Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Lëvizja Vetëvendosje [Aleanca dhe Zgjedhjet për CP]

Ziua 2,082, 23:01 Publicat în Albania Albania de Labern


Përshëndetje eShqiptarë.

Muaji korrik ishte i sukseshëm në shum sfera, dhe më shum në atë që arriti Presidenti VisarJ me Shqipëtarët duke ruajtur territoret në indi dhe duke rimarrë territoret origjinale, poashtu ne Shqipëtarët në përgjithsi treguam që edhe ne mundemi të bashkohemi dhe të ja arrim qëllimit por si cdo herë e bëjmë një gjë, e fillojmë por fundi mbetet mos më keq.Siq e dini më datën 5 në zgjedhjet për President janë 3 kandidatë të cilët pretendojnë për të i fituar zgjedhjet dhe të ndryshojnë Shqipërinë për të mirë...

Kandidati i parë në listë është Fessti kandidati zyrtarë nga Partia Lëvizja Vetëvendosje dhe i përkrahur nga partit Shqipëria e Re dhe Party of Ethnic Albania.
Ne si parti kemi pasur disa kandidat në zgjedhjet brenda partisë por me shumicë votash këshilli dhe Kongresi është pajtuar ta përkrahim Fessti-n i cili e meriton me shumë bindje, këtu mund ta lexoni edhe Plan Programin e Fessti-t nëse zgjidhet President sigurisht.Poashtu Lëvizja Vetëvendosje në pajtim me kandidatin kemi bërë Aleancë partiake me partit e lartpërmendura [Shqipëria e Re dhe Party of Ethnic Albania], dhe gjithashtu postet qeveritare janë ndarë sipas kontributit dhe ku mund të jenë më produktivë, Në mënyrë që kjo Aleancë të jetë e fortë dhe të ndihmojë Shqipërinë do jemi të fokusuar në atë që secili do të marrë postin apo vendin e merituar sipas punës që ai ka bërë më herët apo kontributit të dhënë në atë lëmi.

Shqipëria e Re dhe Party of Ethnic Albania rreth Aleancës.

Shqipëria e Re - Jemi menduar nëse do të dalim me kandidatin tonë apo do të bëjmë Support ndonjë Kandidat, por duke parë që Lëvizja Vetëvendosje ka dal me një kandidat që vërtet meriton të bëhet President dhe ka përvojë të mjaftueshme që të mbajë këtë detyrë e kemi parë të arsyeshme dhe të drejtë ta Përkrahim atë dhe të jemi në Aleancë me Partinë Vetëvendosje si më e madhja në vend dhe me Party of Ethnic Albania ku mendojmë se do bëjmë një punë të mirë së bashku, besojmë dhe shpresojmë që do të kemi sukses për shkak që deri tani sa i përket Kandidatit dhe kësaj Aleance gjithcka është në rregull dhe në hapa të drejt dhe të Sigurt.

Party of Ethnic Albania - Jemi të kënaqur që jemi në koalicion apo Aleanc me partinë më të madhe në vend dhe me një ndër partin tjetër të madhe në vend Shqipëria e Re.
Ne kemi pasur mardhënie të mira cdo herë me Partinë Vetëvendosje, pasi që Labern na propozoi për të krijuar një Aleanc mes 3 Partive, Ne si PEA kemi menduar dhe vendosur që kjo gjë do të jetë shumë e vlefshme dhe Produktive për Shqipërinë prandaj jemi bashkuar për një Kandidat të përbashkët i cili është Fessti një person i shkëlqyer dhe që e meriton plotësisht postin si President.
Partia jonë do fokusohet më shumë në lojtarët e rinjë apo në Ministrinë e Edukimit ku pjestari jonë i partisë ka dalur me një Plan konkret dhe që do jetë risi dhe shumë efektive, prandaj ne presim zgjedhjet të drejta demokratike nëse fiton kandidati jonë do jemi të privilegjuar të fillojmë këtë projekt madhështor.Të nderuar eShqiptarë, kemi krijuar një Aleancë që të kemi ndryshime edhe më të mëdha në Qeveritë e Ardhshme e sidomos tani që kemi Kandidat konkret me Planprogram të vyer që mendojm dhe besojmë se do jetë sukesi i Shqipërisë.

Më datën 5 Vota juaj ka shumë rëndësi për shkak se në këtë datë zgjidhet Koka e Shqipërisë për një Muaj, e nëse bëni zgjedhje të gabuar do të jetë një muaj me vuajtje dhe probleme që mos të ndodh kjo Votoni Fesstin kandidatin e Partisë Vetëvendosje, Kandidati i cili ka përvojë dhe eksperiencë të madhë për këtë gjë dhe vlenë të Votohet.

