Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Ministria e Integrimit & Kabineti Qeveritar (nqs fitojme zgjedhjet)

Ziua 1,872, 13:09 Publicat în Albania Albania de Cerciz.Topulli

Gjate mandatit tim si CP eshte vendosur qe te krijohet edhe nje Ministri e re e cila do te bashkepunoje fort me Ministrine e Edukimit gjithashtu dhe me ministrite e tjera.

Ministria e Zhvillimit dhe Integrimit

Kjo ministri synon ne zhvillimin e lojtareve ( jo vetem lojtareve te rinj por edhe atyre me eksperience ne loje) . Gjithashtu nje prej qellimeve te kesaj ministrie do te jete edhe zhvillimi i njohurive te lojtareve te vjeter te cilat nuk mund ti cilesoj si te gabuara. Lojtaret mendojne se vetem ata me eksperience duhet te jene kongresmena, ministra apo ku di une. Kjo ministri do te ngreje zerin per ti dhene eksperienca edhe lojtareve te rinj sepse nese ne nuk i mesojme ata, ky vend s'ka per t'u zhvilluar KURRE ! Dhenia e pervojes lojtareve te rinj do te thote dhe nje Integrim per kete vend .

ZHVILLIM = INTEGRIM

Integrimi do te luaje rolin e tij ne Shqiperi duke e cuar afersisht ne nivel te barabarte me USA . Do te vihet ne funksionim forumi shqiptar > http://forum.alvision.net < i cili mund te kete disa ane pozitive me shume sesa chati per te gjithe lojtaret . Partite politike nuk do te jene thjesht "sa per numer" por duhet te fillojne te funksionojne si per shembull Partia Revolucionare e cila organizon mbledhje vazhdimisht ne chat dhe degjon zerin e secilit anetar dhe jo si disa parti te tjera te cilave nuk dua tua permend emrin por vazhdojne rrugen e tyre duke u zgjedhur cdo muaj pothuajse i njejti PP dhe ky PP cdo muaj vendos veten e tij ne krye te listes per kongresmena nga partia e tij.
Besoj se kaq do mjaftoje si fillim per kete parti te re por me ambicie te medha. Falenderoj Serxhion i cili solli keto ide te mrekullueshme per krijimin e kesaj Ministrie .
Kabineti i Mundshem per muajn Janar :

President (CP) : Cerciz.Topulli

Prime Minister : JonKastrioti

Minister i Mbrojtjes (MoD): Medzeli

Zv. Minister i Mbrojtjes (vMoD) : Soldier 1995

Keshilltar ne Ministrin e Mbrojties : Ujku76 , Lilo1

Minister i Puneve te Jashtme (MoFA): LMatadoR

Zv. Minister i Puneve te Jashtme (vMoFA)- Dible21

Guvernator (Governor) - : Arius Argiri

Minister i Puneve te Brendshme (MoHA) : Crazy Alboz

Zv. Minister i Puneve te Brendshme (v.MoHA) – Aqif Pasha

Minister i Edukimit (MoE) - Gentian A Berbati

Zv. Minister i Edukimit (vMoE) – (Genti po pregatit stafin kontaktoni me te )

Minister i Imigracionit (MoI) : Monsieur DjOnce

zv.Minister i Imigracionit (v.MoI): Illyrian The RevengeRRrofte Shqiperia pa te tjerat nuk kane rendesi .


Me respekte : Cerciz.Topulli (Klitoni92)

FITOFTE ME I MIRI

 

Comentarii

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 1,872, 13:13

komenti i pare i rezervuar per mua 🙂

drizja
drizja Ziua 1,872, 13:14

🙂 te gjith emra qe s'kan qen noi her ne qeveri. 🙂 shum bukur

MeDzeLi
MeDzeLi Ziua 1,872, 13:15

V + përgatitur maksimum për ta dhënë kontributin në lidhje me ministrin e mbrojtjes,
Do ringjallet ministria e mbrojtjes dhe do bindesh me punën time në këtë fushë !

Shpresoj të fitojnë më të mirët ; )

ujku76
ujku76 Ziua 1,872, 13:19

o7
Suksese!

