Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Lajmet aktuale në botë dhe vend, argëtim dhe marketing / Artikulli #3 [1912]

Ziua 1,911, 12:11 Publicat în Albania SUA de LioneX aKa MeDzeLi


Pikë së pari dëshiroj t’i informoj për ndryshimet në STAFF, Ku në vend të LUCIFER aka BIUY dhe SOLDIER 95, kemi zëvendësuar SABRI HAKULI-n ]i cili do fillojë me punë që nga tani !
- E dyta dëshirjojmë t’iu sigurojmë lexues të dashur , që ne asnjë shkrim nuk përdorim për përfitime politike dhe PERSONALE apo për ta mbështetur ndonjë parti, apo objekt politik. E vetmja arsye se pse e bëjmë, është informmimi i qytetarëve të eShqipërisë, në mënyrë sa më profesionale.

Gjithashtu neve kemi hapur një konkurs për ata që dëshirojnë të punojnë në këtë gazetë si eGazetarë , ata që dëshirojnë ju lutem aplikoni : KËTU


* Albanian Elite Unit top 50 MU-të e botës
* Një humbje e radhës për eShqipërinë!
* Projekti mediatik ‘ MADE IN ALBANIA ‘


* Albanian Elite Unit top 50 MU-të e botës

Për çudi rreth ditëve 1905/1910 MU-ja EAGLE ARMY tashmë e njohur si ‘ ALBANIAN ELITE UNIT ‘ (e bashkuar me MU-n SIMSPONS) arriti në top 50 MU-t botërore.
Ajo përmban rreth 15 ZOTA të LUFTAVE [GoW] , dhe ajo siguron 75% DMG të shteti shqipëtarë , dhe çdo ditë ajo shkakton rreth 150.000.000 DËM !

* Një humbje e radhës për eShqipërinë!
Ndër legjendat më të njohura eShqipëtare ‘ EROS-i - ‘ si duket vendosi përfundimisht që të ndahet nga loja dhe nga aktiviteti i tij në qeveri !
Simbas informatave arsyeja kryesore ishte se ai nuk duronte dot robërinë SERBE, dhe se as ai vetë nuk ishte i sigurt se a do mundeshim të liroheshim!
për më tepër shikojeni postimin e fundit nga Ai :


* Projekti i mediav ‘ MADE IN ALBANIA ‘
keni hasur shpesh ju në projektet ‘ SUB4SUB’ që organizohen nëpër eBOTË !
Kësaj radhe ne kemi vendosur që ta ndërmarrim këtë hap mbrenda nesh duke e quajtur projektin ‘ MADE IN ALBANIA ‘ !
Ajo funksionon kështu :
Ju së pari duhet që të regjistroheni duke klikuar këtu :
FORMULARI I REGJISTRIMIT
pas kësaj ju jeni regjistruar në spreadsheet , dhe tani kaloni tek spreadsheet-ti :
VENDI i PUNËS

Çfarë duhet të bëni ?
Ju aty e shihni linkun e gazetës në fund, dhe është normale.
Ju duhet të klikoni tek secila gazetë dhe të ABONOHENI (SUB), dhe t’i dërgoni një mesazh pronarit të gazetës duke i treguar që ia keni bërë SUB, dhe me mesazhin duhet t’ja dërgoni linkun e gazëtës suaj , dhe pas një kohe ai do ia kthej MSG-n dhe do të lajmëroj për kthimin e ABONOMIT !

Ju lutem përkraheni këtë projekt, duke u regjistuar, dhe duke përë ABONIME sa më shumë !
* Aleancë BALLKANIKE
* Rikthehet GREQIA ,TURQIA në proces ...
* Aleancë BALLKANIKE


wiki.erepublik.com gjatë një hulumtimi kam hasur një artikull ku bëhej fjalë për krijimin e një ‘Aleance BALLKANKIE’ .
Në kërë aleancë nuk do të përjashtohet asnjë shtet BALLKANIK, dhe pengesat e vetme që i sheh ‘ AUTORI ‘ janë problemi i KOSOVËS, dhe problemi i MAQEDONISË së vërtetë !
Gjithashtu ne kemi mundur që t’i marrrim në pyetje presdentët e gjitha shteteve ballkanike, se çmendojn ata për këtë pun[
Për më tepër : http://wiki.erepublik.com/index.php/Balkan_Alliance