Fessti për President

Me Respekt dhe Sinqeritet

Kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje


Kryetari i Partisë Shqipëria e Re


Kryetari i Party of Ethnic Albania


Rroftë eShqipëria
 

Comentarii

Scientist AL
Scientist AL Ziua 2,083, 00:07

brrockulla

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Ziua 2,083, 00:46

Ne rast fitoreje postet do jen te ndara permes ketyre 3 partive qe perkrahin kandidatin? ska gjithperfshirje per eShqiperine? http://prntscr.com/1j4b9m
edhe ju si politika e jetes reale qe po na hedh balte cdo dit e e me shum mbi emrin tone

Labern
Labern Ziua 2,083, 01:19

Shiko nuk eshte se e gjithe Qeveria do ndahet sipas votave apo antareve qe ka ajo parti normalisht dhe tek gjith kandidatet e tjere partia qe ka bere support normal qe eshte koalicion dhe me kete merr pjese ne zgjedhje, me 1 minister dhe 1 zv, cdo parti por e gjithe pjesa tjeter mbetet Presidentit i cili zgjedh ke mendon se e ben me mir punen e ne kete rast pyete Fessti-in sa i perket partive tu pergjigja....

AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM
AUTOCHTHONOUS ILLYRICUM Ziua 2,083, 03:40

e anashkalove pergjigjen,me ate qe ke shkruar ne artikull...por nejse,e kuptova qarte

dritonshala
dritonshala Ziua 2,083, 03:48

PEA edhe PSHR ne bashkpunim me njoni tjetrin

Interesant shume intresant !

dritonshala
dritonshala Ziua 2,083, 03:48

nime harrova suksese

illegal name002
illegal name002 Ziua 2,083, 06:01

diqka tjeter per te shtuar ? , bravo vllazni.

Albanian attacks
Albanian attacks Ziua 2,083, 11:50

V+S

AgainstWAR
AgainstWAR Ziua 2,083, 12:17

Mut mo mut e keni ju.3 pARTITE ME TE URRYERA PER MUA TE @5 bejne alenace bashke ahahhahahahahahhahah sa e madhe 😃.
lesh lesh kush do lesh!!!!!

Labern
Labern Ziua 2,083, 21:53

Mundesh mos me komentu 🙂 nese i ke ti te urryera shko tek tjerat qe i pelqen, apo ndoshta te pelqejn revolucionaret qe kane lidhje me serbet dhe i kan per qef, apo ktu ku je qe pas pendimit te cercizit kishte me kova per te te tregu.

Scientist AL
Scientist AL Ziua 2,084, 01:05

xaxaxa 😛
mos jeni gje ju ai cp qe eshte ne top 5 gafat e bera nga cp shqiptar ?

AgainstWAR
AgainstWAR Ziua 2,084, 12:02

Degjo vlla ti ske pune kush me pelqe mua ose kush sme pelqe.Ky eshte artikull i lire pasi nuk shoh parrulle ''ata qe sna pelqejen te mos komentojne''.Une jap mendimin tim.Ti nese ke aq burreri del dhe pyet pse sna pelqen por jo do te thuash se jam pas mendimit te cercizit dhe me paska nxitur ai. lol !!! cja fut kot. Kjo eshte shfaqja nga ata qe nuk dine te bejne politike te shajne te tjeret ose duke ja futur te tjereve....clidheje ka cercizi ketu ..lol.Me vjen keq qe je kryetar i nje partie dhe pse sme pelqen ajo......Ju @3 ne t@5 jeni partite me aktive per inaktivitet ne politike prandaj sme pelqeni.Nxirrni replika jo te shani te tjeret ky eshte nje nga rregullat ^1 te politikes.
Dhe nese revoluionaret kane lidhje me serbet mua sme intereson fare
por lere se nuk ka lidhje fare me revolucionaret sepse nuk jam nje revolucionar jam popull.
po nejse ju pa vlere jeni...........
Po sikur revolucionaret te kene lidhje me serbin qe sme intereson fare.. sipas mendimit tim ju keni lidhje me greket dhe fyromin.
Pa lidhje fare mo. Me ngaterruan me revolucionaret po mo ca dom boni
ah ah
Mjaft me me brrockulla pa vlere beni dicka te hajrit
o7

Tankisti
Tankisti Ziua 2,083, 12:53

V

Original Albanian
Original Albanian Ziua 2,085, 04:53

Vetem ju uroj suksese dhe shpresoj se ti ndihmoni me shum lojtaret e rinj si ne menyr financiare por edhe me keshilla

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.