVE NE KOMENTE.

 

Comentarii

for Vendetta
for Vendetta Ziua 1,912, 03:15

1nc

Endrit zekaa
Endrit zekaa Ziua 1,912, 04:06

Hahahhahahahaha shum e forte
vote and sub

armandshala
armandshala Ziua 1,912, 08:39

e bajm kazanin si vc dhe kejt ja pshurrin foton.... e qujm pshurrcentrali.

Periodifikimi
Periodifikimi Ziua 1,912, 09:18

Projekti ardhshem do t'jet pshurocentrali 😃

sannctumy
sannctumy Ziua 1,912, 11:27

AHHAAHAHAHA V+ S

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,912, 11:39

duhet bere edhe nje rruge qe njerezit te shkojne deri tek kazani per te peshtyre apo pshurur !!!! mundesiht nje rruge me kater korsi qe mos te kete bllokime te rruges dhe rrjedha e makinave dhe si rrjedhoj e shurres apo e peshtymes te jete e vazhdueshme!problemi vetem eshte se bezina kushton shume dhe si rrjedhoj i bije me me leverdi qe ne vend te pshurrocentralit te blejme ca qirinje dhe te mbledhim mendjen! por mund te shfrytezosh edhe idene e nje termocentrali qe te ket si mjet djegez gazrat organik qe prodhojne njerezit apo kafshet! keshtu te pakten nuk ke nevoj te shkosh deri ne maj te malit per te pshuruar apo peshtyre!

Peja001
Peja001 Ziua 1,912, 14:34

na shqiptart kem me bo PERPETUM MOBILE TE LLOJIT TE PAR per ata qe e din qka osht

Tacaj Ballin
Tacaj Ballin Ziua 1,934, 12:44

S + V

Gentrit SylaRMA
Gentrit SylaRMA Ziua 1,941, 05:01

Qysh Duhet Me BO Me Er

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.