* Rikthehet GREQIA , TURQIA në proces
FYROM tashmë nuk i intereson GREKU, ai ka në sy RESURSET e EMIRATEVE TË BASHKUARA ARABE, ose DUBAIN ! FYROM iu dorëzua GREKUT, ku ky i fundit i çlirioi territoret e pushtuar nga FYROM !
Bullgaria nga ana tjetër më në fund e arriti qëllimin duke e zhdukur fare TURKUN nga harta , por prap TURKU-TURK nuk dorëzohet dhe përsëri i ka shpallur luftë bullgarit :
http://www.erepublik.com/en/main/law/Turkey/123401 !
* Lufta RUSSO-PERSIANE [ tradhti e dytë për IRANIN ]
* Rikthehet eGOV4you nën dispozicionin tuaj


* Lufta RUSSO-PERSIANE [ tradhti e dytë për IRANIN ]
Russia si në RL ashtu edhe në lojë mbështet’ke IRANIN dhe qendrimet e saja fuqishëm,
Irani me Russinë kishin lidhur një miqësi të ngushtë, ku këta të fundit ia bënë tradhëtin e dytë duke e Shpallur NE !
Po them tradhëtia e dytë, sepse IRANI ishte tradhëtuar disa muaj më parë nga TURQIA, ku këta ishin të interesuar për RESURSET Iraniane.
Pas një komunikmi me disa zyrtarë dhe analizatorë nga ISRALE në pyetjen se ‘ ÇFARË MENDIMI KENI PËR LUFTËN E ARËDHSHME RUSSO-PERSIANE ‘ , ai m’u përgjegj kështu :


Gjithësesi tani e gjithë bota i ka sytë tek kjo betejë : http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/38435

* Rikthehet eGOV4you nën dispozicionin tuaj
Ditë më parë është ri-aktivizuar faqja më e mirë për statistika e eRepublikës e njohur si eGOV [http://www.egov4you.info] .
Ajo kishte bërë një pauz më se 20 DITË për arsye të pazbuluara, dhe tani është kthyer dhe punon normal si në të kaluarën !
VIZITOJENI : http://www.egov4you.info

Artikulli i fundit nga :
* ANALIZË MBI PRODUKTET USHQIMORE
Një tabelë e thjeshtë, sipas së cilës vërejme se cilat ushqime janë më teë lirat në tregun vendore eShqiperine. Kjo është llogaritur në bazë të çmimit për njësi ,sasisë seë rekuprimit të energjisë për perdorim të një njësie ushqim për lloje.


Q1 food = 0.03 ALL/njesi= 2 energji
Q2 food = 0.05 ALL/njesi= 4 energji
Q3 food = 0.07 ALL/njesi= 6 energji
Q4 food = 0.11 ALL/njesi= 8 energji
Q5 food = 0.20 ALL/njesi= 10 energji
Q6 food = 0.26 ALL/njesi= 12 energji

Q7 food = 0.72 ALL/njesi= 20 energji

Si rrjedhoje për të rikuperuar 100 energji duhen sasi të ndryshme te FOOD që duhet përdorur, varësisht llojit, gjë që përcakton edhe rentabilitetin.

Q1 = 50 njesi = 1.50all per 100 health
Q2 = 25 njesi = 1.25all per 100 health
Q3 = 16.66 njesi = 1.16 all per 100 health
Q4 = 12.5 njesi = 1.37 all per 100 health
Q5 = 10 njesi = 2.00 all per 100 health
Q6 = 8.33 njesi = 2.16 all per 100 health
Q7 = 5 njesi = 3.60 all per 100 health


Nga tabela më lartë, e cila është marrë në bazë të mesatarës së çmimeve të ushqimit në shqipëri brenda një jave, vijmë në përfundim se :
‘ USHQIMI Q3 ËSHTË USHQIM MË I LIRË NË KRAHASIM ME TË TJERAT, SI DHE JU REKOMANDOJMË QË TË PËRDORNI KËTË LLOJË USHQIMI PËRDERISA ÇMIMET QENDROJNË PËRAFËRS’ISHT TË TILLA’
I DASHUR PRESIDENT


Rikthimi i të ndjerit ÇERÇIS TOPULLIT !