Ajdin Ajdini
Ajdin Ajdini Ziua 1,872, 13:36

a dot na shetitsh edhe ti n tan boten mej kry misionin e dites me hargju all se kto na kna fik mir a ki mendjen me ba edhe ti marveshje me firomcat apo ndoshta edhe me serbi

A E N E A S
A E N E A S Ziua 1,872, 13:39

Suksese o7

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Ziua 1,872, 13:46

Suksese

Krye Qendra
Krye Qendra Ziua 1,872, 14:02

Suksese o/

enzq
enzq Ziua 1,872, 14:04

Suksese o/

IsSaBoletini
IsSaBoletini Ziua 1,872, 14:58

@IsaBoletini dhe gjith NIPAT-e-NIPIT me familje, e me katund, do votoj KOMANDANTIN92 per president, kete e ke te sigurt nga une !

Vetem me qellim qe te ndrrohet qeveria dhe te kena ndryshim, se na myten gjith qeveria e njejt pfffff : D

Vetem nje lutje per qeverin nqse behet :ishalla qe ISA BOLETINiT (mue) ishalla qeveia na siguron BARUT kunder shkaut : D , kjo eshte lutja ime per ju!

Ishalla fiton 😕

Ali.Pash.Tepelena
Ali.Pash.Tepelena Ziua 1,872, 14:58

╔╦╗─╔╦╗─────╔╗
║╔╬╗╠╣╚╦═╦═╦╬╣
║╚╣╚╣║╔╣╬║║║║║
╚╩╩═╩╩═╩═╩╩═╩╝92
╔═╗────╔═╦═╗
║╬╠═╦╦╗║╔╣╬║
║╔╣╩╣╔╝║╚╣╔╝
╚╝╚═╩╝─╚═

Arius argiri
Arius argiri Ziua 1,872, 15:19

nese une jam njeriu i kohes qepes ninoja me shok qe voton ti mor koqe kandari i bijen te jene te kohes se mutit ! apo jo???

MeDzeLi
MeDzeLi Ziua 1,872, 15:41

@Klitoni92@ Nëse ke armiq, ke arritur diçka. Ti vazhdo punën tënde, ata nuk të bëjnë asgjë, veq se ata e tregojn karakterin e vet.

Soldier 1995
Soldier 1995 Ziua 1,872, 15:56

╔╦╗─╔╦╗─────╔╗
║╔╬╗╠╣╚╦═╦═╦╬╣
║╚╣╚╣║╔╣╬║║║║║
╚╩╩═╩╩═╩═╩╩═╩╝92
╔═╗────╔═╦═╗
║╬╠═╦╦╗║╔╣╬║
║╔╣╩╣╔╝║╚╣╔╝
╚╝╚═╩╝─╚═

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,873, 02:25

Baca isa dime te then qebaruti nuk na eshte lag e ad nuk na eshte mbaru . kemi me nejt ne kam e tan jeten me luftu ... Qent le te lehin karvani vazhdon perpara 🙂

LiLo1
LiLo1 Ziua 1,873, 03:13

ahahaha i madh immigrati te gjith spijuj e komunista po jan .......... puq puq kujdes se te padisin per shpifje te avokati popullit kris-hasa kto pastaj

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,873, 04:09

hii birgiiiii kiss you esat pasha 🙂 te kam thene qe koha e avnijve do te vije po nuk me kee besuar

illegal name002
illegal name002 Ziua 1,873, 06:15

hej o cerciz e qysh mu sma gjete ni vend ne kabinet e skeni kompjutera te mjaftushem a 😃

ArnoldDjin
ArnoldDjin Ziua 1,873, 14:41

Emra te panjoft te gjith me experienc qe e meritojn 1 shanc te madh...

Fessti
Fessti Ziua 1,873, 16:32

suksese

Catatumbo
Catatumbo Ziua 1,873, 17:51

Kandidati per president fton armiqt tan me votu per te vetem e vetem me fitu.

Shkelet vullneti i votave shqiptare nga armiqt tan dhe te huajt
http://prntscr.com/o9kyr

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.