PROGRAMI UML :


21.TRILION DOLLARË i gjithë trupi, përse ne nuk heqim vvetëm një për të shpenzuar për eShqipërinë ???


NUK ËSHTË AJO SE ÇFARË PO MENDONI :


[img][/img]
REKLAMO TANI me çmime të VOLIT'SHME :
 

Comentarii

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Ziua 1,911, 12:12

VOTE+SHOUT - LEXONI LAJMET AKTUALE në botë dhe vend, argëtohuni dhe REKALMONI http://www.erepublik.com/en/article/-2211341/1/20

EFALB
EFALB Ziua 1,911, 12:15

V

MDejzi Ziua 1,911, 12:16

Comentariu șters

iPanchO
iPanchO Ziua 1,911, 12:17

Bravooo o>
Shume niciative e mire qe po krijoni keso artikujsh,edhe e beni lojen me interesant edhe e informoni komunitetin.Suksese 🙂

MDejzi
MDejzi Ziua 1,911, 12:17

Me pelqen pjesa e Ekonomise 😛

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Ziua 1,911, 12:18

ahahahhaha SKI FAJ 😛 gjithnjë puna e vet'vetës më e mira !

kushtrimzz
kushtrimzz Ziua 1,911, 12:19

o/

Andiroid
Andiroid Ziua 1,911, 12:21

Shruajeni dhe nje here mire linkun e S4S se nuk hapet:

GoogleDrive

Sorry, the file you have requested does not exist.

Make sure that you have the correct URL and that the owner of the file hasn't deleted it.

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Ziua 1,911, 12:26

e rregullova vëlla !
Besoj që ka mundur të ndodhë, pasi që me 10-tëra LINÇE jan postuar 🙁

Sabri Hakuli
Sabri Hakuli Ziua 1,911, 12:33

v

Altaer
Altaer Ziua 1,911, 12:48

V

Belial Hadad
Belial Hadad Ziua 1,911, 12:50

V, even when I don't understand the most of them.

About the Balkan alliance: It's hard to form one but not impossible. It's not only Kosovo issue or the "FYROM" thing.

LEKSENDER
LEKSENDER Ziua 1,911, 12:55

V

ArnoldDjin
ArnoldDjin Ziua 1,911, 14:01

Urime per super gazeten,kom pa shum gazeta te ketij lloji ne shtetet e tjera,po e juja osht dicka me e organizume dhe shum informative...

Snooop Lion
Snooop Lion Ziua 1,911, 14:05

V

RadeciVV
RadeciVV Ziua 1,911, 15:37

Respekt per punen dhe mundin, te tilla aktivitete ne media i duhen eShqiperise, por kam nje verejte te vogel tek emri. Besoj se do te ishte me korrekte ndaj lexuesit qe te kishte emer tjeter, pasi qe nuk i takon vet autorit ta vetquaj "profesionale" (nuk po e ve ne dyshim qe eshte e tille), por besoj se i takon lexuesit qe ta thote kete gje.

Gjithsesi, suksese dhe mos ndaloni.

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Ziua 1,911, 21:20

Mir e ki , nuk e kam mendu asnjeher titullin ...

ujku76
ujku76 Ziua 1,911, 15:49

Nga te paktat gazeta qe s'ka nevoje te bleje vota per te dale ne pese me te mirat.

V.

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Ziua 1,912, 08:22

Ju faleminderit i nderuar për inspirimin tuaj që më jepni !
Një njeri si ju që e vlerësoni punën tonë, si dhe mua, besoj që edhe kolegëve na jepni vullnet më tepër për të punuar !


SUKSESE !

Nameless99
Nameless99 Ziua 1,911, 15:52

Artikull i lezetshem 🙂
V

Korab Zhara
Korab Zhara Ziua 1,911, 22:34

qeky per rajon mas miri e paska bo 😛

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,912, 02:34

Bravo ju qofte ...
Sa per punen e kandidimit ne PR do te rikthem edhe atje 😉 edhe do te te kenaq vetem pa buk mos rri ahahha

enzq
enzq Ziua 1,912, 02:41

V

briano87
briano87 Ziua 1,912, 04:34

S+ Me pelqen!!

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.